پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          11 مهر 1400 - 03 October 2021


ثبت نام انتقالی پذیرفته شدگان آزمون سراسری دانشجویان شاهد و ایثارگر جدید الورود سال ۱۴۰۰ از شنبه ۱۰ مهرماه آغاز شد و متقاضیان تا سه شنبه ۲۰ مهرماه فرصت دارند انتقالی خود را ثبت کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، بر اساس آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، حداکثر ۵ درصد سهمیه پذیرش مقاطع تحصیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی (به جز مقطع دکترای تخصصی) برای نقل و انتقال دانشجویان در شروع هر سال تحصیلی اختصاص می‌یابد.

تسهیلات موضوع این آیین نامه صرفاً برای همسر و فرزندان شهید، آزادگان و همسر و فرزندان و جانبازان بالای ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان است.

دانشجویان شاهد و ایثارگر ورودی جدید (۱۴۰۰) لازم است پس از ثبت نام در دانشگاه مبداء و دریافت شماره دانشجویی از تاریخ ۱۰ تا ۲۰ مهرماه از طریق سامانه انتقال نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

دانشجویان واجد شرایط انتقال، لازم است پس از ثبت نام در دانشگاه مبدا و اخذ شماره دانشجویی در زمان تعیین شده از طریق سامانه نقل و انتقال به آدرس: ‪vsa.behdasht.gov.ir‬ یا ‏ ‪http://shahedtransmission.behdasht.gov.ir‬ اقدام و از مراجعه حضوری به دانشگاه ها و ستاد مرکزی وزارتخانه خودداری کنند.

درخواست متقاضیان در کمیسیون نقل و انتقالات بررسی و نتیجه بررسی انتقال دانشجویان «ورودی جدید» و «ورودی سال های قبل»، به طور همزمان در «آخر مهرماه» از طریق سامانه و پیامک به دانشجو اطلاع رسانی می شود و به صورت کتبی نیز به دانشگاه مبداء و مقصد نیز اعلام می شود.

برای پاسخگویی سریع و به موقع به دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر، «سامانه ارتباط نزدیک» وب سایت اداره کل امور شاهد و ایثارگر (‪vsa.behdasht.gov.ir‬) در دسترس دانشجویان است و به هیچ وجه ضرورتی برای مراجعه حضوری دانشجو نیست.

این سامانه ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در دانشگاه های تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای (پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی) است و دانشجویان رشته های تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نمی توانند از آن استفاده کنند.

گروه جامعه هدف بر اساس آیین نامه: فرزند شهید (دختر). فرزند شهید (پسر). همسر شهید. جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و آزادگان. فرزندان (دختر) جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و آزادگان. فرزندان (پسر) جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و آزادگان. همسر جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و آزادگان و جانبازان ۲۵ درصد تا ۴۹ درصد.

طبق تبصره (۱) آیین نامه انتقال: دانشجویان واجد الشرایط ورودی سال های قبل موضوع ماده (۱)، در صورت عدم تکمیل ظرفیت به وسیله دانشجویان جدیدالورود به ترتیب اولویت ذکر شده مشمول این آئین نامه خواهند بود.

طبق تبصره (۲) آیین نامه انتقال: در صورتی که سهمیه انتقال بوسیله افراد واجد شرایط فوق تکمیل نشود، برای همسران و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد تا ۴۹ درصد استفاده خواهد شد.

طبق تبصره (۳) آیین نامه انتقال : مقاطع تخصصی (دکتری PhD و دستیاری تخصصی) مشمول این آئین نامه نخواهند بود.

بر اساس ماده (۶۲) قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران: دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی موظف هستند با رعایت مقطع تحصیلی و نوع موسسه نسبت به انتقال دانشجویان و پذیرفته‌شدگان، آزادگان، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان و دانشجویان شاهد (فرزند و همسر شهید - فرزند و همسر مفقودالاثر) به دانشگاه یا مؤسسات آموزش عالی محل سکونت خانواده آنان و یا نزدیک‌ترین محل برای یک بار اقدام کنند.

دانشجو قبل از انتخاب دانشگاه مقصد در سامانه انتقال موظف است دانشگاه مورد نظر خود را با توجه به داشتن مقطع و رشته تحصیلی در دفترچه کنکور سراسری بررسی و سپس انتخاب کند.

پس از پذیرش انتقال دانشجو در کمیسیون نقل و انتقال و ثبت نام در دانشگاه مقصد ، به هیچ وجه امکان بازگشت به دانشگاه مبدا وجود ندارد، ولی قبل از ثبت نام در دانشگاه مقصد با ارائه درخواست کتبی توسط دانشجو به اداره کل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت امکان لغو انتقال وجود دارد.

دانشجویان جدیدالورود لازم است در مهلت مقرر نسبت به ثبت نام در واحد دانشگاهی محل قبولی (دانشگاه مبداء) اقدام کرده و پس از دریافت شماره دانشجویی نسبت به ثبت نام و ورود به سامانه انتقال اقدام کنند.

انتقال دانشجو صرفا از طریق سامانه مربوطه صورت می گیرد. لذا فقط مدارک و تقاضاهای ارسال شده از طریق سامانه مورد بررسی و پس از طرح در کمیسیون نقل و انتقال که با حضور نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره کل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت تصمیم گیری خواهد شد، ملاک عمل خواهد بود.

با توجه به ارسال پیامک در مراحل پیشرفت، رسیدگی به درخواست انتقال، ثبت شماره تلفن همراه صحیح ضروری است.

صحت کلیه مدارک و مستندات و اطلاعات ارائه شده بر عهده دانشجو است و در صورت مشاهده مغایرت اطلاعات ارائه شده، در هر مرحله از فرآیند، بررسی درخواست و نتیجه کان لم یکن تلقی خواهد شد.

پس از انجام انتقال، عواقب ناشی از عدم تطبیق نظام آموزشی، عدم پذیرش واحدهای درسی گذرانده شده در دانشگاه مبداء و اخذ واحدهای درسی مورد نیاز در دانشگاه مقصد، متوجه دانشجو خواهد بود و هیچگونه مسئولیتی در این زمینه متوجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی