پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          31 خرداد 1393 - 21 June 2014


سخنان وزیر بهداشت در روز پایانی اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی


دکتر سید حسن هاشمی در روز پایانی اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با یادی از دکتر علی شریعتی به مناسبت سالگرد درگذشت ایشان، گفت: دکتر شریعتی نه تنها عاشق اسلام و اهل بیت بود، در کنار شهید مطهری نقش ویژه‌ای در دعوت نسل جوان به اسلام و معنویت داشت. دکتر شریعتی یک روشنفکر مذهبی و یک تاریخ شناس ادیب و معلمی دلسوز برای نسل جوان بود.

دکتر هاشمی در خصوص چگونگی اجرای بسته های خدمتی در حوزه بهداشت، طراحی خانه‌های بهداشت با فکر و ایده‌های نو و مطابق با شرایط امروزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: خانه‌های بهداشت عمدتا مربوط به سالها پیش و قدیمی است بنابراین بهتر است با بهره گیری از ایده های جدید طراحی شوند.

در اجرای این طرح تحمیل و اجباری وجود ندارد

دکتر هاشمی در خصوص اجرای بسته خدمتی مربوط به ماندگاری پزشکان در مناطق محروم گفت: در اجرای این طرح، هیچ‌گونه تحمیل و اجباری برای تعطیلی مطب‌ها وجود ندارد و صرفاً با درنظر گرفتن امتیازات ویژه‌ برای کسانی که می‌خواهند مشمول طرح شوند در چارچوب قانون عمل می‌شود.

وی تاکید کرد: با اجرای این بسته خدمتی، تنها صدور هر گونه پروانه مطب برای پزشکان متخصص و فوق‌تخصص که از هم اکنون مشمول طرح نیروی انسانی می‌شوند، غیرمجاز است. پرواضح است که همه ما باید متعهد به اجرای قانون باشیم.

دکتر هاشمی خطاب به روسای دانشگاه ها گفت: در مورد پزشکانی که پروانه مطب آنها اعتبار دارد، موضوع متفاوت است. آنها مجاز هستند به فعالیت خود در مطب ادامه دهند. آن گروه از پزشکان هم که خود مایلند از مزایای طرح برخوردار شوند، به آنها فرصت دهید که ضمن بررسی های لازم به این باور برسند که اجرای طرح استمرار دارد و سپس مطب خود را به کلینیک ویژه که شرایطی مشابه به مطب دارد منتقل نموده و مشمول طرح شوند.

توجه به حاشیه نشین‌ها

وی با ابراز امیدواری در انجام هرچه موفقیت آمیز بسته شهرهای زیر 20 هزار نفر و رسیدگی به حاشیه شهرها گفت: در کنار ارائه خدمات باید بر کیفی بودن کار نیز توجه ویژه داشت و نظارت در اجرای برنامه بسیار اهمیت دارد وباید با وسواس بیشتری تصمیم گیری شود و باید بدانند این کار یک ضرورت برای کشور است.

وی اظهار داشت: تعهد مسئولین و معاونین وزارتخانه در امر سلامت بسیار مهم است که اگر در استانها روسای دانشگاه‌ها به این تعهد پایبند باشند، کار مهمی صورت گرفته و اگر باور کنند کار اصلی آنها،نظام شبکه و استقرار نظام ارجاع و در کنارش توانمند کردن مردم برای توجه به سلامتی است می تواند به کشور در جهت تحولی که انتظار می رود کمک کننده باشد.

وی تاکید کرد: در راستای اقداماتی که برای حفظ سلامت مردم انجام می شود به همکاری نمایندگان، استانداران و ائمه جمعه و جماعات و مسئولین محلی نیازمندیم.

ترمیم برنامه پزشک خانواده

دکترهاشمی با اشاره به اجرای برنامه پزشک خانواده در دو استان فارس و مازندران گفت: الگویی باید در این دو استان عملیاتی گردد تا فضایی ایجاد شود که همه نمایندگان و فرمانداران آرزوی اجرای آن را در استان های دیگر داشته باشند و از برکات طرح پزشک خانواده برخوردار شوند.

دکترهاشمی آموزش مدیران، پزشکان و ماماها را مورد تاکید قرار داد و گفت: طرح تحول یک نظارت مداوم می خواهد.

طرح تحول سلامت مربوط به کل نظام است

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در طراحی بسته های خدمتی و اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت شروع خوبی داشته‌اید، گفت: وزارت بهداشت در سالهای قبل همیشه به بی کفایتی متهم می شد اما اجرای این طرح بزرگ و افزایش رضایتمندی مردم این ذهنیت را از بین برده است. امیدواریم همت مضاعف متولیان اجرای طرح تحول سلامت پایدار بماند و اعتماد ایجاد شده خدشه دار نشود چرا که این طرح متعلق به کل نظام است و ناکامی در آن به کل نظام آسیب می زند.

وزیر بهداشت با اعلام اینکه، استقلال دانشگاه ها ضامن بقا و توسعه آنهاست، افزود: ما وظیفه حمایتی از روسای دانشگاه ها را به عهده داریم و اگر احیانا سخت گیری هایی اعمال می شود صرفا برای ایجاد نظم و انسجام در انجام امور محوله است.

اعتبارات را مدیریت کنید

وی به روسای دانشگاه ها خاطرنشان کرد: اعتباراتی که به دانشگاه ها تعلق می گیرد مدیریت کنید و اعتبارات حوزه بهداشت را صرفا در همین حوزه هزینه کنید و الزامات طرح را اجرا کنید.

دکتر هاشمی همکاری با بخش خصوصی را مورد تاکید قرار داد وگفت: با بخش خصوصی رفتاری محترمانه و منصفانه ای داشته باشید.

تاکید بر اصلاح نظام پرداخت

دکتر هاشمی با تاکید بر توجه به نظام پرداخت ها گفت: در اجرای این طرح باید بر نظام پرداخت به تیم سلامت مورد توجه قرار بگیرد بخصوص کادر پرستاری که باید در این طرح دیده شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح ملی از ظرفیت روابط عمومی ها غافل نشوید و از این فرصت برای سلامت مردم نهایت استفاده را ببرید.

گفتنی است، اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که با هدف برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت برگزار شد، امروز به کار خود پایان داد.


پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank