پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپياد          29 بهمن 1391 - 17 February 2013

دومین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی در  پنجم اسفند ماهدومین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی با نشان خواجه نصیرالدین طوسی 5 تا 7 اسفند ماه امسال با حضور 32 گروه از دانشگاه های مختلف سراسر کشور در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش روز شنبه خبرنگار گروه علمی ایرنا، ˈمحمدحسین یادگاریˈرییس جهاد دانشگاهی امروز - شنبه - در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود : این مسابقات با هدف رشد و شکوفایی فرهنگ گفت و گو، زمینه سازی برای شکل گیری تفکر خلاق و نقاد در میان دانشجویان و تمرین و تقویت فعالیت های گروهی منسجم و هدفمند برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد : دانشجویانی که در این مسابقات شرکت می کنند باید در مباحث اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی از پشتوانه علمی برخوردار باشند. داوران با تجربه بر روند این جلسات نظارت دارند و نظرات برتر را برای اجرایی شدن انتخاب می کنند.

رییس جهاد دانشگاهی در مورد نشان این دوره از مسابقات که با عنوان خواجه نصیرالدین طوسی نام گذاری شده است گفت: بزرگداشت این چنین دانشمندانی برای دانشجویان بسیار حایز اهمیت است و حس خودباوری و غرور ملی را در آنها تقویت می کند.

بر اساس این گزارش، ˈعلیرضا زجاجیˈ معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی نیز در این نشست اظهار داشت: رویه مناظره و ارایه مباحثات علمی به همراه ارایه نظرات و جمع بندی آنها رویه بزرگان و دانشمندان ایرانی بوده است.

همچنین ˈرضا فریدزادهˈ سرپرست سازمان دانشجویی جهاد دانشگاهی نیز در این نشست به تبیین روند برگزاری این مسابقات دانشجویی پرداخت و گفت: این دوره از مسابقات در سطح ملی و با شرکت 32 گروه دانشجویی از دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود. در پایان نشان برتر دومین دوره از مسابقات مناظره دانشجویی به دانشگاه برتر اعطا خواهد شد.

وی افزود: 21 گروه از دانشگاه های استان تهران شامل دانشگاه های تهران، علامه طباطبایی، امام صادق (ع)، صنعتی شریف، تربیت مدرس، پیام نور، شهید بهشتی، علوم پزشکی تهران، علوم بهزیستی و توانبخشی، آزاد اسلامی تهران مرکز و سوره در این دوره از مسابقات مناظره دانشجویی شرکت می کنند.

وی گفت : همچنین 11 گروه از دانشگاه های سراسر کشور همچون دانشگاه های زنجان، صنعتی اصفهان، اراک، فردوسی مشهد، ایلام، آزاد همدان، آزاد زنجان، کردستان، پیام نور ایلام و سیستان و بلوچستان در این مسابقات حضور خواهند داشت.

فریدزاده خاطرنشان کرد: طراحی این مسابقات به صورت حذفی است که گروه های بازنده در مراحل یک هشتم و یک چهارم حذف و گروه های باقی مانده به مرحله نهایی راه می یابند.

به گفته وی گروه ها متشکل از 4 نفر دانشجو هستند که 2 نفر از آنها مناظره کننده و 2 نفر دیگر ˈمحقق ˈ هستند که اطلاعات لازم را به مناظره کننده ها ارایه می دهند.

وی ادامه داد: 32 مسابقه در این دوره برگزار می شود که هر مسابقه یک موضوع دارد و شرکت کنندگان در کارگاه های آموزشی با موضوعات اصول گفت و گو، اصول شنیدن، اندیشیدن دیالکتیکی و مهارت های چیرگی شرکت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، به برگزیدگان دومین دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویی گواهی حضور در مسابقات، نشان خواجه نصیرالدین طوسی، لوح افتخار و 20 میلیون ریال جایزه نقدی به گروه اول و همچنین به ترتیب 15 میلیون ریال به گروه دوم، 10 میلیون ریال به گروه سوم و 5 میلیون ریال به گروه چهارم به همراه لوح افتخار اهدا خواهد شد.

مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات نیز هفتم اسفندماه در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود.


تگ ها مناظره دانشجویی مسابقه مناظره دانشجویی مسابقه مناظره دانشجویی در اسفند ماه

پر بازدیدترین مسابقات المپياد

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت