پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجی          12 شهریور 1392 - 03 September 2013


  در چه دانشگاه هایی میلیاردر  می شوید ؟به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از banker سایت شبکه سی ان بی سی آمریکا در گزارشی به معرفی 10 دانشگاه دنیا پرداخته است که بیشترین میزان میلیاردر را در فارغ التحصیلان خود داشته اند.

هنوز هم این گفت و گو میان افراد وجود دارد که با وجود رشد بسیار زیاد هزینه کالج و دانشگاه، آیا درست است که برای یک سال تحصیلی حدود ۵۰ هزار دلار (آمریکا) پرداخت شود. به نظر می رسد که پاسخ این سوال به این مربوط است که بعد از دانشگاه چه به دست خواهد آمد؟

موسسه ولث ایکس، به مدیریت دیوید فریدمن اخیرا تحقیقی در این باره انجام داده و نتیجه گرفته است که تقریبا همه این دانشگاه ها نخبه گرا و خصوصی بوده اند و دسترسی هایی که هر دانشگاه برای فرد به وجود می آورد عنصر موثری در موفقیت اوست. سایت شبکه سی ان بی سی آمریکا در گزارشی به معرفی این 10 دانشگاه دنیا پرداخته است که بیشترین میزان میلیاردر را در فارغ التحصیلان خود داشته اند:
 
1- دانشگاه هاروارد
 تعداد میلیاردر: 52 نفر
 کل ثروت میلیاردرهای این دانشگاه: 205 میلیارد دلار
  هاروارد در صدر بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است و قلب آموزش تجارت و کسب و کار جهان است. دانشگاهی رویایی با فارغ التحصیلانی رویایی.
 
2- دانشگاه پنسیلوانیا
 تعداد میلیاردر: 28 نفر
 کل ثروت میلیاردهای این دانشگاه: 112 میلیارد دلار
 چند وقت پیش بود که رلد گرلمن یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه پنسیلوانیا، 25 میلیون دلار به ساخت مطالعات سیاسی و اقتصادی این دانشگاه کمک کرد.
 
 3- دانشگاه استنفورد
 تعداد میلیاردر: 27 نفر
 کل ثروت میلیاردرهای این دانشگاه: 76 میلیارد دلار
 دانشگاهی که موسس گوگل در آن درس خوانده است و به خاطر حقوق، مدیریت و نیز رشته های صنعتی و فنی اش مشهور است. 71 درصد از میلیاردرهای این دانشگاه، خودساخته هستند و ثروتشان را با کار خود به دست آورده اند.
 
 4- دانشگاه نیویورک
 تعداد میلیاردر: 17 نفر
 کل ثروت میلیاردرهای این دانشگاه: 68 میلیارد دلار
 برخی این دانشگاه را دانشگاه نخبگان نمی دانند اما این واقعیتی است که نیویورک یکی از بهترین دانشگاه های جهان است.
 
 5- دانشگاه کلمبیا
 تعداد میلیاردر: 15 نفر
 کل ثروت میلیاردرهای این دانشگاه: 96 میلیارد دلار.
 علوم بازرگانی و مدیریت خواندن در جایی که قلب تجارت کشور است و کمی پایین تر از دانشگاه وال استریت است، حس جالبی دارد.
 
 6- دانشگاه ام آی تی
 تعداد میلیاردر: 15 نفر
 کل ثروت میلیاردرهای این دانشگاه: 114 میلیارد دلار
 به غیر از بافت بین المللی در میان اعضای هیات علمی و دانشجویان، ام آی تی در مورد نخبه بودن دانشجویان و محیط علمی اش هم شهرت بین المللی دارد.
 
 7- دانشگاه کورنل
 تعداد میلیاردر: 14 نفر
 کل ثروت میلیاردرهای این دانشگاه: 35 میلیارد دلار
 در مورد دانشگاه کورنل ذکر این نکته ضروری است که 23 درصد از میلیونرهای این دانشگاه، ثروت خود را به ارث برده اند.
 
 8- دانشگاه جنوب کالیفرنیا
 تعداد میلیاردر: 14 نفر
 کل ثروت میلیاردرهای این دانشگاه: 32 میلیارد دلار
 بسیاری از جویندگان ثروت ممکن است که دانشگاه برکلی را برگزینند؛ اما دانشگاه جنوب کالیفرنیا با رشته فیلم و سینما فارغ التحصیلان بسیار ثروتمندی دارد.
 
9- دانشگاه بیل
 تعداد میلیاردر: 13 نفر
 کل ثروت میلیاردرهای این دانشگاه: 77 میلیارد دلار
 شاید هنوز هم بیل، دانشگاه اصلی نخبگان آمریکایی باشد. فقط کافی است این را در نظر داشته باشید که سه نفر از چهار رئیس جمهور قبلی آمریکا در این دانشگاه درس خوانده اند.
 
10- دانشگاه کمبریج
 تعداد میلیاردر: 11 نفر
 کل ثروت میلیاردرهای این دانشگاه: 48 میلیارد دلار
 تنها دانشگاه غیر آمریکایی این لیست، دانشگاه کمبریج اس. این دانشگاه در لیست دانشگاه های برتر دنیا برای دانشجویان بین المللی است. یکی از آنان، مدیر املاکی در پکن است به نام ژان ژین که امروزه یکی از میلیاردرهای دنیا و سومین زن ثروتمند چین است.


تگ ها دانشگاه های میلیاردر دانشگاه هاروارد دانشگاه کمبریج دانشگاه استنفورد دانشگاه پنسیلوانیا دانشگاه ام آی تی دانشگاه کارآفرینی دانشگاه تهران

پر بازدیدترین دانشگاه خارجی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت