پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          28 اردیبهشت 1393 - 18 May 2014اسناد تحول آموزش پزشکی تهیه شد/ اعلام رشته‌های مورد نیاز سلامت به دانشگاه ها

معاون آموزشی وزیر بهداشت با اشاره به تغییرات آموزش پزشکی در طرح تحول سلامت گفت: برای این کار نیاز به چند سند داریم که در حال حاضر دو سند رشته های مورد نیاز و توسعه هدفمند دانشگاه های علوم پزشکی تهیه شد.

دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: طرح تحول آموزش علوم پزشکی مبتنی بر چهار مولفه است. یکی از آنها توسعه هدفمند آموزش عالی سلامت است که همان توزیع جغرافیایی موسسات آموزش عالی سلامت در عرصه سرزمین است که در پی این برنامه نحوه آرایش آینده دانشگاه های علوم پزشکی و موسسات آموزش عالی وابسته به بخش سلامت کشور تعیین شده، شرایط احراز و تکمیل موسسات آموزش عالی جدید احصاء شده و دانشگاه ها با ماموریت محوری سطح بندی شده اند.

وی افزود: این حدود و ثغور مشخص شده و تصویب کردیم که دانشگاه ها چه کاری باید انجام دهند. در مجموع دانشگاه های علوم پزشکی می توانند اهداف و ماموریت های وزارت بهداشت را به انجام برسانند.

ضیایی گفت: مولفه دوم این طرح برآورد نیروی انسانی مورد نیاز در بخش سلامت است. ما باید بدانیم که در سال های آینده چه تعداد نیروی انسانی نیاز داریم. چون می دانید که کاهش و یا افزایش بدون برنامه نیروی ارائه دهنده خدمات می تواند به ضرر بخش سلامت باشد. اکنون در برخی بخش ها با کمبود و برخی بخش ها با تراکم بیش از حد نیاز نیروی انسانی مواجه ایم  ایجاد تعادل میان این بخش بسیار مهم است.

وی تاکید کرد: این موضوع هم در حال انجام است. در 6 ماه آینده برآورد نیروی انسانی را انجام می دهیم که چه میزان پرستار و پزشک و سایر نیروهای انسانی را نیاز داریم.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: بخش دیگر این است که دانشگاه ها را هدفمند توسعه می دهیم. یعنی وقتی تعداد نیروی انسانی مورد نیاز را می دانیم باید بدانیم که چه رشته ها و مقاطعی مورد نیاز سلامت است و به جز رشته هایی که اکنون داریم به چه رشته های جدیدی نیاز داریم.

ضیایی خاظرنشان کرد: این مولفه در سندی با عنوان رشته و مقاطع مورد نیاز نظام سلامت تهیه شده است و آماده ارسال به دانشگاه ها است. در طی آن رشته هایی که تا سال 1404 مورد نیاز نظام سلامت است برای اینکه به اهداف چشم انداز برسیم، تقشه جامعه علمی کشور را تحقق بخشیم و همین طور مشکلات کشور را حل کنیم نیاز داریم که مقاطع جدید هم ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: همه این مولفه در یک پوسته ای به نام کیفیت قرار می گیرند ما اگر بتوانیم خوب دانشگاه ها را توسعه دهیم ، خوب اطلاعات رشته ها را داشته باشیم خوب نیروی انسانی را برآورد کنیم اما کیفیت نداشته باشیم اهداف ما را تامین نمی کند ضمن اینکه خسارت هم وارد می کند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: برنامه مهم ما برای مولفه چهارم این است که همزمان با سایر بخش ها ارتقای کیفی آموزش پزشکی انجام گیرد که کار ساده ای هم نیست و در همه ابعاد باید اتفاق بیافتد.

وی افزود: این مجموع برنامه تحولی نظام آموزش پزشکی است که فاز اول انجام و سندها تدوین شده است و در حال اجرا است.


تگ ها اسناد تحول آموزش پزشکی

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank