پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دکتری          22 مهر 1392 - 14 October 2013


 در شأن دانشجوی دکتری نیست که در نمازخانه و سالن مطالعه اسکان داده شودنماینده دانشجویان دانشگاه تهران گفت: افزایش بی رویه ظرفیت دانشجو در دانشگاه تهران موجب کاهش سطح کیفی آموزش ، عدم تناسب بین دانشجو و استاد ، جهت گیری اشتباه پروژه ها و پایان نامه ها و موجب عدم بهره مندی از امکانات آزمایشگاهی شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، محمد مهدی سمندری دانشجوی دکتری مکانیک دانشگاه تهران به نمایندگی از دانشجویان این دانشگاه صبح امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاهها که با حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران را که مقارن شده با عید قربان، به فال نیک می گیریم.

وی ادامه داد: دانشگاه تهران در میان موسسات و سازمان های وابسته به آموزش عالی از هر نظر جایگاه ویژه ای دارد. این دانشگاه بیش از 60 چهره ماندگار داشته است بر همین اساس نقش تاریخ سازی در فرهنگ و سرنوشت این مرز و بوم دارد.

نماینده دانشجویان دانشگاه تهران افزود: دانشگاه تهران را می توان به دلیل داشتن پتانسیل بالای علمی، کثرت دانشجو، تنوع قومی مذهبی یک ایران علمی دانست و جادارد در کنار دیپلماسی سیاسی فعالی که دارد، دیپلماسی علمی نیز از همین جا فعال شود.

سمندری خطاب به رئیس جمهور، گفت: دانشگاه تهران شما را عضوی از این دانشگاه می داند. در این چند سال گذشته در پی سیاست های وزارت علوم، ظرفیت پذیرش دانشجو به ویژه در این دانشگاه به شدت افزایش یافته و در مقابل زیرساخت های ضروری بیشتر نشده است، چرا باید دانشجویان این دانشگاه از امکانات و آزمایشگاه‌های دیگر دانشگاه‌ها استفاده کنند.

وی به دیگر نتایج افزایش ظرفیت دانشجو در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: این افزایش ظرفیت موجب کاهش سطح کیفی آموزش شده است. بین دانشجو و استاد تناسبی وجود ندارد، جهت گیری پروژه ها و پایان نامه ها اشتباه است، این مساله موجب عدم بهره مندی از امکانات آزمایشگاهی شده است. متقاضیان سکونت در خوابگاهها افزایش یافته است این درحالی است که خوابگاهها هیچ تفاوتی نکرده و افزایش نیافته است، آیا این در شان دانشجوی دکترای دانشگاه تهران است که در نمازخانه و سالن مطالعه مستقر شود. آیا حضور پررنگ دانشگاهیان و اساتید دانشگاه تهران در عرصه های علمی و اجتماعی نیازمند نگاه ویژه به این دانشگاه نیست.

سمندری افزود: شما در جلسه نخبگان از دانشجویان خواستید در اقتصاد و مدیریت همراه دولت باشند، ما از شما می خواهیم موانع را برای حضور دانشجویان برطرف کنید و فضایی امن برای اظهارنظر دانشجویان ایجاد کنید. چرا همان طور که انتظارات از دانشجویان زیاد است اما فرصت های شغلی افزایش نمی یابد.


تگ ها اوضاع خوابگاههای ایران خوابگاههای دانشگاهی اوضاع خوابگاههای دکتری

پر بازدیدترین دکتری

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت