پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزی          14 آبان 1391 - 04 November 2012


توان علمی و آموزشی معلمان، مدیران و دانش آموزان ارزشیابی می شودرئیس مرکز سنجش و ارزیابی تحصیلی وزارت آموزش و پرورش گفت: توان علمی و آموزشی معلمان، مدیران و دانش آموزان از سال تحصیلی جاری از طریق سامانه آنلاین(برخط) ارزشیابی، سنجش می شود.به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از ایرنا ، عبدالامیر عرفی روز یکشنبه با بیان اینکه این ارزشیابی در طول سال تحصیلی صورت می گیرد، افزود: در این ارزشیابی یک سوال در سامانه یاد شده قرار می گیرد و دانش آموزان در صورت دسترسی به اینترنت به صورت داوطلبانه به این سامانه ورود یافته و به سووالات پاسخ خواهند داد و پاسخ سووالات در همان لحظه تصحیح و نتایج اعلام خواهد شد.

عرفی با بیان اینکه این ارزشیابی فقط به دانش آموزان اختصاص ندارد، گفت: در این ارزشیابی توان علمی و آموزشی معلمان و سطح آگاهی علمی و تجربی مدیران ستادی و استانی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به راه اندازی بانک سووالات امتحان نهایی در سامانه برخط ارزشیابی، گفت: در بخش بانک سووالات، سوالات آزمون های استخدامی، آزمون های ورودی مدارس نمونه دولتی، سمپاد، تیزهوشان و همچنین آزمون اعزام به خارج فرهنگیان نیز بارگذاری و سوالات در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

عرفی تاکید کرد البته بانک سووالات که هم اکنون در پایه دوم متوسطه فعال شده به تدریج در سایر دوره های تحصیلی ابتدایی و راهنمایی نیز توسعه خواهد یافت.

به گفته وی، ارزشیابی مستمر از سوالات این سامانه می تواند الگوی مناسبی برای طراحی سوال معلمان ابتدایی بخصوص پایه ششم ایتدایی و سایر پایه های مقطع راهنمایی باشد.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: همچنین در این سامانه درباره اعتبار و روایی سوال، تحقق اهداف آموزشی، میانگین پاسخ دهی دانش آموزان به سووالات و علت عدم پاسخگویی به برخی از سووالات، از دانش آموزان پرسش می شود.

عرفی گفت: در دی ماه امسال سووالات دروس تاریخ ایران و جهان، فیزیک و شیمی پایه سوم دبیرستان مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و نتایج آن در اختیار استان ها قرار گرفته و در خردادماه نیز سوالات تمام دروس پایه سوم متوسطه ارزشیابی می شود.

وی ادامه داد: در وزارت آموزش و پرورش در راستای تداوم تحول در نظام آموزشی و پیگیری راهکارهای اجرایی که در این سند آمده است، در مرکز سنجش برای ارزشیابی مطلوب به عنوان زیربنای تحول آموزشی، سامانه آنلاین ارزشیابی راه اندازی شد.

عرفی اضافه کرد: این سامانه اکنون به سمتی می رود که در کوتاه مدت بتواند ارزشیابی را به عنوان عامل اساسی در ایجاد تحول در نظام آموزشی و کیفیت آموزش و پرورش توسعه داده و تقویت کند.

عرفی با بیان اینکه این سامانه دارای ظرفیت هایی از جمله بانک سووالات امتحانات نهایی است، گفت: ظرفیت های موجود در این سامانه می تواند در بخش های مختلف آموزشی و نظارتی، ورود یافته و ازسوی دیگر با برگزاری ارزشیابی مختلف و برگزاری آزمون به توسعه آزمون های استاندارد و ورود به بحث کیفیت آموزشی بپردازد.

عرفی افزود: همچنین با استقرار این سامانه به بررسی میزان تحقق برنامه های آموزش و پرورش در بعد آموزشی و پرورشی می پردازیم.


تگ ها توان علمی آموزشی معلمان مدیران دانش آموزان ارزشیابی
موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت