پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          15 دی 1399 - 04 January 2021


دومین دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده ویژه پزشکان عمومی به صورت مجازی برگزار می شود. داوطلبان از ۱۵ دی ماه می توانند در این دوره ثبت نام کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، دومین فراخوان پذیرش دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده ویژه پزشکان عمومی منتشر شد. فرصت ثبت نام در این دوره از ۱۵ تا ۲۵ دی ماه ۹۹ است.

رشته پزشکی خانواده از رشته های تخصصی بالینی پزشکی است که متخصصین آن، در سطح اول ارائه خدمات، مراقبت های سلامت را به صورت جامع و پیوسته به افراد، خانواده و جامعه تحت پوشش ارائه می کنند.

در این راستا، طراحی و اجرای یک برنامه میان بر و پلی به سمت برنامه اصلی تخصصی پزشکی خانواده و با تاکید بر نقش های مورد انتظار پزشکان خانواده و بسته های خدمات سلامت باشد در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت.

مقرر شد تا با توجه به تجارب دانشگاه علوم پزشکی مجازی در زمینه بسط و ارائه آموزش های مجازی در کشور، این مرکز نسبت به برگزاری این دوره پودمانی به صورت ترکیبی برای گروه هدف پزشکان عمومی که به عنوان پزشکان خانواده در نظام سلامت کشور مشغول فعالیت هستند با همکاری معاونت های بهداشت و آموزشی وزارت بهداشت اقدام کند.

این برنامه دارای ۶ پودمان، مبانی پزشکی خانواده؛ مراقبت از نوزادان و کودکان، مراقبت های نوجوانی و جوانی، مراقبت های میانسالی، مراقبت های سالمندی و سلامت مادران و بهداشت باروری است، که مطابق با الگوی توزیع بیماری ها و محتوای بسته های خدماتی در کشور طراحی شده است و حداقل در طول ۲۴ هفته ارائه می شود.

فراگیران پس از طی پودمان های مجازی، تجارب یادگیری حاصل از ارائه خدمات مراقبت سرپایی را به عنوان تکلیف و پروژه درسی (همزمان با فعالیت در مراکز خدمات جامع سلامت CCHS و یا سایر مراکز بهداشتی درمانی) ارائه می کنند. این فراخوان در راستای جذب دانشجو برای این برنامه تدوین شده است.

واجدین شرایط ثبت نام در پودمان پزشکی خانواده

اولویت اول: پزشکان عمومی که ارتباط استخدامی، قراردادی و طرحی با دانشگاه های علوم پزشکی کشور دارند و در حال حاضر به عنوان پزشک خانواده در نظام سلامت فعلی کشور اشتغال داشته یا نداشته اند.

اولویت دوم: دستیاران پزشکی خانواده در حال تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی کشور.

اولویت سوم: پزشکان عمومی داوطلب آزاد که رابطه استخدامی و قراردادی با دانشگاه های علوم پزشکی کشور ندارند.

مزایای شرکت در دوره شامل، افزایش سرانه پرداختی، گذراندن موفقیت آمیز دوره به عنوان بخشی از تحصیل در دوره دستیاری تخصصی پزشکی خانواده محسوب خواهد شد، دارندگان این مدرک اولویت جذب و به کارگیری دارند، دارای ۳۵ امتیاز بازآموزی در صورت ثبت نام در سامانه آموزش مداوم حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مجازی است.

متقاضیان لازم است به سامانه ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی مجازی مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را تکمیل کنند. اسامی پذیرفته شدگان نهایی پس از بررسی های لازم، از طریق وب سایت دانشگاه علوم پزشکی مجازی اعلام می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام شامل عکس پرسنلی ۳*۴، تصویر اسکن شده کارت ملی، تصویر اسکن شده کارت عضویت نظام پزشکی، اسکن گواهی اشتغال شامل حکم کارگزینی یا قرارداد استخدامی، اسکن گواهی اشتغال درصورت فعالیت در حیطه پزشک خانواده شهری یا روستایی و اسکن کارت دانشجویی جهت داوطلبان دستیار پزشکی خانواده است.

شهریه اخذ شده از دانشجو برای پزشکان عمومی که ارتباط استخدامی، قراردادی و طرحی با دانشگاه های علوم پزشکی کشور دارند و در حال حاضر به عنوان پزشک خانواده در نظام سلامت فعلی کشور اشتغال داشته یا نداشته اند مبلغ یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۸۰۰ ریال (۱۸۱ هزار و ۲۸۰ تومان) است.

شهریه اخذ شده از دانشجو برای پزشکان عمومی داوطلب آزاد که رابطه استخدامی و قراردادی با دانشگاه های علوم پزشکی کشور ندارند مبلغ ۱۸ میلیون و ۱۲۸ هزار ریال (یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان) است.

پرداخت شهریه از طریق درگاه سامانه ثبت نام آنلاین دانشگاه علوم پزشکی مجازی و پس از تکمیل مراحل ثبت نام امکان پذیر است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی