پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 98 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 98 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          26 تیر 1398 - 17 July 2019


معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: ظرفیت‌های پذیرش دانشجو در گروه علوم پزشکی کاملاً مهندسی شده پیش می‌رود و برای سال ۹۸ به صورت متعادل افزایش ظرفیت خواهیم داشت.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر باقر لاریجانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: امسال در رشته پزشکی متناسب با سال‌های گذشته ظرفیت متعادلی را داشتیم ضمن اینکه غیر از این ظرفیت، موضوع نقل و انتقال دانشجویان هم تأثیر دارد.

وی گفت: ظرفیت‌های گروه علوم پزشکی نسبت به سال گذشته، افزایش هم پیدا کرده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره وضعیت ظرفیت گروه علوم پزشکی در دانشگاه آزاد گفت: البته تعدادی از واحدهای دانشگاه آزاد هنوز در حال بررسی هستند اما میزان ظرفیتی که در حوزه پزشکی خواهد داشت مشابه سال گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که ظرفیت‌های پزشکی کاملاً مهندسی شده پیش می‌رود و محاسبات نیروی انسانی ما نشان می‌دهد که چند نفر از پزشکان عمومی در حال ارائه درمان‌های اعتیاد، زیبایی و سایر بخش‌ها هستند و چند نفر اصلاً در حوزه پزشکی کار نمی‌کنند.

لاریجانی یادآور شد: ما در حال حاضر ۵۵ هزار دانشجوی پزشکی داریم که در سال‌های آینده فارغ التحصیل می‌شوند از همین رو نقشه خیلی روشنی در این زمینه داریم و نیازهای کشور را بر اساس محاسبات تعیین می‌کنیم ضمن اینکه در تعیین نیازهای کشور بر اساس منابع مالی و شرایط کشور عمل می‌شود.

وی گفت: به عنوان مثال در بسیاری از مواقع نیاز به هیئت علمی جدید وجود دارد اما به دلیل نبود منابع مالی به تعویق می‌افتد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: ما در محاسبات نیروی انسانی مشخص کرده ایم که چقدر باید پزشک عمومی تربیت کنیم و چقدر باید پزشک متخصص تربیت کنیم. وزارت بهداشت در دو سال اخیر به شدت در زمینه محاسبات نیروی انسانی فعالیت کرده است و برنامه روشنی تا سال ۱۴۰۵ را تدوین کرده ایم.

وی افزود: در این محاسبات غیر از اینکه میزان پذیرش‌های ملی را محاسبه کرده ایم، منطقه آمایشی آن را هم در نظر گرفته ایم. به این ترتیب مشخص کرده ایم که هر تعداد دانشجوی پزشکی که باید پذیرفته شوند سهم هر یک از مناطق چقدر است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت در محاسبات نیروی انسانی، ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی را متعادل پیش می‌برد. در یک بخش‌هایی ظرفیت زیاد می‌شود و در یک بخش‌هایی ظرفیت کمتر می‌شود. در همین تعادل، همانگونه که تاکنون عمل شده است نیازهای کشور نیز در زمینه‌های مختلف مثل پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی برطرف می‌شود.

وی افزود: برخی از رشته‌ها نیاز به افزایش ظرفیت دارد که همچنان باید گسترش یابد و در مقابل برخی از رشته‌ها با ظرفیت خالی مواجه شده اند که باید گسترش آنها را متوقف کنیم و کاهش ظرفیت را در آنها دنبال کنیم.

معاون وزیر بهداشت گفت: ضمن اینکه وقتی محاسبات نیروی انسانی برای ۸ سال آینده تصویب شد، در شورای گسترش مصوب کردیم که این محاسبات سالانه نیز بررسی شود. برداشت ما این است که دلیل اینکه در حوزه پزشکی گرفتار بیکاری‌های مضاعف و گسترش‌های بی رویه نشده ایم این است که وزارت بهداشت معقول حرکت کرده است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank