پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزی          07 آذر 1392 - 28 November 2013


 تشکیل کارگروهی برای برگزاری کلاس‌ جبرانی درپی تعطیلات آلودگی هوامدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: کارگروه ویژه‌ای برای جبران تعطیلی دانش‌آموزان ابتدایی در زمان آلودگی هوا تشکیل می‌شود که این تقویم اجرایی پس از تدوین بزودی به مدیران مناطق و مدیران مدارس ابلاغ خواهد شد.

اسفندیار چهاربند در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تعطیلی‌های پی در پی مدارس به ویژه مدارس ابتدایی و تاثیر آن بر کیفیت آموزش، افزود: بحث تعطیلی مدارس دو وجه دارد؛ اول اینکه این تعطیلات ضرورت دارد یا خیر و اگر ضرورت دارد، چگونه باید آن را جبران کنیم.

وی افزود: در حال حاضر دو دستگاه متولی تشخیص آلودگی هوا و اثرات آن بر سلامت کودکان هستند که اداره کل محیط زیست، قرار گرفتن هوا در شرایط اضطرار و هشدار را تعیین می‌کنند و وزارت بهداشت تعیین می‌کند که این شرایط آلودگی برای چه گروهی خطرناک است؟

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: زمانی که رسانه‌ها برای یک بخاری گازسوز، یک هفته به آن می‌پردازند و درباره خطرات آن مطالب گوناگونی درج می‌کنند، چرا درباره آلودگی هوا که می‌تواند منجر به ضایعه قلبی و یا مرگ افراد شود، بی‌تفاوت هستند و آیا درست است که وزارت بهداشت نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشد؟

چهاربند تصریح کرد: وزارت بهداشت بر اساس نرم و استانداردهای علمی که دارد، زمانی که هوا به شرایط هشدار می‌رسد، مشخص می‌کند کدام گروه سنی از منازل خارج نشوند و اگر در محیط آزاد قرار بگیرند، تبعات جسمی آن قابل جبران نیست.

وی با بیان اینکه به تشخیص وزارت بهداشت، شرایط فعلی هوا برای گروه‌های سنی‌ مهد، پیش‌ دبستانی و ابتدایی خطرناک است، گفت: آموزش و پرورش نیز موافقت خود را با تعطیلی مدارس در این مقاطع اعلام می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر تصمیمی که اتخاذ شده کاملا منطقی و برای حفظ جان کودکان است و سلامت آنها به آموزش ارجحیت دارد.

چهاربند ادامه داد: آموزش و پرورش برای جبران روزهای تعطیل دانش‌آموزان ابتدایی، کارگروه‌ ویژه‌ای را تشکیل داده است تا تقویم اجرایی برای جبران تعطیلی دانش‌آموزان در زمان آلودگی هوا را تدوین می‌کنند که این تقویم اجرایی به زودی به مدیران مناطق و مدیران مدارس ابلاغ خواهد شد و طبق آن مدیران مدارس نسبت به برگزاری کلاس‌های جبرانی اقدام کنند.

وی درباره توزیع شیر رایگان در مدارس شهر تهران نیز که شب گذشته روحانی بر توزیع آن تاکید داشت، گفت: از شانزدهم آذر ماه توزیع شیر در مدارس شهر تهران آغاز می‌شود که نوبت توزیع شیرها متفاوت است، لذا این طور نیست که در یک روز همه نوبت‌ها شیر دریافت کنند.

چهاربند خاطر نشان کرد: ظرفیت کارخانجات شیر در تهران در طول هفته تنظیم می‌شود و به ترتیب به مناطق اختصاص می‌یابد، اما در طول هفته نوبت‌های توزیع شیر در بین مدارس تقسیم می‌شود.

تگ ها کلاسهای جبرانی مدارس کلاسهای جبرانی مدارس کلاسهای جبرانی در مدارس
موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت