پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          01 بهمن 1401 - 21 January 2023


دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت گفت: دانشجویانی که منع ورود به دانشگاه ها شده اند در صورتی که حکم منع موقت از تحصیل نداشته باشند می توانند در امتحانات پایان ترم شرکت کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از حسین همتی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به رسیدگی به پرونده های دانشجویان علوم پزشکی در جریانات اخیر و وضعیت ادامه تحصیل این دانشجویان گفت: دانشجویانی که منع ورود به دانشگاه ها شده اند در صورتی که حکم منع موقت از تحصیل نداشته باشند می توانند در امتحانات پایان ترم شرکت کنند. این موضوع هم در آئین نامه و هم در شیوه نامه ذکر شده است.

وی افزود: با توجه به تبصره ۱ ماده ۱۲ شیوه نامه اجرایی در صورت تلاقی ایام ممانعت از ورود دانشجو به دانشگاه با امتحانات پایان نیم سال دانشجو می تواند با تشخیص رئیس دانشگاه در امتحانات پایان نیم سال شرکت کند.

دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت درباره حکم منع موقت از تحصیل و وضعیت دانشجویان دارای این حکم گفت: در صورتی که حکم منع موقت از تحصیل صادر شده باشد، بستگی به زمان اجرای حکم، وضعیت دانشجو متفاوت خواهد بود.

وی افزود: در صورتی که حکم منع موقت از تحصیل در نیمسال اول صادر شده باشد با تشخیص کمیته صادر کننده حکم، زمان اجرای آن می تواند نیمسال اول باشد یا نیمسال دوم. برخی از دانشجویان به دلیل درگیری هایی که داشته اند در نیمسال اول سر کلاس نبوده اند و از همین رو برخی دانشگاه ها منع موقت از تحصیل را در ترم اول اجرایی کردند که دانشجو در صورت داشتن حکم منع موقت از تحصیل در نیمسال اول، اجازه حضور در امتحانات را ندارد.

همتی درباره روند رسیدگی به پرونده های دانشجویان در جریانات اخیر یادآور شد: حدود ۲۷ دانشگاه علوم پزشکی در جریانات اخیر درگیر بوده اند که با نسبت های مختلفی از اعتراضات مواجه بوده اند، روند بررسی پرونده ها در کمیته های بدوی تا حدود زیادی به پایان رسیده است و اکنون کمیته های تجدیدنظر در رابطه با اعتراضات دانشجویان به احکام صادره در کمیته های بدوی در حال برگزاری است.

وی افزود: با توجه به اینکه تعدادی از دانشجویان به احکام صادره در کمیته های تجدید نظر نیز اعتراض خواهند کرد، کمیته مرکزی انضباطی دانشجویان به عنوان مرجع نهایی در خصوص اعتراضات این دانشجویان تشکیل و صدور رای خواهد کرد، لذا می توان گفت هنوز بسیاری از پرونده ها به مرحله صدور احکام نهایی نرسیده است و بعضی خبرپراکنی ها واقعی و درست نیست.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی