پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجی          05 آبان 1393 - 27 October 2014


 هزینه‌های ثبت‌نام در دانشگاه‌ کشورهای مختلف رو به افزایش است

 هزینه‌های ثبت‌نام در دانشگاه‌ و تحصیلات تکمیلی در کشورهای مختلف جهان بسیار متفاوت است اما به طور کلی این هزینه‌ها در بسیاری از کشورها بدون مهار رو به افزایش هستند.

 آمار نشان می‌دهد که روز به روز بر تعداد دولت‌هایی که معتقدند دانشجویان باید بودجه بیشتری برای آموزش عالی بپردازند افزوده می‌شود. این مساله باعث شده تا «ارین نوردال» از اعضای اتحادیه دانشجویان اروپا به انتقاد از این روند بپردازد. وی معتقد است افزایش شهریه‌های تحصیلی، دانشجویان را به مشتری و استادان را به ارائه‌کنندگان خدمات برای مشتریان تبدیل کند. از سوی دیگر «کلیر کلندر» استاد دانشگاه «برک بک» لندن از این وضع با عنوان یک آزمون بزرگ اجتماعی با تبعات نامشخص و غیرقابل اطمینان یاد می‌کند.

حتی در کشورهای در حال توسعه نیز دولت‌ها از بیشتر دانشجویان خود می‌خواهند تا سهم خود را برای ورود به عرصه آموزش عالی بپردازند. در شیلی که به عنوان نخستین کشور آمریکای جنوبی، قانون دریافت شهریه‌های دانشگاهی در آن ارائه شد، اکنون دولت وعده داده این کار را متوقف کنند اما دانشگاه‌های این کشور نگران کاهش کیفیت آموزش عالی و نفوذ کمتر نظام آموزش عالی هستند و این سوال را می‌پرسند که چه کسی از این اقدام بیشتر سود می‌برد و این سوالی است که بسیاری از مردم کشورهای دیگر جهان نیز به دنبال پاسخ آن هستند.

یونیورسیتی ورلدنیوز، به همین منظور و با هدف پوشش و ارزیابی میزان هزینه‌های آموزش عالی در جهان، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) گزارش آموزش 2014 خود را بر مبنای اطلاعات اخذ شده از بخش‌های مختلف گزارش OECD با عنوان «آموزش 2014 در یک نگاه» منتشر کرده است. در این گزارش میزان شهریه و سایر هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان بومی و خارجی در کشورهای مختلف عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) و برخی کشورهای غیرعضو منتشر شده که به صورت آنلاین از پایگاه رسمی OECD قابل دریافت است.


پر بازدیدترین دانشگاه خارجی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی