پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          07 خرداد 1393 - 28 May 2014


 آخرین وضعیت طرح ریفرم در دانشگاه های علوم پزشکی

دکتر صدوقی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به برنامه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جهت بازبینی نحوه اجرای طرح ریفرم اظهار کرد: این طرح در دانشگاه شهید بهشتی و با درخواست وزارت بهداشت تقریبا به طور کامل اجرا شده و تا به حال سه یا چهار دوره فارغ‌التحصیل داشته است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اعلام اجرای طرح ریفورم در 15 دانشگاه علوم پزشکی کشور از تشکیل شورایی با عنوان "اصلاحات در ریفرم" در دانشگاه جهت بازنگری طرح ریفرم و رفع نقایص و مشکلات آن خبر داد.

وی درباره سطح علمی این دانش آموختگان و سنجش نتیجه اجرای طرح ریفرم افزود: دانشجویان ریفرم توانسته‌اند در امتحانات جامعی مانند علوم پایه و پره انترنی رتبه‌های خوبی در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها کسب کنند و در امتحانات رزیدنتی نیز موفقیت‌های خوبی داشته‌اند.

صدوقی با بیان اینکه تقریبا 15 دانشگاه علوم پزشکی دیگر نیز در سطح کشور مجری طرح ریفرم در آموزش پزشکی هستند، خاطرنشان کرد: با این حال این طرح تنها در بخش‌هایی از این دانشگاه‌های علوم پزشکی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به تشکیل شورایی با عنوان "اصلاحات در ریفرم" در دانشگاه، گفت: این شورا که تا به حال حدود دو تا سه جلسه آن تشکیل شده است با بازنگری طرح ریفرم و رفع نقایص و مشکلات این طرح می‌پردازد و آنها را بررسی و اصلاح می‌کند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره برخی از نقاط ضعف طرح ریفرم خاطرنشان کرد: به عنوان مثال دوره‌ای با نام office base در طرح ریفرم اجرا می‌شود که به آموزش مهارت‌های درمانی مورد نیاز پزشک در مطب اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه واحدی با این محتوای درسی در دانشگاه‌هایی که مجری طرح ریفرم نیستند وجود ندارد، افزود: با این حال این طرح در مرحله اجرا با برخی مشکلات مواجه شده است که بر اساس تصمیم شورای بازنگری برای حل این مشکلات دوره office base در کلینیک‌هایی که بیماران بیشتری دارند می تواند اجرا شود.

صدوقی با بیان اینکه اجرای طرح ریفرم از سوی وزارت بهداشت بر عهده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار داده شده است، ادامه داد: تصمیم‌گیری درباره اجرای این طرح به طور کامل در سایر دانشگاه‌ها به عهده وزارت بهداشت می‌باشد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین درباره برنامه‌های آینده این دانشگاه گفت: توجه ویژه به آموزش مجازی در سطوح مختلف، مطالعه طرح تجمیع دانشکده‌ها و بیمارستان‌های آموزشی، اجرای شیوه‌نامه جدید انتخاب مدیران گروه‌ها، افزایش ارتباطات بین‌المللی و همچنین ایجاد رشته‌های جدید در این دانشگاه از برنامه‌های آتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.


تگ ها آخرین وضعیت طرح ریفرم دانشگاه های علوم پزشکی

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank