پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجی          24 مهر 1392 - 16 October 2013


آوردن دانشگاه‌ها به کمپ‌های پناهجویان در سوریه

«آموزش» فرزند یتیم تمامی جنگ‌ها بوده و همان‌طور که اکنون در سوریه شاهد هستیم دایره درگیری‌های خونین به دانشگاه‌های این کشور نیز کشیده شده است که این مسئله نیاز به همکاری جوامع بین‌الملل برای نجات آموزش عالی این کشور را پررنگ کرده است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، استادان و دانشجویان در سوریه قربانی خشونت‌های حاکم بر این کشور هستند و بسیاری از آنها ناچار می‌شوند در خانه‌های خود باقی بمانند، چرا که ادامه فعالیت‌های آنها در دانشگاه منجر به خطرات بیشتری برایشان می‌شود.

دکتر «کیت واتنپاف» مسئول موسسه حقوق بشر دانشگاه کالیفرنیا در خصوص آینده آموزش عالی در سوریه و نجات آن از نابودی ایده‌هایی را مطرح کرده است.

یکی از موارد پیشنهادی وی آوردن آموزش دانشگاهی به پناهگاه‌های جنگ زدگان برای جوانان است. «واتنپاف» از این ایده جدید با عنوان «دانشگاه در یک بسته» نام می‌برد که این ابتکار می‌تواند یک ترم تحصیلی را طی دو یا سه هفته به صورت فشرده توسط استادان بین‌المللی به مردان و زنان جوان پناهجوی سوری آموزش دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی ورلدنیوز، در این دوره‌های آموزشی ممکن است در آینده استادان سوریه‌ای نیز شرکت داشته باشند.

این طرح به دانشجویان و استادان پناهجو این امکان را می‌دهد تا فرصت انجام فعالیت‌های موثر را داشته و منجر به بیداری دوباره اشتیاق دانشجویان به تحصیل شود. از همه مهمتر به آنها امید دوباره برای آینده و زندگی بهتر می‌بخشد.

تگ ها آوردن دانشگاه‌ها کمپ‌های پناهجویان سوریه

پر بازدیدترین دانشگاه خارجی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت