پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دکتری          19 دی 1391 - 08 January 2013

حذف کنکور شامل دوره های کارشناسی ارشد و دکتری نمی شودوزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت که قانون حذف کنکور مصوب مجلس شورای اسلامی فقط برای مقطع کارشناسی پیش بینی شده و شامل مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نمی شود.
وزیرعلوم:حذف کنکور شامل دوره های کارشناسی ارشد و دکتری نمی شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، ˈکامران دانشجوˈ روز یکشنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای جهاد علمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تجمیع آزمون های دانشگاه آزاد و دولتی را مرحله به مرحله جلو می بریم و درصورت مثبت بودن نتایج آن، در مراحل بعد نیز به اجرا خواهیم گذاشت.

وی با بیان اینکه اکنون آزمون مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد و دولتی تجمیع شده است، توضیح داد: این آزمون مشترک علی القاعده به صورت مشترک توسط سازمان سنجش برگزار می شود و انتخاب رشته و اعلام نتایج آن نیز باید در یک جا باشد.

دانشجو درمورد مزایای تجمیع آزمون دانشگاه های آزاد و دولتی اظهار داشت: این امر علاوه بر تسهیل بیشتر برای داوطلبان، به رقابت بین این دانشگاه ها معنا خواهد داد.

وی با یادآوری اینکه آزمون دانشگاه آزاد به مدت 30 سال به صورت مستقل انجام می شده است، گفت: نمی توان انتظار داشت که تغییر به یکباره صورت گیرد و این امر نیازمند گذشت زمان است و برخی مقاومتها در این راستا هم طبیعی به نظر می رسد.

وزیرعلوم در واکنش به برخی ادعاها مبنی بر بازنشستگی خارج از مقررات تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه ها تاکید کرد: حتی اگر یک عضو هیات علمی، خارج از مقررات و ضوابط ، بازنشسته یا اخراج شده و یا امتیازات ارتقا را نگرفته باشد موضوع را به وزارت علوم منعکس کند تا پرونده وی مورد بررسی قرار گیرد.

وی یادآورشد: استاد سکولار که بخواهد علمش را در دانشگاه تدریس کند می تواند در دانشگاه فعالیت داشته باشد اما استاد سکولاری که درصدد ترویج سکولاریسم در محیط دانشگاه باشد اجازه فعالیت نخواهد داشت.

دانشجو در پاسخ به پرسشی درباره نگرش منفی برخی اعضای هیات علمی نسبت به تغییرات آیین نامه ارتقا و افزوده شدن فعالیت های فرهنگی به جمع شاخص های این آیین نامه نیز توضیح داد: فعالیت های فرهنگی قبلا در ارتقای هیات علمی تاثیری نداشت که به منظور جلوگیری از اعمال سلیقه های شخصی و شفاف سازی امور، فعالیت های فرهنگی نیز در شاخص های این آیین نامه گنجانده شد اما چنانچه ایراداتی متوجه آن باشد در زمان بازنگری آیین نامه، نظرات اعضای هیات علمی حتما اعمال خواهد شد.

وی بر لزوم ایجاد نشاط سیاسی در دانشگاه ها نیز تاکید کرد و گفت: همه افراد باید بتوانند با حفظ چارچوب و مقررات دانشگاه، نظر و حرف خود را به صورت منطقی و مستدل عنوان کنند و به تعدادی از روسای دانشگاه ها در این رابطه تذکر داده ایم و به تعدادی دیگر که همکاری خوبی در این زمینه نداشته اند باید تذکر قاطع داده شود.

مراسم اعطای نشان ویژه به خانواده شهدای عرصه جهاد علمی؛ ˈمصطفی چمرانˈ، ˈمسعود علی محمدیˈ ، ˈمجید شهریاریˈ، ˈ داریوش رضایی نژادˈ ، ˈ مصطفی احمدی روشنˈ و ˈحسن طهرانی مقدمˈ با حضور رییس سازمان انرژی اتمی، وزیرعلوم و معاونان وی در محل وزارت علوم برگزار شد.تگ ها دکتری کارشناسی ارشد حذف کنکور دوره های کارشناسی ارشد و دکتری

پر بازدیدترین دکتری

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت