پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نور          28 فروردین 1399 - 16 April 2020


رئیس دانشگاه پیام نور گفت:فعالیت های آموزشی حضوری با محدودیت روبه رو شده اما این به معنی توقف فعالیت های آموزشی نیست، باید شرایط آموزش الکترونیکی فراهم باشد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، محمدرضا زمانی امروز در نشست روسای استانی که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، افزود: مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور در سراسر کشور باید کلیه فعالیت هایی که در این زمینه دارند را با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های متفاوت در هر استان، اعلام کنند تا برای جامعه مشخص شود که این دانشگاه در هر استان چه نوع خدماتی را می تواند به دانشجویان ارائه کند.

حفظ سلامت کارکنان و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا

زمانی مدیریت محافظت کارکنان دانشگاه از ابتلا به بیماری کرونا را یکی دیگر از وظایف مهم دانست و گفت: باید به هر نحوی تلاش کنیم که حفظ سلامت خانواده دانشگاه پیام نور و در کنار آن جامعه در اولویت تمامی فعالیت ها قرار گیرد.

 تهیه پروتکل بهداشتی و ارزیابی حضور اعضای هیات علمی در کلاس های الکترونیکی

وی از روسای استانی دانشگاه پیام نور خواست با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشکی در استانها، پروتکل بهداشتی لازم را برای اساتید و دانشجویان تهیه و در اختیار آنها بگذارند.

 تداوم فعالیت های آموزشی الکترونیکی و ارائه خدمات به دیگر دانشگاه ها

وی بر لزوم تداوم آموزش و فعالیت های آموزشی الکترونیکی با شدت و قوت تاکید کرد و اظهار داشت: کشور در شرایطی قرار گرفته که به دلیل شیوع بیماری کرونا، فعالیت های آموزشی حضوری با محدودیت روبه رو شده اما این به معنی توقف فعالیت های آموزشی نیست و تا زمان رفع این بحران، باید شرایط آموزشی دانشجویان را به صورت الکترونیکی و فراگیر فراهم کرده و تا جایی که امکان دارد به دانشجویان و دانشگاه هایی که خواستار استفاده از امکانات این دانشگاه هستند نیز خدمات لازم را ارائه کنیم.

 ۷۰ درصد تخفیف منابع الکترونیکی دانشگاه پیام نور برای دانشجویان دیگر دانشگاه ها

رئیس دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه دانشجویان دانشگاه های دیگر نیز می توانند از منابع الکترونیکی دانشگاه پیام نور با ۷۰ درصد تخفیف از طریق اپلیکیشن کتابخوان (طاقچه) بهره مند شوند، افزود: دانشگاه های پیام نور در سراسر کشور باید این موضوع را اطلاع رسانی کرده و در ارائه خدمات لازم به دانشجویان اهتمام ورزند.

وی یادآور شد: دانشجویان دانشگاه پیام نور می توانند منابع الکترونیکی را به صورت رایگان از طریق سامانه کتابخانه دیجیتال دریافت کنند.

گزارش هفتگی نحوه فعالیت اعضای هیات علمی و برگزاری کلاس های الکترونیکی

وی ارائه گزارش هفتگی از چگونگی فعالیت اعضای هیات علمی و برگزاری کلاس ها را ضروری خواند و افزود: ارائه گزارشی از کیفیت و کمیت حضور اساتید و رضایت دانشجویان می تواند در پیشبرد اهداف و تداوم فعالیت های آموزشی موثر باشد.

وی با عنوان اینکه در شرایط فعلی همه دانشگاه ها از طریق آموزش های آنلاین فعالیت آموزشی خود را ادامه می دهند، افزود: اکنون که ارائه آموزش الکترونیکی برای همه دروس مجاز شده، دانشگاه پیام نور با توجه به اساسنامه این دانشگاه در اولویت قرار دارد و این فرصتی است برای دانشگاه تا بتواند بیش از پیش در این زمینه فعالیت کند.

 لزوم حضور پررنگ در عرصه جهش تولید

دکتر زمانی ضمن تاکید بر حضور پررنگ در عرصه جهش تولید، گفت: دانشگاه پیام نور دارای ظرفیت های بسیاری است که می توان با معرفی این ظرفیت ها در هر استان نقشی موثر در این زمینه داشته باشد.

ضرورت صرفه جویی مالی

وی همچنین از تمامی روسای استانی خواست با پیگیری امور، شرایطی را فراهم کنند تا نیمسال تحصیلی جاری به سلامت به پایان برسد و تصریح کرد: زمان مهار ویروس کرونا مشخص نیست و ما باید خود را برای چالش های احتمالی مبنی بر ادامه شیوع این بیماری آماده کرده و با صرفه جویی مالی علاوه بر ارائه خدمات با کیفیت آموزشی، معیشت کارکنان را نیز تامین کنیم.

رئیس دانشگاه پیام نور همچنین تاکید کرد: لازم است دانشگاه توان خود را برای کسب درآمدهای جدید ارزیابی کرده و هر استان به طور جداگانه طرحی را در این زمینه ارائه کند تا بتوانیم از این بحران عبور کنیم.

وی با عنوان اینکه جامعه باید بداند که دانشگاه در زمینه رسیدگی به سلامت مردم در زمینه جلوگیری از شیوع بیماری کرونا چه اقداماتی انجام می دهد، از روسای استانی خواست طرح هایی که در رابطه با کرونا مطرح می شود؛ مانند کیت های تشخیصی، تهیه ماسک و ژل های ضدعفونی در اولویت قرار گیرد.

وی در پایان اظهار داشت: جامعه از دانشگاه انتظار دارد وهمه ما مسئولیت داریم بهترین خدمات آموزشی مورد نیاز دانشجویان و همچنین مشاوره های روانشناسی را برای کاهش نگرانی خانواده ها ارائه کنیم تا همراه با جامعه بحران شیوع بیماری کرونا را پشت سر بگذاریم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین دانشگاه پیام نور

خبرنامه - شبکه های اجتماعی