پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          14 تیر 1400 - 05 July 2021


وزیر بهداشت با اشاره بر جایگاه سیاستگذاری شورای آموزش پزشکی و تخصصی بر لزوم بازنگری در محتوای آموزشی دوره دستیاری تاکید کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت نود و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، دکتر علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر مصطفی قانعی دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در ابتدای این جلسه وزیر بهداشت ضمن تشکر از کسانی که طی این مدت در این شورا زحمات فراوانی را متحمل شده اند، خاطرنشان کرد: ما چالش های خاصی در عرصه آموزش علوم پزشکی و تخصصی داریم که اگر دیر به آنها پرداخته شود بسیاری از فرصت ها دیگر جبران پذیر نخواهند بود. در این دوره اقدامات بسیاری انجام شد که از همه ممنونم.

وی ادامه داد: این شورا باید شورای سیاستگذاری باشد، ورود به مسائل اجرایی حتی بحث معیشت رزیدنت کار این شورا نیست. اگر این اتفاق بیافتد شورا از منصب و جایگاه سیاستگذاری به جایگاه دیگری نزول خواهد کرد که در آینده، کشور را با چالش رو به رو خواهد کرد. لذا باید در راستای تربیت نیروی انسانی متناسب با جایگاهی که در نظام ارائه خدمت تعریف شده است، سیاستگذاری شود.

نمکی ادامه داد: کرونا در دنیا به عنوان یک مولفه ظاهرا بهداشتی می تواند همه مولفه های دیگر را تحت تاثیر قرار دهد. دوران پسا کرونا دوران بسیار پیچیده تری از دوران کرونا خواهد بود.

وی گفت: بنده معتقدم که طاعون به عنوان یک اپیدمی، بسیاری از مولفه های اروپا را تغییر داد. طاعون در معادلات اقتصادی و سبک و سیاق زندگی جهان تاثیر گذاشت. کرونا هم در همه ابعاد از دین و مذهب و مراودات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی گرفته تا دیگر مسائل تاثیرگذار خواهد بود؛ به هر حال پدیده ای است که در آموزش ما چه در دبستان و چه در دانشگاه تاثیر گذاشته است.

وزیر بهداشت به ضرورت توجه به کیفیت آموزش اشاره و خاطرنشان کرد: در محتوای آموزشی باید بازنگری شود، تا باتوجه به صرف زمان و مدت تحصیل، دانشجویان بتوانند بعد از فارغ التحصیلی، کیفیت مطلوب در نظام ارائه خدمت را داشته باشند.

وی گفت: هنوز بخش هایی از جامعه محور شدن آموزش ها در علوم پزشکی مغفول مانده که امیدوارم تمهیداتی هم برای آن اندیشیده شود.

در ادامه، دکتر حق دوست با بیان اینکه در دبیرخانه تخصصی شورای آموزش پزشکی-تخصصی زحمات فراوانی کشیده شده و موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، عنوان کرد: بعد از نظرخواهی از صاحب نظران کشوری در کمیته های معین به نحو مطلوبی تصمیمات اتخاذ و اجرایی می شوند.

در این جلسه موضوعات در دستور کار نود و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی، مطرح و روسای دانشگاه ها نظر خود را اعلام کردند که پس از رای گیری برخی از موارد مطروحه به تصویب رسیدند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی