پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دکتری          29 آذر 1390 - 20 December 2011


شرایط اعطای پژوهانه به دانشجویان دکتری
جدول آمار نهایی اعطای پژوهانه‌ها

معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرایط اعطای پژوهانه و آمار نهایی اعطای آن به دانشجویان دوره دکترا را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس: شرایط اعطای پژوهانه به دانشجویان دکتری+جدول آمار نهایی اعطای پژوهانه‌ها

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبری فارس «توانا»، سید مهدی سیدی معاون علمی پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشستی که پیرامون نحوه و میزان اعطای پژوهانه به دانشجویان دکترا برگزار شد، گفت: موضوع اعطای پژوهانه پیرامون ارتقاء شاخص‌های علمی و فناوری کشور از سال قبل مطرح شد و در سال 88 به تصویب رسید.

وی در ادامه به بخش‌های مختلف پژوهش در کشور اشاره کرد و گفت: سیاست گذاری در برنامه‌ ریزی پژوهشی مهیا کردن زیر ساخت‌های پژوهشی و آماده کردن نیروی انسانی در پژوهشی از جمله بخش‌های اصلی پژوهش هستند.

سیدی اظهار داشت: بیشترین پژوهش‌ها در کشورهای مختلف بر عهده دانشجویان تحصیلات تکمیلی است و در این میان بیشترین تعداد ثبت اختراع مربوط به دانشجویان دوره دکترا است.

معاون علمی و پژوهشی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: اعطای پژوهانه جهت ارتقای کیفی رسانه‌ها منطبق به نیاز کشور صورت می‌گیرد تا با حضور تمام وقت دانشجویان دوره دکترا، از پژوهش‌های کاربردی بنیادی و بین رشته‌ای آنها استفاده شود.

وی افزود: طرح اعطای پژوهانه، دانشجویان دکترای تمام وقت دانشگاه‌های دولتی را در برمی‌گیرد.

سیدی یکی از شروط اعطای پژوهانه به دانشجویان دوره دکترا را مهلت 5/4 ماهه آنها برای پایان واحدها و امتحان جامع آنها عنوان کرد و افزود: پس از تصویب آیین نامه دانشگاه، اسامی دانشجویان در برگیرنده این شرایط را به وزارت خانه مربوط اعلام می‌کند و پس از آن اسامی به حوزه معاونت علمی ارسال می‌شود تا بر روی ماموریت‌ها بررسی شود.

وی در ادامه از اعطای 5 میلیون تومان پژوهانه در 3 قسط به دانشجویان دارای شرایط لازم خبر داد و گفت: اولین قسط 3.5 درصد کل مبلغ 5 میلیون تومان است که اعطا خواهد شد، سپس 35 درصد دوم نیز زمانی به دانشجو پرداخت خواهد شد که 50 درصد کار پژوهشی خود را با همکاری استاد راهنما به اتمام رسانده باشد و در نهایت نیز پس از اتمام کار و دفاع از ساله 30 درصد پایانی به دانشجو اعطا خواهد شد.

معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درادامه به آمارهایی پیرامون میزان و نحوه پرداخت پژوهانه در سال 88 و 89 و 90 اشاره کرد و افزود: در سال 88 به هزار و 320دانشجو از وزارت علوم و هزار و 168 دانشجو از وزارت بهداشت و آموزشی پزشکی جمعا به مبلغ 12 میلیارد و 440 میلیون تومان پژوهانه اعطا شد و در سال 89 نیز چهار هزار و 208 از دو وزارت خانه علوم و بهداشت و در 2 مرحله به ارزش کل 21 میلیارد و 40 میلیون تومان پژوهانه اعطا شد.

وی افزود: در سال 90 در 6 ماه اول و در مرحله نخست اعطای پژوهانه در سال 90، به دو هزار و 533 نفر به ارزش 12 میلیارد و 765 میلیون تومان پژوهانه به دانشجویان زیر نظر 2 وزارت خانه علوم و بهداشت اعطا شد.

سیدی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان دانشگاه زیر نظر وزارت بهداشت بیشترین تعداد دانشجویان پذیرفته شده برای اعطای پژوهانه با تعداد هزار و 684 دانشجو، را دار است هم چنین در دانشگاه تربیت مدرس هزار و 85 دانشجو مشغول به تحصیل هستند که پژوهانه به آنها تعلق می‌گیرد.

تگ ها شرایط اعطای پژوهانه دانشجویان دکتری
ترجمه تخصصی دانشگاهی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت