پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجی          23 آذر 1392 - 14 December 2013


مرگ تدریجی دانشگاه‌های ویتنام به دلایلی از قبیل کمبود بودجهمشکلاتی چون کیفیت آموزشی پائین، کمبود دانشجو و بدهی‌های بانکی عظیم بر دوش دانشگاه‌ها همگی به نابودی دانشگاه‌های ویتنام منجر خواهند شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت آموزش ویتنام وعده داده است تا راه‌حل‌های انعطاف‌پذیری را پیدا کند که طی آن دانشگاه‌ها و دانشکده‌هایی که با روند دشواری برای پذیرش دانشجو مواجه هستند بتوانند تعداد دانشجوی کافی ثبت‌نام کنند.

با این حال تا پایان ماه نوامبر سال جاری میلادی (2013) برخی دانشکده‌ها هنوز نتوانسته‌اند راه‌حلی برای این مشکل بیابند. آنها معتقدند که به دلیل سیاست‌های آموزشی فعلی در این کشور دیر یا زود منحل خواهند شد.

برای مثال در سال تحصیلی جاری دانشگاه بین‌المللی «بک ها» در ویتنام تنها توانسته‌ از 100 دانشجو ثبت‌نام کند در حالی که به 600 دانشجو برای ادامه حیات خود نیاز دارد. یک دانشکده غیردولتی دیگر نیز در استان «ها نام» تنها توانسته‌ از 100 دانشجو ثبت‌نام کند. در حالی که در ابتدا 300 تا 400 دانشجو برای تحصیل در این دانشکده ثبت‌نام کرده بودند اما این دانشجویان پس از آنکه متوجه کمبود دانشجو و استاد در این دانشکده بزرگ شدند آنجا را ترک کردند. پیش‌بینی می‌شود این دانشگاه نیز به زودی منحل شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیزنیوز، با این حال مدیران برخی از دانشگاه‌ها امیدوارند که وزارت آموزش ویتنام به آنها این امکان را بدهد که در بهار یک فصل ثبت‌نام دیگری داشته باشند. علاوه بر این وزارت علوم ویتنام قصد دارد یک سند قانونی منتشر کند که طی آن به دانشگاه‌ها استقلال بیشتری برای ثبت‌نام از دانشجویان داده شود.

مطابق این طرح دانشگاه‌ها می‌توانند برنامه‌های ثبت‌نامی منحصر به خود را بر مبنای استانداردها و نیازهای خاص خود به کار گیرند که این سیاست‌ها خارج از دخالت دولت خواهد بود. در صورت اجرایی شدن این سیاست‌ها نگرانی‌های حاضر مبنی بر کمبود دانشجو دیگر وجود نخواهد داشت چرا که این دانشگاه‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند چگونه ثبت‌نام کنند.

تگ ها تحصیل در ویتنام تحصیل ویتنام ادامه تحصیل در ویتنام شرایط تحصیل در ویتنام

پر بازدیدترین دانشگاه خارجی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت