پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دکتری          26 آبان 1391 - 16 November 2012


آزمون دکتری امسال تخصصی تر می شود

دلایل تغییر وزن آزمون دکتری، حذف کنکور در 3 دانشگاه شهریه ای، سرنوشت دانشجویان بورسیه و تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 93 از مهمترین سخنان امروز وزیر علوم در جمع خبرنگاران بود.

به گزارش پرتال دانشگاهي کشور و به نقل از مهر،‌ کامران دانشجو امروز در حاشیه همایش روسای دانشگاههای کشور در پاسخ به پرسش مهر در خصوص تغییر وزن آزمون دکتری 92 و کاهش اعتراضات داوطلبان این آزمون،‌ اظهار داشت: 50 - 50 شدن آزمون دکتری 92 خواست داوطلبان کنکور دکتری است و اعمال این وزن در کنکور دکتری که 18 اسفندماه امسال برگزار خواهد شد، قطعی است.

وی تاکید کرد که تغییر این وزن هیچ مشکلی برای داوطلبان دکتری سال 92 ایجاد نمی کند و حتی 75 درصد داوطلبان تاکید داشتند که این تغییر وزن صورت گیرد زیرا دانشگاهها به گفته داوطلبان در مصاحبه دکتری دانشجویان خود را پذیرش می کردند و یا به قدری به داوطلبان نمره مصاحبه را کم می دادند که داوطلب امکان قبولی نداشته باشد.

به گفته وزیر علوم،‌ آزمون دکتری 92 تخصصی تر برگزار خواهد شد که این اقدام به علت افزایش وزن آزمون کتبی صورت می گیرد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص مشکلات ارزی دانشجویان بورسیه گفت: تمام دانشجویان بورسیه کاردانی و کارشناسی می توانند به داخل کشور برگردند و در مقاطع تحصیلات تکمیلی هم دانشجویان ایرانی می توانند به واحدهای بین الملل دانشگاههای هم تراز با دانشگاههای خارج از کشور که در آن تحصیل می کنند،‌ برگردند.

وزیر علوم در ادامه در خصوص تجمیع دانشگاههای کوچک اظهار داشت: در مرحله نخست دانشگاههای غیردولتی را ترغیب کردیم که با هم تجمیع شوند که در کیفیت این دانشگاهها و کاهش هزینه ها تاثیر زیادی دارد. همه دانشگاههای بزرگ و مادر می توانند پردیس اقماری داشته باشند و از تاسیس این پردیسها در سایر شهرها با برند دانشگاه مادر استقبال خواهیم کرد.

دانشجو در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در خصوص پذیرش خارج از آزمون دانشجوی دکتری توسط برخی دانشگاهها، تصریح کرد: مدرک این دانشجویان بی اعتبار و با دانشگاههای خاطی برخورد می شود.

این مقام مسئول در پاسخ به پرسش مهر در خصوص قطع دسترسی به منابع علمی توسط دانشگاهها به علت مسائل ارزی موجود در کشور اظهار داشت: باید در دانشگاه خود را با واقعیتها تنظیم کنیم، با این حال تلاش می کنیم کمترین مسئله برای دانشگاهها به وجود آید.

دانشجو تاکید کرد: به دنبال ایجاد شبکه مشترکی برای دانشگاهها هستیم تا از منابع علمی یکدیگر به صورت مشترک استفاده کنند و در این زمینه تلاش خواهیم کرد در عرصه علمی و پژوهشی مشکلی برای دانشگاهها ایجاد نشود.

دانشجو همچنین در خصوص وضعیت حذف کنکور در سال 93 اظهار داشت: تاثیر سوابق تحصیلی در دوران دبیرستان برای پذیرش در سال 93 به مراتب بیش از سالهای گذشته خواهد شد.

وی ادامه داد: در صورتیکه قرار باشد قانون مصوب سال 86 در خصوص حذف کنکور اعمال شود پس کنکور در سال 93 حذف خواهد شد.

وزیر علوم تاکید کرد که 3 هزار رشته محل در دانشگاههای پیام نور،‌ آزاد و غیردولتی حذف خواهند شد.

 

 

تگ ها آزمون دکتری تخصصی

پر بازدیدترین دکتری

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت