پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دکتری          18 دی 1391 - 07 January 2013








دانشجو در خصوص همکاری برخی روسای دانشگاه ها با برخی تشکل ها در زمینه حمایت از افرادی که در دولت قبلی فعالیت می کردند و جلوگیری از فعالیت دانشجویان بسیجی و حزب‌اللهی افزود: برای ما دولت قبلی و فعلی ملاک عمل نیست، اما هر کسی که در دانشگاه برای انتخابات ریاست جمهوری پا می گذارد باید با حفظ چارچوب و مقررات دانشگاه سخنرانی کند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، کامران دانشجو امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای جهاد علمی در پاسخ به پرسش مهر، در خصوص برخی گمانه‌زنی‌ها درباره برکناری وزیر علوم و رئیس دانشگاه تهران ابتدا درباره این گمانه زنی ها درباره برکناری خودش گفت: همانطور که افرادی که به دولت می آیند با نظر رئیس دولت منصوب می شوند هر زمان که رئیس جمهور به این جمع بندی برسد که این مسیر باید از طریق فرد دیگری پیگیری شود، شخص دیگری را جایگزین می کند که این حق رئیس دولت است.

وی که خود را حتی در زمان وزارت دوست رئیس جمهور می داند، ادامه داد: پس از پایان دولت من و آقای احمدی نژاد به دانشگاه علم و صنعت باز می گردیم و من در دانشکده مکانیک و رئیس جمهور هم در دانشکده عمران به تدریسمان ادامه می دهیم و خدا را هم شکر می کنم که رئیس جمهور به من این فرصت را داد که به مردم خدمت کنم، اما در کل چنین چیزی وجود ندارد و این موضوع زاییده چند سایت است و حقشان است که گمانه زنی را به عنوان خبر مخابره کنند.

وزیر علوم گفت: در کل وزرا انتخاب رئیس جمهور هستند و هر زمان که لازم باشد شخص دیگری منصوب می شود.

دانشجو همچنین در خصوص برکناری فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران در پاسخ به برخی شایعات و دادن اولتیماتوم سی روزه به وزیر علوم برای برکناری رئیس دانشگاه تهران افزود: من این موضوع را تایید نمی کنم و به من هیچ اولتیماتوم یک روزه، سی روزه یا سی ساله برای برکناری رئیس دانشگاه تهران یا هر دانشگاه دیگری داده نشده است.

وزیر علوم در ادامه افزود: این فشارهایی که عنوان می شود از طرف دولت برای برکناری رئیس دانشگاه تهران وارد می‌شود، در ادبیات دولت نیست و اصلا چنین ادبیاتی معنی نمی دهد.

وی در ادامه گفت: تمام روسای دانشگاه ها بخصوص روسای از جمله روسای دانشگاه هایی مثل تهران، شهید چمران اهواز و شیراز که شائبه برکناری شان وجود دارد کارشان را باید ادامه دهند.

نظر دانشجو درباره رئیس جمهور شدنش

دانشجو در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره شرکت وزیر علوم در انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: حساب احتمالات می گوید احتمال هیچ چیز در دنیا رد نمی شود، اما من چنین فکری در سر ندارم تا زمانیکه وزیرم وزیر احمدی‌نژاد هستم و همچنین تا زمانیکه وزیر هستم اجازه نمی دهم خدمات و نیت خدماتم جز در راه رضای خدا در راه دیگری آلوده شود.

بازنشستگی استادان


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین در خصوص برخی حاشیه ها درباره بازنشستگی اساتید تصریح کرد: اگر حتی یکی از استادان خارج از مقررات ابلاغ شده بازنشسته یا اخراج شده به ما اعلام کند تا این موضوع را بررسی کنیم.

وزیر علوم با بیان اینکه در این زمینه برخی رسانه ها با جوسازی می خواهند بگویند وزارت علوم اساتید را زودهنگام بازنشسته می کند، با اشاره به جمله یکی از روزنامه ها که در آن تاکید کرده علت بازنشستگی اساتید استخدام استادان باسواد است، با رد این موضوع اضافه کرد: این خبر دروغ محض است و اگر که یک جو عقل سیاسی هم وجود داشته باشد این موضوع را نباید به این شکل مطرح کرد.

برخی رسانه‌های غربی به من فحش دادند


دانشجو در ادامه سخنانش با اشاره به تاکیداتش بر ادامه همکاری اساتید سکولار در دانشگاه ها گفت: بخاطر اینکه گفتم در دانشگاه ها اساتید سکولار نباید تبلیغ افکارشان را بکنند، رسانه های غربی مدام به من فحش می دادند، اما هنوز هم بر سر این حرفم هستم و باز هم تاکید می کنم اساتیدی که سکولار هستند می توانند در دانشگاه تدریس کنند اما حق تبلیغ افکار سکولاریسم‌شان را میان دانشجوها ندارند.

تذکر خصوصی به برخی روسای دانشگاه‌ها


وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص همکاری برخی روسای دانشگاه ها با برخی تشکل ها در زمینه حمایت از افرادی که در دولت قبلی فعالیت می کردند و جلوگیری از فعالیت دانشجویان بسیجی و حزب‌اللهی افزود: برای ما دولت قبلی و فعلی ملاک عمل نیست، اما هر کسی که در دانشگاه برای انتخابات ریاست جمهوری پا می گذارد باید با حفظ چارچوب و مقررات دانشگاه سخنرانی کند.

وزیر علوم با بیان اینکه من به برخی از این روسا به طور خصوصی تذکر دادم، ادامه داد: در جلسه بعدی من با روسای دانشگاه‌ها باید با قاطعیت به برخی از این روسا در این زمینه تذکر دهم.

دانشجو در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری در خصوص اظهارنظر محمدرضا عارف درباره ضعیف بودن تشکل‌های دانشجویی تاکید کرد: دکتر عارف یک شخصیت علمی است که در گروه اصلاح طلبان فعالیت می کند ولی ما دکتر عارف را به عنوان یک شخصیت علمی و دانشگاهی می شناسیم که در بیرون از دانشگاه فعالیت‌های سیاسی خود را انجام می دهد و حق دارد که با تشکل های سیاسی هم دیدار داشته باشد، اما باید بگویم تشکل های ما از 88 تاکنون رشد داشته و طبق آمار تشکل های اسلامی ما در سال 84 از 182 تشکل به 240 تشکل در سال 91 افزایش یافته است.

تجمیع آزمون های ارشد و دکترا


وزیر علوم در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص تجمیع آزمون های ارشد و دکترا گفت: طبق قانونی که به ما ابلاغ شده، تجمیع باید در مقطع کارشناسی صورت می گرفت که این اقدام عملی شد. درباره تجمیع سایر آزمون های ارشد و دکترا باید اظهار داشت که لازم است مرحله به مرحله جلو رویم و اگر نتایج مثبت بود مرحله بعدی، در غیر این صورت اصلاح خواهیم کرد.

در زمان انتخابات 88 حضور فتنه را احساس کردم

وی در خصوص گله یکی از خبرنگاران صدا و سیما به علت اینکه در جمع خبرنگاران کمتر حاضر می شود، اما حضورش بر زمان انتخابات 88 و وزارت کشور بیشتر بود، اضافه کرد: فضای آن زمان و سمتی که داشته ام ایجاب می کرد در میان خبرنگاران حاضر شوم به این دلیل که پیش از انتخابات احساس می کردم فتنه ای در راه است و از یکی دو ماه قبل این امر خیلی مشخص بود. وقتی دیدم کمیته صیانت از آراء تشکیل شد احساس کردم باید اطلاع رسانی شود.

دانشجو تاکید کرد: وقتی شخصی در ساعت 11:20 دقیقه شب در زمانیکه هنوز رای گیری ها در حال انجام است، اعلام می کند که من برنده انتخاباتم بلافاصله با صدا و سیما تماس گرفتم و گفتم که نه چنین چیزی وجود ندارد و همین الان باید در خصوص اعلام نتایج اطلاع رسانی شود.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد: بنابراین ساعت 1 نیمه شب نتایج آراء را از طریق تلویزیون اعلام کردم.







تگ ها آزمون دکتری آزمون ارشد تجمیع آزمون دکتری و ارشد کارشناسی ارشد دکتری

پر بازدیدترین دکتری

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت