پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          18 بهمن 1400 - 07 February 2022


شیوه مدیریت آموزش دانشگاه علوم پزشکی تهران در شرایط قرمز شدن شهر تهران در پاندمی کرونا اعلام شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در بهمن ماه ۱۴۰۰ برای تنظیم برنامه آموزشی دانشجویان در شرایطی که بر اساس اعلام ستاد کرونا شهر تهران وارد شرایط قرمز می شود، اعلام شد.

۱. در دورانی که شهر تهران در شرایط قرمز قرار گیرد، کمیته ای متشکل از معاون آموزشی دانشگاه، مدیر امور آموزشی دانشگاه، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه، دو نفر از معاونان آموزشی دانشکده ها و یک نفر از نمایندگان رئیس دانشگاه در شورا به انتخاب شورای آموزشی دانشگاه تحت عنوان «کمیته اضطرار» مسئولیت تصمیم گیری را برعهده دارند.

این کمیته مسئولیت تصمیم گیری درباره نحوه اجرای این شیوه نامه و بررسی درخواست های دانشکده ها را به نمایندگی از طرف شورای آموزشی دانشگاه برعهده خواهد داشت و تصمیمات آن به منزله مصوبات شورای آموزشی دانشگاه خواهد بود.

۲. تمام کلاس های دروس نظری و جلسات آموزشی دوره های بالینی که ماهیت کلاسی دارند مانند ژورنال کلاب، کنفرانس ها و جلسات گزارش صبحگاهی و همچنین برنامه های دفاع از پروپوزال و پایان نامه و سایر فعالیت هایی که صرفا ماهیت نظری و تدریسی دارند در همه دانشکده ها و بیمارستان ها به صورت مجازی برگزار می شود.

مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این موارد بر عهده ریاست دانشکده یا بیمارستان است.

۳. تمام آزمون هایی که برگزاری آنها در این بازه زمانی برنامه ریزی شده است به صورت مجازی برگزار خواهد شد. آزمون هایی که تعویق افتادن آنها با تقویم آموزشی تداخلی ایجاد نمی کند می تواند تا بعد از گذر از شرایط قرمز پاندمی به تعویق افتد.

۴. تمام واحدها و دوره های عملی و آزمایشگاهی دانشجویان به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) با تاکید بر حداقل حضور برنامه ریزی می شود.

دانشکده ها می توانند در صورتی که امکان برنامه ریزی واحدهای عملی به صورت تجمیع یافته و فشرده وجود داشته باشد، دوره های تجمیع یافته را در شرایطی که وضعیت شهر تهران قرمز نباشد به صورت کاملا حضوری برگزار کنند. دانشکده پیشنهاد خود را به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه و در صورت تصویب کمیته اضطرار اجرایی کنند.

۵. تمام دوره های کارآموزی دانشجویان (بخش بالینی این دوره ها) به صورت حضوری با تاکید بر حداقل مواجهه غیرضروری با بیماران و با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی برنامه ریزی می شود.

دانشکده ها می توانند در صورت امکان به گونه ای برنامه ریزی کنند که دوره های کارآموزی به صورت تجمیع یافته و فشرده در شرایطی که وضعیت شهر تهران قرمز نباشد به صورت کاملا حضوری برگزار کنند. دانشکده پیشنهاد خود را به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه و در صورت تصویب کمیته اضطرار اجرایی کنند.

۶. حضور کارورزان و دستیاران در کنار اساتید برای خدمت رسانی بهتر به بیماران در این شرایط ادامه خواهد یافت. رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ضروری بوده و توصیه اکید بر دریافت دوز بوستر واکسن است.

دانشکده ها می توانند در صورتی که به دلیل تغییر شرایط کاری در بخش های آموزشی بالینی، امکان کاهش میزان مواجهه کارورزان وجود داشته باشد پیشنهاد خود را به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه و در صورت تصویب کمیته اضطرار اجرایی کنند.

کسانی که به دلیل بیماری زمینه ای در معرض خطر افزایش یافته ابتلا یا تشدید عوارش ناشی از ابتلای به کرونا هستند، می توانند با تایید کمیسیون پزشکی معاونت درمان دانشگاه از فعالیت در بخش هیا کرونا معاف شوند.

۷. حضور تمام اعضای هیات علمی (اعم از علوم پایه و بالینی) در محل کار خود کمافی السابق برقرار است.

۸. لازم است اعطای مرخصی استعلاجی در موارد لازم با رعایت پروتکل های ابلاغ شده از کمیته کنترل عفونت درمان دانشگاه انجام شود.

۹. لازم است دانشکده ها بر کیفیت آموزش مجازی بر اساس پروتکل تضمین کیفیت دوره های مجازی نظارت دقیق داشته و نتایج آن را به صورت ادواری به معاونت آموزشی دانشگاه گزارش کنند.

۱۰. قرار گرفتن دانشگاه در شرایط مشمول این شیوه نامه و مدت زمان برقراری آن بر اساس اعلامیه رسمی معاونت آموزشی دانشگاه خواهد بود و از زمان اعلام دانشکده ها حداکثر تا ۲۴ ساعت فرصت دارند تا با فراهم کردن تمهیدات لازم نسبت به اجرایی شدن آن اقدام کنند.

۱۱. در صورت شرایط خاص که توسط مقامات ذیربط کشوری یا دانشگاهی اعلام می شود، اطلاع رسنی لازم در خصوص تغییرات این شیوه نامه انجام خواهد شد.

۱۲. با توجه به شرایط خاص دانشجویان پردیس بین الملل، معاونت آموزشی پردیس بین الملل می تواند پیشنهادهای خود را به صورت مکتوب به معاونت آموزشی ارائه کند و در صورت تصویب در کمیته اضطرار به مرحله اجرا در آورد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی