پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دکتری          19 اسفند 1391 - 09 March 2013

مخدوش بودن برخی پاسخنامه ها و وعده رئیس سنجش در برگزاری کنکور دکتری92برگزاری کنکور دکتری 92 با حضور برخی مسئولان سازمان سنجش و وزارت علوم با حاشیه هایی همراه بود و این مسئولان با حضور در جمع داوطلبان، نظرشان را درباره برگزاری کنکور دکتری جویا می شدند.


پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز کنکور دکتری 92 با شرکت 217 هزار داوطلب در برخی از شهرستانهای کشور کلید خورد، خبرنگاران و برخی مسئولان سازمان سنجش و وزارت علوم نیز برای بازدید از این کنکور در دانشگاه شهید بهشتی که از بارندگی روز گذشته سفید پوش شده بود، حضور یافتند.


بازدید این مسئولان و خبرنگاران حاشیه هایی با خود به همراه داشت، که در ادامه به آن اشاره می شود.


* برخی داوطلبان با مشاهده رئیس سازمان سنجش از سخت بودن سوالات استعداد تحصیلی گله کردند، یکی از این داوطلبان با انتقاد از امتحان استعداد تحصیلی گفت: واقعاً برای من هدف از برگزاری امتحان استعداد تحصیلی مشخص نبود. داوطلب دیگری ادعا می کرد سوالات طرح شده در استعداد تحصیلی هیچ ارتباطی به گروه آزمایشی‌اش نداشته است.


* رفتار نامناسب برخی مراقبان با داوطلبان و نامناسب بودن صندلیها، مخدوش بودن برخی پاسخنامه ها از دیگر انتقاداتی بود که شرکت کنندگان آزمون دکتری درباره با آن مسئولان سازمان سنجش گفتگو کردند.

ابراهیم خدایی - رئیس سازمان سنجش به داوطلبانی که پاسخنامه هایشان از همان ابتدا مخدوش بود اطمینان خاطر داد که این پاسخنامه ها به صورت دستی تصحیح خواهند شد.*عده ای از داوطلبان نسبت به سرد بودن فضای سالنهای دانشگاه شهید بهشتی گله داشتند. یکی از این داوطلبان که به علت سردی هوای داخل سالن از شال و کلاه استفاده کرده بود با مشاهده خبرنگاران و تصویربرداران با صدای بلند از این موضوع گله کرد؛ پس از گذشتن حدود دو ساعت و نیم از برگزاری آزمون صبح برخی مسئولان به فکر گرم کردن سالنها افتادند.برگزاری آزمون دکتری 92 نسبت به سال گذشته کیفی تر بود اما برای پذیرش دانشجوی دکتری نباید ملاک عمل آزمون تستی باشد و در این میان دانشگاهها باید همانند گذشته دانشجوی دکتری را بسنجند.

قائم مقام وزیر علوم و ابراهیم خدایی - رئیس سازمان سنجش با حضور در جمع داوطلبان نظرشان را درباره این آزمون سوال کردند. چند نفر از داوطلبان از فاصله چند ساعته ای که میان آزمونهای صبح و عصر وجود داشت گله کردند و انتظار داشتند همه آزمونها در یک نوبت برگزار شود زیرا این فاصله در نظر گرفته شده آنان را خسته کرده بود؛ اما برخی داوطلبان تاکید بر استراحت در فواصل زمانی این دو امتحان داشتند.


نظر برخی از داوطلبان را درباره برگزاری آزمون دکتری سوال کرد که بعضی از داوطلبان نظرشان درباره برگزاری این کنکور مثبت بود، عده ای دیگر خواهان حذف کامل مصاحبه و برخی خواهان عدم برگزاری آزمون دکتری بودند، با این حال اکثریت داوطلبان نظرشان بر برگزاری کنکور دکتری و با ادامه این آزمون در سالهای آینده موافق بودند. داوطلب دیگری هم این عقیده را داشت که وزن آزمون به 30 درصد کاهش یابد.


تگ ها دکتری دکترا دکترا952 دکتری92 مخدوش بودن پاسخنامه های دکتری

پر بازدیدترین دکتری

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت