پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 98 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 98 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / سربازی امریه          18 آذر 1397 - 09 December 2018


جدیدترین مقررات نظام وظیفه برای داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی سال ۹۸ اعلام شد و داوطلبان با توجه به مقررات باید در آزمون ثبت نام کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به گزارش خبرنگار مهر، ثبت نام در آزمون دستیاری سال ۹۸ از روز ۱۷ آذرماه آغاز شده است و داوطلبان می توانند با دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام، در این آزمون ثبت نام کنند.

مقررات وظیفه عمومی برای شرکت در آزمون دستیاری پزشکی سال ۹۸ بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه در دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون منتشر شده است.

داوطلبان مرد که در آزمون دوره دکتری تخصصی (PH.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت، طب سنتی، داروسازی و دندانپزشکی و دستیار تخصصی سال ١٣٩٧ شرکت می کنند، ضروری است به هنگام پذیرش در دانشگاه (قبولی قطعی و ثبت نام) یکی از شرایط زیر را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی دارا باشند، در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود:

١) داشتن کارت پایان خدمت.

٢) داشتن کارت معافیت دایم (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص).

٣) واجدین شرایط معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری (دارندگان مدرک دکتری گروه پزشکی متولدین تا پایان سال ۱۳۴۴). این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی و در زمان ثبت نام، کارت معافیت دائم (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری) را ارائه کنند.

۴) مشمولان فارغ التحصیل دکتری دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت که زمان پذیرش و ثبت نام آنان در دانشگاه، قبل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد.

تبصره: افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی دانشگاه است، لازم است در تاریخ مقرر (مندرج در برگ اعزام) به خدمت اعزام شوند. در صورت قبولی در دانشگاه و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد و در غیر این صورت غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

۵) دانشجویان سال آخر مقطع دکتری عمومی که تا تاریخ ٣١ شهریور ٩٧ در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل می شوند.

۶) فارغ التحصیلان مقطع دکتری عمومی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارغ التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل تا زمان پذیرش در مقطع دکتری تخصصی بیش از یکسال سپری نشده باشد.

داوطلبانی که مدت تحصیل آنان در دکترای عمومی بیش از سقف مجاز سنوات تحصیلی به طول انجامیده، شرایط استفاده از معافیت تحصیلی در مقطع بالاتر را ندارند.

٧) کارکنان متعهد خدمت در سازمانها و یا وزارتخانه ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل. برای این افراد معافیت تحصیلی صادر نمی شود و تابع ضوابط متعهدین خدمت است.

٨) کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.

٩) طلاب علوم دینی دارنده مدرک دکتری عمومی که دارای معافیت تحصیلی حوزوی هستند.

در صورتی که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و اصفهان تأیید کنند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند، با همان معافیت تحصیلی حوزه، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است.

اینگونه دانشجویان، برای ثبت نام در هر ترم تحصیلی باید موافقتنامه حوزه علمیه مربوط را ارائه کنند. هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیل طلبه ای را خاتمه یافته اعلام کند، ادامه تحصیل وی در دانشگاه منوط به تطبیق واحراز شرایط بهره مندی از معافیت تحصیلی دانشگاهی توسط معاونت وظیفه عمومی استان محل استقرار دانشگاه خواهد بود. در غیر اینصورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

١٠) مشمولان فارغ التحصیل دارای برگه معافیت موقت بدون غیبت (پزشکی، کفالت و...) در مدت اعتبار آن.

این دسته از افراد پس از اتمام اعتبار معافیت موقت، بدون معافیت تحصیلی مجاز به ادامه تحصیل نیستند و لذا باید برابر فرایند تعریف شده درخواست معافیت تحصیلی کنند و در صورت بررسی و داشتن شرایط مجوز ادامه تحصیل صادر خواهد شد. در غیر این صورت شرایط ادامه تحصیل را از دست می دهند.

١١) کارکنان وظیفه (سربازان حین خدمت) دارای مدرک دکتری عمومی فاقد غیبت اولیه.

این دسته از کارکنان پس از اعلام قبولی از سوی دانشگاه، با ارائه گواهی اشتغال به خدمت از یگان مربوط و صدور مجوز تحصیل از سوی دفاتر پلیس + ١٠ (به شرط اینکه پس از بررسی واجد شرایط برخورداری از معافیت تحصیلی شناخته شوند)، برای ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.

تبصره: کارکنان وظیفه ای که خدمت آنان تا تاریخ ٣١ شهریور ٩٧ به اتمام می رسد مجاز به شرکت در آزمون هستند، لیکن باید پس از قبولی و زمان ثبت نام در دانشگاه، گواهی اتمام خدمت
یا کارت پایان خدمت ارائه کنند.

١٢) دانشجویان انصرافی فاقد غیبت که قبلا دارای مدرک دکتری بوده اند، در صورتی که از ۲۲ آبان ۹۰ (ابلاغ قانون جدید وظیفه عمومی) الزاماً یک بار انصراف از تحصیل داده باشند و تاریخ انصراف آنها در سنوات اولیه بوده باشد و همچنین از تاریخ انصراف در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد.

١٣) مشمولان عضو هیئت علمی دانشگاه ها که در راستای «قانون نحوه تامین هیئت علمی مورد نیاز دانشگاه ها» در حال انجام خدمت هستند. این افراد پس از قبولی در دانشگاه، پس از احراز شرایط، جهت ادامه تحصیل برابر فرآیند تعیین شده از خدمت ترخیص خواهندشد.

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و درصورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه، مجوز تحصیلی برای آنان صادر نشده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نیستند.

دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم، شرایط استفاده از معافیت تحصیلی را نخواهند داشت.

فارغ التحصیلان این دوره (دستیاری تخصصی) مجاز به شرکت مجدد در این آزمون از نظر معافیت تحصیلی نیستند.

کارکنان وظیفه (سربازان در حال خدمت) مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نیستند. این دسته از کارکنان در صورت قبولی در دانشگاه در صورت نداشتن غیبت اولیه و دارا بودن سایر شرایط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.

چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی سال ۹۸ در روز پنجشنبه دوم اسفند ۹۷ برگزار می شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین سربازی امریه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank