پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          23 فروردین 1396 - 12 April 2017


آخرین وضعیت اصلاح رشته پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: برنامه آموزشی رشته پزشکی در حال بازنگری است و بازبینی بخش علوم پایه به اتمام رسیده و امیدواریم بخش بالینی آن انجام گیرد و رشته پزشکی به طور کامل اصلاح شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی دکتر باقر لاریجانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاحاتی که برای آموزش رشته پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی در جریان است، گفت: در جلساتی که در حوزه آموزش پزشکی کلیه ریفورم هایی (اصلاحاتی) که در حوزه آموزش پزشکی در کشور انجام شده است را مورد بررسی قرار دادیم.

وی افزود: دو تا از این ریفورم ها یکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران و دیگری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از جمله ریفورم هایی بودند که اساسی تر از سایر دانشگاه ها بودند. تعدادی از دانشگاه ها نیز از آنها الگو برداری کرده بودند و کمابیش در یک دوره ای هم به تعداد زیادی از دانشگاه ها اجازه داده شده بود رشته پزشکی را بر این اساس بازبینی کنند.

لاریجانی یادآور شد: ما بر اساس اینکه آموزش پزشکی ما باید بازنگری شود، بازبینی خیلی جدی را آغاز کردیم که این کار هم اکنون با حضور روسای دانشکده های پزشکی در شورای آموزش پزشکی عمومی در حال انجام است. کلیات بازبینی پزشکی مورد تایید قرار گرفته و قسمت علوم پایه آن نیز نهایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: بخش علوم پایه بازبینی شده آموزش رشته پزشکی برای تصویب به زودی به شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت می رود. مهمترین مسائل آن این است که برخی همپوشانی ها را کمتر می کنیم تا رشته پزشکی در ۶.۵ سال به اتمام برسد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: قسمت بالینی بازبینی آموزش رشته پزشکی نیز سعی می شود در این دوره به اتمام برسد.

وی افزود: به دو دانشگاهی که ریفورم دارند گفته شده است که خودشان برنامه خودشان را بازبینی کنند که این اتفاق رخ داده و به خصوص در شهید بهشتی بازبینی خوبی انجام شده است و دانشگاه علوم پزشکی تهران هم خیلی آرام ریفورم خود را پیش می برد تا چالش هایش را کمتر کند. با بررسی که داریم انجام می دهیم تمام دانشکده های پزشکی این بازبینی را دنبال خواهند کرد.

لاریجانی گفت: در واقع این دو دانشگاه هم در یک چارچوب مشخص می توانند بازبینی خود را انجام دهند و مقداری اصلاح در اصلاح (ریفورم در ریفورم) انجام می دهند که امیدواریم در همین دوره به پایان برسد.

وی درباره ارزیابی فارغ التحصیلان این دو دانشگاه اظهار داشت: به دلیل نوع ریفورم فارغ التحصیلان شهید بهشتی دیدگاه شان نسبت به بهداشت و مدیریت ارتقاء پیدا می کند و در دانشگاه تهران چون تم طولی را دنبال می کنند و کلاس هاشان را کوچک تر کرده اند علمیاتی تر پیش می روند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از پروژه ارزیابی فارغ التحصیلان پزشکی خبر داد و گفت: برای ارزیابی اینکه فارغ التحصیلان کدام دانشگاه های علوم پزشکی موفق تر هستند یا نیستند یک پروژه در موسسه ملی تحقیقات علوم پزشکی دنبال می کنیم که فارغ التحصیلان گروه پزشکی کجا رفته اند و کجا شغل پیدا کرده اند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید.
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید .
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank