پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نور          17 دی 1401 - 07 January 2023


رئیس دانشگاه پیام نورگفت: باز تعریف و ساماندهی دانشگاه پیام نور به معنی ادغام نیست، این دانشگاه رسالت و مأموریت خود را حفظ خواهد کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از ابراهیم تقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ابلاغیه نهاد ریاست جمهوری به وزارت علوم در خصوص بازتعریف و ساماندهی دانشگاه پیام نور در دانشگاه‌های دولتی مراکز استان‌ها گفت: یکی از دغدغه‌هایی که از چند سال پیش وجود داشته این است که این دانشگاه در یک برهه‌ای یک میلیون و ۱۲۰ هزار دانشجو پذیرش کرد اما در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که البته امسال با رشد جمعیت دانشجویی مواجه بودیم و نسبت به سال گذشته، ۶ درصد افزایش داشتیم.

وی افزود: اکنون در شرایطی هستیم که تعدادی از اعضای هیأت علمی و کارکنان در حال بازنشسته شدن هستند.‌همچنین آمایش رشته‌ها و اعضای هیأت علمی نیز در حال انجام است.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه‌هایی که وجود دارد، محدودیت‌های مالی دانشگاه است به محض اینکه دانشگاه در خواست ترمیم بودجه می‌کند، برای اینکه یک برنامه ریزی برای ترمیم بودجه دانشگاه صورت گیرد، اساساً صورت مسئله به شکل دیگری مطرح می‌شود.

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: از این جهت موضوع ادغام دانشگاه پیام نور مطرح می‌شود، موضوعات مربوط به ادغام و تجمیع دانشگاه پیام نور موضوعی است که باید در وزارت علوم بررسی شود. البته با توجه به مأموریت دانشگاه پیام نور این موضوع موضوعی نیست که به راحتی جمع بندی و به مرحله کارشناسی برسد.

رئیس دانشگاه پیام نور افزود: در واقع فکر نمی‌کنم هیچ دیدگاهی مبنی بر ادغام دانشگاه وجود داشته باشد، موضوعی که در نامه رئیس جمهور مطرح شده باز تعریف و ساماندهی دانشگاه پیام نور است و باز تعریف و ساماندهی به معنی ادغام نیست، دانشگاه پیام نور رسالت و مأموریت خود را حفظ خواهد کرد.

وی ادامه داد: حال اینکه این مأموریت به چه کیفیتی باشد، دیدگاه‌ها و طرح‌های متفاوتی ممکن است مطرح شود در این خصوص ممکن است از طرف دولت، مجلس شورای اسلامی، وزارت علوم و خود دانشگاه پیشنهاداتی مطرح شود.

تقی زاده افزود: بدیهی است هرگونه پیشنهاد نهایی می‌بایست دوباره در هیأت امنای دانشگاه پیام نور و شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شود بنابراین موضوعی مبنی بر ادغام موضوعی است که از نظر خانواده دانشگاه پیام نور منتفی است. آنچه مطرح است ساماندهی دانشگاه و استفاده بهتر از ظرفیت‌های دانشگاه پیام نور است.

به گزارش مهر، براساس ابلاغیه اخیر ریاست جمهوری به وزارت علوم، مراکز علمی کاربردی باید به عنوان واحدهای دانشگاه فنی حرفه‌ای و واحدهای پیام نور در دانشگاه‌های دولتی مرکز استان بازتعریف و ساماندهی شوند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین دانشگاه پیام نور

خبرنامه - شبکه های اجتماعی