پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نور          12 آبان 1400 - 03 November 2021


سرپرست دانشگاه پیام نور گفت: باید بتوانیم با گسترش فعالیت‌های برون مرزی و جذب بیشتر دانشجویان خارجی، در زمینه انتقال دانش، تعاملات علمی و همچنین درآمدزایی، مؤثرتر عمل کنیم.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، در نخستین نشست هم اندیشی با معاونان و مدیران این دانشگاه که در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، ابراهیم تقی زاده افزود: ثبت نام بیش از ۳۷۵ هزار دانشجو از سراسر کشور در دانشگاه پیام نور، موهبتی بزرگ و در عین حال مسئولیتی سنگین است که باید بتوانیم ضمن ارائه خدمات مؤثر آموزشی، در عرصه‌های پژوهشی و فرهنگی نیز بسترهای رشد و پیشرفت اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارمندان اداری دانشگاه را فراهم آوریم.

وی با تاکید بر چابک سازی دانشگاه افزود: تاکنون اقدامات مثبتی در حوزه‌های مختلف دانشگاه صورت گرفته است و می‌توان ضمن تداوم این اقدامات، با تاکید بر نقاط قوت دانشگاه، مسیر هدفمند و روشنی را برای آینده ترسیم کرد.

جذب دانشجوی خارجی و گسترش فعالیت‌های برون مرزی

تقی زاده با اشاره به ظرفیت‌های حوزه معاونت آموزشی اظهار داشت: طرح آمایش رشته‌ها اقدام مثبتی است که در این حوزه انجام شده است و باید بتوانیم با گسترش فعالیت‌های برون مرزی و جذب بیشتر دانشجویان خارجی، در زمینه انتقال دانش، تعاملات علمی و همچنین درآمدزایی، مؤثرتر عمل کنیم.

ظرفیت ویژه دانشگاه در برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی و آزمون‌های الکترونیکی

وی برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی و آزمون‌های الکترونیکی دانشگاه را مطلوب دانست و گفت: دانشگاه پیام نور با برخورداری از زیرساخت‌های غنی الکترونیکی می‌تواند ضمن ارائه خدمات آموزشی و انجام رسالت خود، در زمینه درآمدزایی بیشتر نیز اهتمام ورزد تا بتواند از محل درآمدهای اختصاصی، امکانات مطلوب‌تری را برای دانشجویان و مجموعه خانواده پیام نور فراهم آورد.

جایگاه ویژه معاونت فرهنگی دانشجویی در تربیت دانشجویان

سرپرست دانشگاه پیام نور با اشاره به اهمیت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی افزود: زمانی که از تربیت دانشجو صحبت می‌کنیم، بخش تأثیرگذار و مهم، قطعاً معاونت فرهنگی دانشجویی است که می‌تواند ضمن حفظ تعامل خود با دانشجویان، در زمینه رشد و بالندگی تمامی ابعاد شخصیتی آنها مثمر ثمر باشد.

تقی زاده برگزاری المپیادهای فرهنگی – ورزشی در دانشگاه پیام نور را نقطه عطف تعامل گسترده دانشگاه با دانشجویان دانست و اظهار داشت: ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان از مهم‌ترین وظایف معاونت فرهنگی و دانشجویی است که با برگزاری این المپیادها هر چند به صورت الکترونیکی می‌توانیم به این رسالت جامه عمل بپوشانیم.

فراهم سازی بسترهای متعدد اعطای وام دانشجویی

وی بر لزوم پیگیری مطالبات و انتظارات به حق دانشجویان و کارکنان مجموعه بزرگ دانشگاه پیام نور تاکید کرد و با عنوان اینکه پیشنهادات سازنده قطعاً در پیشبرد کارها مؤثر است، گفت: بدون شک تحقق اهداف بدون در نظر گرفتن انتظارات و مطالبات میسر نخواهد بود و تمامی بخش‌های دانشگاه برای پیشبرد مأموریت‌ها و مسئولیت‌های خود نیازمند حمایت و رسیدگی هستند.

تقی زاده اختصاص تسهیلات وام دانشجویی را ضروری دانست و اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود، دغدغه مالی دانشجویان باید مورد توجه قرار گیرد و دانشگاه باید برای فراهم سازی بسترهای متعدد اعطای تسهیلات وام دانشجویی تلاش کند.

سرپرست دانشگاه پیام نور همچنین روند اقدامات معاونت اداری و مالی برای کسب درآمد و رفع کسری‌های بودجه‌ای را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: از آنجا که دانشگاه پیام نور بخشی از هزینه‌های خود را از محل بودجه دولتی و بخش دیگری را از محل شهریه‌های دانشجویی تأمین می‌کند، برای تأمین هزینه‌های مازاد باید به دنبال کسب درآمدهای اختصاصی باشد و معاونت اداری و مالی می‌تواند در این زمینه راهکارهای سازنده‌ای را ارائه کند.

لزوم ثبت رتبه‌های پژوهشی و واقعی سازی آمار پژوهشی دانشگاه پیام نور

تقی زاده یکی از عوامل مؤثر در جذب دانشجوی خارجی را واقعی سازی آمار پژوهشی دانشگاه پیام نور عنوان کرد و گفت: متأسفانه همه رتبه‌های پژوهشی و اقدامات تحقیقاتی دانشگاه به طور دقیق ثبت نشده و همین مسئله موجب کاهش رتبه دانشگاه در سطح ملی و بین المللی شده است چنانچه آمار پژوهشی دانشگاه واقعی شود، به دلیل جایگاه مطلوب علمی و پژوهشی این دانشگاه می‌توانیم دانشجویان بیشتری در حوزه بین الملل جذب کنیم.

سرپرست دانشگاه پیام نور کاربردی شدن طرح‌های پژوهشی دانشگاه را در رشد و پیشرفت دانشگاه حیاتی دانست و اظهار داشت: اگر جایگاه واقعی و سطح پژوهشی غنی دانشگاه پیام نور به درستی معرفی شود، تمامی ارگان‌ها و سازمان‌ها از ظرفیت کلان این دانشگاه آگاه شوند، قطعاً طرح‌های پژوهشی خود را به این دانشگاه محول خواهند کرد.

نقش مهم معاونت پژوهشی در ارتقای کیفیت و پایدارسازی منابع

وی با عنوان اینکه حوزه معاونت پژوهشی حوزه بسیار مهمی است که می‌تواند علاوه بر ارتقای کیفیت در زمینه درآمدزایی و پایدارسازی منابع نقش مؤثری ایفا نماید، افزود: دانشگاه پیام نور از آزمایشگاه‌های استاندارد و مجهزی برخوردار است که می‌تواند نیاز بسیاری از محققان و پژوهشگران را مرتفع کند.

تقی زاده همچنین به مرکز انتشارات دانشگاه پیام نور اشاره کرد و اظهار داشت: این مرکز ظرفیت و قابلیت ارائه خدمات گسترده چاپ و توزیع منابع درسی را داراست که می‌توان از آن در زمینه درآمدزایی بهره مند شد.

وی در پایان ظرفیت‌های دانشگاه پیام نور را بسیار ارزشمند دانست و گفت: با هدفمندسازی این ظرفیت‌ها و تقسیم کار، دانشگاه پیام نور می‌تواند منشأ خدمات ارزنده‌ای برای آموزش عالی کشور باشد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین دانشگاه پیام نور

خبرنامه - شبکه های اجتماعی