پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجی          07 آبان 1392 - 29 October 2013نماد یادبود راشل کوری در دانشگاه به همراه تصویر

دوستان و هم دانشگاهی های راشل کوری به مناسبت سالگرد کشته شدن وی توسط ارتش رژیم صهیونیستی نماد یادبودی را به احترام وی در دانشگاه اورگرین المپیا نصب کردند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از جوان ایرانی، به مناسبت سالگرد کشته شدن راشل کوری توسط ارتش اسرائیل دوستان و هم دانشگاهی های وی نماد یادبودی را به احترام وی در دانشگاه اورگرین آمریکا واقع در المپیای آمریکا نصب کردند.


راشل کوری جوان 23 ساله آمریکایی در 27 ژانویه 2003 به نوار غزه سفر کرد. او در اولین شب اقامتش در رفح با دو عضو دیگر جنبش اتحاد جهانی، در منطقه‌ای بین شهروندان فلسطینی و تک‌تیراندازهای اسرائیلی چادر زدند. امیدوار بودند با نصب تابلوهایی که روی آن‌ها نوشته بودند «افراد بین‌المللی» باعث توقف تیراندازی سربازان اسرائیلی شوند. با این حال، تک‌تیراندازهای اسرائیلی به سمت بالای چادر آن‌ها و حتی چند متر آن‌طرف‌تر از آن‌ها شلیک و راشل و دوستانش را مجبور به ترک محل کردند.کم‌تر از دو ماه بعد و در تاریخ 16 مارس 2003 راشل که کاور نارنجی فلورسنت به تن داشت تا به راحتی دیده شود،
سر راه بولدوزر ارتش رژیم صهیونیستی ایستاد تا از تخریب خانه یک داروساز فلسطینی به نام «سمیر نصرالله» جلوگیری کند. اما بولدوزر اسرائیلی دو بار از روی بدن راشل رد شد و جمجمه او را شکست، دنده‌های او را خرد کرد و ریه‌های او را سوراخ کرد.


راشل به محض ورود به فلسطین و آشنایی با مردم این کشور شیفته آن‌ها شد. وی 28 فوریه 2003 در ایمیلی به مادرش این‌گونه می‌نویسد: «باید بگویم که در این‌جا دارم قدرت و توانایی انسان‌ها در انسان باقی ماندن علی‌رغم دشوارترین شرایط را می‌بینم؛ توانی که تا کنون ندیده بودم. به نظرم نام این را باید عزت گذاشت. کاش می‌توانستی این مردم را ببینی. شاید، امیدوارم، روزی این اتفاق بیفتد.»

مردم فلسطین نیز پاسخ این علاقه راشل را با مراسم باشکوهی دادند که پس از شهادت وی برگزار کردند تا یاد او را گرامی بدارند. 300 شهروند فلسطینی روز بعد از شهادت راشل در مراسم یادبود او و در محلی که وی به شهادت رسیده بود با فعالینی از آمریکایی و انگلیسی عضو جنبش اتحاد جهانی همراه شدند. روی یکی از پلاکاردهای شرکت‌کنندگان نوشته شده بود: «راشل یک شهروند آمریکایی با خون فلسطینی بود.»

تگ ها نماد راشل کوری نماد راشل کوری در دانشگاه نماد علمی راشد کوری در دانشگاه

پر بازدیدترین دانشگاه خارجی

ترجمه تخصصی دانشگاهی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت