پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپياد          28 فروردین 1402 - 17 April 2023


مدیر امور نخبگان و استعدادهای درخشان وزارت بهداشت از تغییرات گسترده در المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی خبر داد و گفت: برگزیدگان المپیاد با قرارگاه راهیان پیشرفت همکاری خواهند کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، دکتر مهدی باقری امشب ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۲ در نشست دانشجویان استعدادهای درخشان و برگزیدگان المپیاد علوم پزشکی در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: در حوزه مدیریت نخبگان و استعدادهای درخشان با اعتقاد به خرد جمعی، هیات اندیشه ورز را تشکیل دادیم و بیش از ۵۰۰ دانشجو برای حضور در شورای مرکزی استعدادهای درخشان اعلام آمادگی کرده اند.

وی افزود: شبکه نخبگان در وزارت بهداشت به زودی تشکیل می شود. این شبکه وضعیت نخبگان و استعدادهای درخشان را در دانشگاه های علوم پزشکی رصد خواهد کرد. متاسفانه اکنون دانشگاهها از وضعیت فارغ التحصیلان خود و وضعیت کاری و تحصیلی و حتی مهاجرت نخبگان و استعدادهای درخشان خود اطلاعی ندارند و این موضوع نیاز به شبکه نخبگان دارد.

مدیر امور نخبگان و استعدادهای درخشان وزارت بهداشت گفت: بازتعریف مفهوم نخبگی از دیگر فعالیت های ما در این حوزه است. جداول امتیازات مربوط به تسهیلات نخبگان که در بنیاد ملی نخبگان تنظیم شده بود بیشتر متکی به دانشجویان وزارت علوم بود و از همین رو با همکاری بنیاد ملی نخبگان تغییرات مورد نظر وزارت بهداشت در آن اعمال شده است.

وی اظهار داشت: اقدامات اصلاحی درباره آئین نامه های مرتبط با نخبگان و استعدادهای درخشان در حال انجام است. به ویژه خواسته دانشجویان پیراپزشکی این بود که این آئین نامه ها تغییر کند.

باقری خاطرنشان کرد: آسیب شناسی المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی صورت گرفته است و به این نتیجه رسیده ایم که المپیاد نیاز به تحول اساسی دارد. المپیاد باید از یک امتحان به فرآیند بدل شود. بحث عدالت آموزشی در المپیاد باید رعایت شود و ما برای آماده سازی دانشجویان جهت حضور در المپیاد دوره های پودمانی طراحی کردیم تا همه افراد دسترسی داشته باشند. اینکه برخی موسسات شبه کنکوری در فضای مجازی برای شرکت در المپیاد ایجاد کرده اند از عدالت آموزشی به دور است.

وی از تشکیل قرارگاه راهیان پیشرفت با همکاری معاونت های دانشجویی و فرهنگی و تحقیقات و فناوری خبر داد و گفت: قرار است قرارگاه راهیان پیشرفت با المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی همکاری کند و از این برگزیدگان المپیاد در این قرارگاه قرار است به نظام مسائل بهداشت و درمان کشور بپردازند.

مدیر امور نخبگان و استعدادهای درخشان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: یک پیش رویداد (ایونت) درباره راهیان پیشرفت قبل از المپیاد علمی به همین منظور منتشر می شود. این تغییر همان کاربردی کردن المپیاد و ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه است.

وی از تشکیل شبکه نخبگان جهان اسلام در حوزه علوم پزشکی خبر داد و گفت: نخبگان زیادی در این حوزه حضور دارند که لازم است در کشورهای اسلامی شناسایی شوند و با همکاری جبهه مقاومت، این شبکه نخبگانی تشکیل شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین مسابقات المپياد

خبرنامه - شبکه های اجتماعی