پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          04 شهریور 1393 - 26 August 2014


راه‌اندازی کلینیک شبانه‌روزی پزشکی دانشگاه آزاد

دکتر باقر لاریجانی، در اولین جشنواره علوم پزشکی دانشگاه آزاد گفت: این برای اولین بار است که جشنواره علوم پزشکی برگزار می‌شود و امیدوارم سال به سال دقت و انتخاب ما نیز ارتقاء پیدا کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد یکی از 40 دانشگاه ایران در حوزه علوم پزشکی است و از نظر تعداد دانشجو پیشروترین دانشگاه است، افزود: با توجه به سیاست‌های کشور مبنی بر توسعه‌ نهادهای غیردولتی باید سرمایه‌گذاری بیشتری در حوزه‌های پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد صورت بگیرد تا به خودکفایی برسیم.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد 60 درصد آموزش عالی کشور را پوشش می‌دهد گفت: از حدود 30 سال پیش تا به امروز دانشگاه آزاد با 90 واحد دانشگاهی با حدود 2000 هیات علمی 40 درصد آموزش عالی علوم پزشکی کشور را پوشش می‌دهد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد 61 هزار دانشجوی علوم پزشکی دارد گفت: واحدهای بیمارستانی دانشگاه آزاد دارای 1500 تخت بیمارستانی هستند.

وی با اشاره به سیاست‌های کلان آموزش عالی کشور گفت: دانشگاه خود را با سیاست نقشه جامع علمی کشور، نقشه جامع سلامت، نقشه تحولات سلامت و سیاست‌های کلان نظام سلامت تطبیق داده است. به همین خاطر در چند ماه گذشته نقشه توسعه دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی تدوین شده تا بتوانیم از ظرفیت‌های این دانشگاه استفاده کنیم.

لاریجانی با اشاره به توافقات انجام گرفته با وزارت بهداشت گفت: طی این توافق‌های انجام شده حدود 65 رشته PHD راه‌اندازی خواهد شد. همچنین با توافقاتی که صورت گرفت موافقت اصولی تاسیس مراکز رشد، مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان به خود دانشگاه آزاد سپرده شده است.

وی با اشاره به تدوین دستورالعمل الگوی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد نیز اعلام کرد: بنا داریم یک هزار عضو هیات علمی به بدنه علوم پزشکی دانشگاه آزاد جذب کنیم و تاکنون نیز حدود 180 عضو هیات علمی جدید که از نخبگان و از فرهیختگان جامعه پزشکی کشور هستند به اعضای هیات علمی اضافه شدند. امیدواریم دانشگاه آزاد از این فرصت استفاده کند و قدر این عزیزان را بداند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه به دنبال ارتقاء ‌رتبه بندی‌ها هستیم گفت: ارزیابی از رشته‌ها صورت گرفته و در حال حاضر اطلاعات کاملی از وضعیت رشته محل‌های مناسب و نامناسب در اختیار است.

لاریجانی با بیان اینکه براساس آمایش سرزمین 9 قطب علوم پزشک شناسایی شده است افزود: بنا بود دانشگاه آزاد را در میان این قطب‌ها تقسیم کنند اما با همکاری وزیر بهداشت بنا شد دانشگاه آزاد خود به عنوان یک قطب محسوب شود و از هفته دیگر نیز امتحانات علوم پایه و انترنی با کمک سازمان سنجش برگزار شود.

وی با اشاره به اعطای مدارک دانشگاه آزاد به مدارس پرستاری گفت: طبق توافقات انجام شده بیمارستان‌های درجه یک می‌توانند مدرسه پرستاری ایجاد کنند و دانشگاه آزاد نیز به آن‌ها مدرک خواهد داد امیدواریم تا ماه‌های آینده چندین بیمارستان کار خود را شروع کند.

لاریجانی با اشاره به اینکه در حوزه علوم پزشکی مرکز تحقیقاتی مناسبی در دانشگاه آزاد وجود ندارد گفت قطعا این مساله در دانشگاه‌های کشور تاثیرگذار خواهد بود سهم علوم پزشکی دانشگاه آزاد سهم مشخصی است که با راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی این مهم عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد رتبه 900 در بین دانشگاه‌های دنیا را دارد گفت: در برنامه دیده شده تا بتوانیم خود را به رتبه 500 در دنیا ارتقا دهیم که قطعا با سیاست‌های دکتر میرزاده این مساله شدنی خواهد بود.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی با اشاره به راه‌اندازی طب ترمیمی در بیمارستان فرهیختگان گفت: با توافق صورت گرفته با معاونت علمی ریاست جمهوری بناست دانشگاه آزاد به قطب طب ترمیمی کشور تبدیل شود و این مساله در کنار بیمارستان فرهیختگان راه‌اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی 14 مجله علمی با مشارکت ناشران خارجی گفت: به زودی این مطلب بر روی سایت قرار خواهد گرفت و پژوهشگران می‌توانند مقالات خود را به این مجله‌ها بفرستند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه تا دو سال آینده در هر شهر که دانشگاه علوم پزشکی آزاد وجود دارد یک بیمارستان تاسیس شود گفت: در حال حاضر 11 مجموعه بیمارستانی وجود دارد و 19 مجموعه بیمارستانی دیگر در دست ساخت است.

وی با اشاره به توافقات و همکاری‌ها با نهادهای دیگر علوم پزشکی نیز افزود: قصد داریم از طریق مسیرهای دیگر همچون نهادهای بنیاد، سما و تامین اجتماعی همکاری‌های خود را گسترش دهیم و بتوانیم با بیمارستان میلاد همکاری داشته باشیم.

همچنین با دو دانشگاه زیگموند فروید در اتریش و گرس برای تاسیس رشته‌های PHD مشترک تفاهم نامه‌ای به امضا رسیده است.
   

تگ ها کلینیک شبانه‌روزی پزشکی دانشگاه آزاد جشنواره علوم پزشکی دانشگاه آزاد جشنواره علوم پزشکی

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی