پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          24 خرداد 1401 - 14 June 2022


مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت از تغییرات آئین‌نامه اجرایی جدید تسهیل ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر در دوره‌های تخصصی دندانپزشکی خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمد بهناز در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آئین‌نامه اجرایی جدید تسهیل ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر در دوره‌های تخصصی دندانپزشکی در آخرین نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی به تصویب رسید.

وی یادآور شد: بررسی مقایسه ای آیین نامه فعلی و آیین نامه جدید نشان می دهد که در بخش امتیازات موارد متعددی به روز شده است و به ورود استعدادهای درخشان به دوره های تخصصی دندانپزشکی کمک می کند.

تغییرات آئین نامه ۴۰ امتیازی برای استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر در دوره‌های تخصصی

بهناز با اشاره به تغییرات آئین نامه ۴۰ امتیازی برای استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر در دوره‌های تخصصی اظهار داشت: در آئین نامه جدید مدال های نقره و برنز کشوری و همچنین رتبه های ۵۱ -۱۰۰ کنکور سراسری دارای امتیاز شدند.

وی افزود: در بخش امتیازات آموزشی، نفرات یازدهم تا پانزدهم و نفرات شانزدهم تا بیستم آزمون علوم پایه کشوری و نفرات اول تا سوم آزمون علوم پایه منطقه ای آمایشی نیز امتیاز دریافت می کنند.

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت با اشاره به دیگر تغییرات آئین نامه اظهار داشت: در بخش ۱۰ درصد دارندگان رتبه های برتر فارغ التحصیلی بر اساس معدل در ظرفیت ورودی نیز تغییراتی را شاهد هستیم و ۵ درصد اول فهرست ۲۰ امتیاز، ۳ درصد دوم فهرست ۱۶ امتیاز و ۲ درصد سوم فهرست ۱۲ امتیاز می گیرند.

امتیازدهی به مدارک تحصیلی همزمان در دو رشته یا دو دوره

وی یکی از مهمترین تغییرات آئین‌نامه اجرایی جدید تسهیل ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر در دوره‌های تخصصی دندانپزشکی را امتیازدهی به مدارک تحصیلی همزمان در دو رشته یا دو دوره برشمرد و گفت: به مدارک تحصیلی همزمان در دو رشته کارشناسی و یا دوره های MPH یا MBA یا MD-PhD یا MD-MS امتیاز تعلق گرفته است.

بهناز افزود: کسب رتبه اول در پایان دوره و ارائه گواهی اتمام واحد و یا مدرک پایان دوره ملاک اختصاص امتیاز این بخش است.

وی به اهمیت بخشی به المپیاد علمی دانشجویی وزارت بهداشت در آئین‌نامه اجرایی جدید تسهیل ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر اشاره کرد و گفت: در تغییر جدید آئین نامه، به رتبه های برتر کشوری در المپیادهای علمی دانشجویی در حیطه های علوم پایه، آموزش پزشکی، مدیریت حوزه سلامت در حوزه انفرادی و مدال های طلا، نقره، برنز و لوح تقدیر و در حوزه گروهی و مدال های طلا، نقره و برنز امتیاز اختصاص داده شده است.

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت با اشاره به تغییرات امتیازات پژوهشی در آئین‌نامه اجرایی جدید تسهیل ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر دوره های تخصصی دندانپزشکی گفت: در بخش رتبه های برتر جشنواره های معتبر داخلی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه علوم پزشکی رتبه دوم و سوم هم به گروه برگزیدگان اضافه شدند.

وی افزود: همچنین رتبه های اول تا سوم برگزیدگان کشوری جشنواره شهید مطهری در صورت مشارکت افراد، امتیاز لازم را برابر با آئین نامه ارتقای اعضای هیات علمی دریافت می کنند.

اضافه شدن امتیاز به مقالات خارجی بر حسب اعتبار

بهناز یادآور شد: در بخش چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی دارای رتبه علمی - پژوهشی در زمینه علوم پزشکی (مطابق آئین نامه ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاه ها) نیز ۷ امتیاز به عنوان حداکثر امتیاز هر مقاله خارجی بر حسب اعتبار به این بخش اضافه شده است.

وی درباره اضافه شدن چند بخش به موضوع شرکت در کنگره های معتبر علمی علوم پزشکی ملی یا بین المللی خاطرنشان کرد: در این بخش هر مورد سخنرانی علمی بین المللی، پوستر علمی بین المللی، سخنرانی علمی داخلی، پوستر علمی داخلی نیز امتیازات خاص خود را می گیرند.

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت اظهار داشت: نکته مهم در آئین نامه جدید توجه به مسائل روز از جمله فناوری و اختراع است و از همین رو هر مورد ثبت شده داخلی و هر مورد ثبت داخلی به شرط ساخت نمونه اولیه در بخش ابداع یا اختراع ثبت شده در زمینه علوم پزشکی که به تایید معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت رسیده باشد امتیاز می گیرد.

وی افزود: از دیگر نکات جدیدی که به آئین‌نامه اجرایی تسهیل ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر دوره های تخصصی دندانپزشکی اضافه شده است هر مورد کتاب چاپ شده در زمینه پزشکی دارای تائیدیه هیات انتشارات دانشگاه (مطابق آئین نامه ارتقاء اعضای علمی دانشگاه ها) است.

اختصاص امتیاز به طرح های تحقیقاتی بنیادی توسعه ای، کاربردی در حیطه های معتبر پژوهشی در حیطه علوم پزشکی

بهناز با اشاره به اهمیت فعالیت های تحقیقاتی کاربردی در حوزه علوم پزشکی و اختصاص امتیاز در این حوزه گفت: در موضوع مجری طرح های تحقیقاتی بنیادی توسعه ای، کاربردی و سایر حیطه های معتبر پژوهشی در حیطه علوم پزشکی با تایید دانشگاه های علوم پزشکی مربوط یا معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نیز بر اساس طرح بین المللی، طرح ملی و طرح دانشگاهی امتیاز تعلق می گیرد.

امتیاز به کسب مدرک معتبر زبان خارجی دوم

وی با اشاره به تغییرات امتیازات بخش توانمندی های فردی و اجتماعی گفت: در این بخش به کسب مدرک معتبر زبان خارجی دوم (IELTS با نمره ۶.۵ به بالا، تافل معادل و زبان های خارجی معادل) امتیاز اختصاص یافته است.

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت درباره بخش توانمندی های فردی و اجتماعی و ارتباط آن با المپیاد علمی دانشجویی وزارت بهداشت در این آئین‌نامه گفت: در تغییر جدید آئین نامه، به رتبه های برتر کشوری در المپیادهای علمی دانشجویی در حیطه های استدلال بالینی، مطالعات میان رشته ای، کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم در حوزه انفرادی و مدال های طلا، نقره، برنز و لوح تقدیر و در حوزه گروهی و مدال های طلا، نقره و برنز امتیاز اختصاص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: سوابق اجرایی و مدیریتی، حضور در اقدامات انسان دوستانه و داوطلبانه، مشارکت در زمینه اقدامات ویژه در حیطه علوم پزشکی، از قبیل مواد و تجهیزات کمک آموزشی نیز در رده های دانشگاهی، استانی و کشوری امتیاز می گیرند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی