پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجی          21 تیر 1390 - 12 July 2011

در نشست رایزنان علمی با دانشجویان شاغل به تحصیل در اروپا و آمریکا، بر تهیه فهرستی از رشته های معتبر تاکید و به دانشجویان هشدار داده شد که در دانشگاههای غیرمعتبر خارجی ادامه تحصیل ندهند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه گفتگوی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اروپا و امریکا با رایزنان علمی و نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور برگزار شد. در این نشست، دانشجویان به طرح سئوالات، پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند و درخواست های خود از رایزنان علمی را در خصوص مسائل و مشکلات علمی و فرهنگی خود مطرح کردند.

حمایت از فعالیتهای فرهنگی دانشجویان

علی باکویی - رایزن علمی ایران در روسیه پس از شنیدن صحبت های دانشجویان، گفت: با توجه به اینکه عمده دانشجویان با هزینه شخصی به کشورهای خارجی سفر کرده‌اند، مشکلات آنها از یک جنس است و ما هم در سفرهایی که به کشورهای مختلف داشته‌ایم، اعلام کرده‌ایم از هر گونه فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مانند انتشار نشریه، برگزاری اردوهای تفریحی و مسابقات ورزشی که به صورت گروهی از سوی دانشجویان صورت پذیرد، حمایت مالی و نرم افزاری می کنیم.

رایزن علمی ایران در روسیه، در پاسخ به سئوال دانشجویی که از نحوه اعتبار سنجی دانشگاه‌های کشور آذربایجان توضیح خواست، اظهار داشت: طبق قانون، این امر برعهده شورای عالی ارزشیابی است که کارشناسان زیادی دارد و تنها یکی از مراحل ارزشیابی به نظر رایزن علمی مربوط می شود.

هشدار درباره دانشگاههای بدون اعتبار

وی به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، توصیه کرد حتما از دانشگاه‌هایی که از سوی وزارت علوم معتبر شناخته شده اند پذیرش بگیرند و دانشگاه‌هایی را که سطح اعتبار آنها مشخص نیست به عنوان دانشگاه محل تحصیل انتخاب نکنند.

در بخش دیگر این نشست، مشکات حسینی- رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در منطقه شنگن، درباره مشکلات درسی که برای بعضی دانشجویان ایرانی خارج از کشور پیش آمده است، گفت: رایزن علمی با استادان و دانشگاه‌های این دانشجویان در ارتباط است و تمام مشکلات آنها را کاملاً تحت نظر دارد. حتی تا حد امکان از طریق ارتباط با استادان و مسئولان دانشگاه، سعی در رفع مشکلات آنها خواهد داشت.

تهیه لیست رشته های معتبر

وی به اقدام رایزنی علمی مبنی بر تهیه فهرست کاملی از دانشگاه‌ها و رشته‌هایی که در هر یک بیشتر مورد اعتبار است، اشاره کرد و ادامه داد: پس از تهیه این فهرست، مشکل دانشجویانی رفع می شود که به رایزنی علمی مراجعه و درخواست تحصیل در رشته های مختلف را برای دانشگاهی مطرح می کنند که از نظر علمی اعتبار کافی داشته باشد.

شرط انجام امور تحقیقاتی در ایران و پیشنهاد ویدئو کنفرانس

مشکات حسینی به حضور دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور برای انجام امور تحقیقاتی در ایران، اشاره کرد و اظهار داشت: حضور این دانشجویان در ایران در طول مدت تحصیل، اگر بیشتر از سه ماه باشد، نیاز به مجوز دانشگاه و استاد مربوطه دارد که باید اقدامات لازم از سوی دانشجویان صورت گیرد.

وی از پیشنهاد یکی از دانشجویان مبنی بر برقراری ارتباط ویدئو کنفرانس به منظور آگاهی از وضعیت علمی و فرهنگی دانشجویان در کشورهای مختلف عضو شنگن، استقبال و ابراز امیدواری کرد با توجه به بعد مسافت بین کشورها و محدودیت زمانی برای مراجعه مستمر به تمام این کشورها، در آینده ای نزدیک از این طریق به مشکلات دانشجویان در تمام این کشورها از سوی رایزنی علمی رسیدگی شود.

عملیاتی نشدن برخی امور دانشجویان

حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد اژه‌ای، نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی در اروپا و امریکا در خصوص عملیاتی نشدن برخی موارد تصویب شده در خصوص دانشجویان خارج از کشور، گفت: بعضی از این مصوبات به دلیل این که کار کارشناسی کافی روی آنها انجام نشده است، در مرحله عملیاتی با مشکل مواجه می شوند و این دلیلی بر عدم خواست مسئولان برای انجام این امور نیست.

شرط ورود به دانشگاههای خارجی

نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اروپا و امریکا، به بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌های ایران اشاره کرد و گفت: یکی از شرایط ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی اخذ اعتبار علمی قبل از ورود به رشته مربوطه از کشور مقصد است که خوشبختانه دراعتبار سنجی رشته‌هایی مانند پزشکی، دانشجویان ایرانی رتبه های ممتاز را در بین دانشجویان دیگر کشورها کسب می کنند.

تگ ها رشته های معتبر دانشگاههای خارج

پر بازدیدترین دانشگاه خارجی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت