پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          17 دی 1401 - 07 January 2023


رئیس مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی (نصر) از تهیه نظام نوین رتبه بندی مراکز آموزش عالی علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: این نظام با توجه به ویژگی های مثبت تمام رتبه بندی ها تهیه می شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر احسان شریفی پور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی (نصر) یک مرکز منحصربفرد است از این نظر که در درون فرآیندهای جاری و کلان حوزه آموزش پزشکی وزارت بهداشت باید به عنوان یک قوه متفکر، نیازها و چالش‌های جاری و راهبردی را کشف کند و با بکارگیری نخبگان که در سطح کشوری بتوانند شواهد مناسب را برای تصمیم گیران فراهم کنند، عمل کند.

رئیس مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی (نصر) افزود: یکی از برنامه‌های مرکز نصر موضوع رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است. اگر رتبه بندی بر مبنای عملکرد بهتر باشد به شور و اشتیاق در فضای دانشگاهی کمک می‌کند. از همین رو باید یک رتبه بندی فعال از نظر نقش آفرینی، تأثیر، کارکرد در حیطه‌های مورد انتظار ایجاد کنیم.

وی گفت: در مرکز راهبردی مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی (نصر) در حال کار بر روی این رتبه بندی هستیم. این رتبه بندی با رتبه بندی‌های گذشته متفاوت و جامع‌تر است و بحث‌های دانشجویی و فرهنگی، پژوهش و فناوری و بحث‌های آموزش را در برمی گیرد و پویا تر از رتبه بندی‌های قبلی است.

شریفی پور خاطرنشان کرد: در این زمینه تمامی متدولوژی رتبه بندی‌های دانشگاهی دنیا را در قالب یک کتاب نقد کرده ایم و ویژگی‌های مثبت و منفی تمام رتبه بندی ها را ذکر کرده ایم. در مجموع به دلیل اینکه آموزش پزشکی در ایران یک نظام آموزشی منحصربفرد است که آموزش و درمان و بهداشت در هم ادغام شده اند و اهداف و چشم انداز متفاوتی را از یک نظام آموزشی صرف دنبال می‌کند، از همین رو نیاز به یک رتبه بندی ویژه خود دارد که به سمت ارزش‌های تأثیرگذاری اجتماعی و مسئولیت اجتماعی حرکت کند.

وی گفت: مرکز نصر یک نظام رتبه بندی ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی را با توجه به ویژگی‌های مثبت تمام رتبه بندی ها تهیه می‌کند که در عین کاربردی بودن بتواند داشبورد اطلاعاتی ایجاد کند و هر وزیر و معاون و تصمیمگیری بتواند سریع و متقن به رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی دسترسی داشته باشند.

رئیس مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی (نصر) افزود: این رتبه بندی قرار است برای اولین بار انجام برسد و در مسیر تهیه آن مشکلاتی هم البته وجود دارد اما در نهایت در حال راه اندازی یک نظام نوین رتبه بندی تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت بهداشت است. این نظام نوین رتبه بندی می‌تواند قابلیت ارائه برای کشورهایی که شباهت‌های نظام آموزشی با ما دارند را نیز داشته باشد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی