پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دکتری          19 تیر 1399 - 09 July 2020


رئیس دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه امتحان جامع دکتری با رعایت پروتکل ها به صورت حضوری برگزار می شود، گفت: داوطلبان می توانند با حضور در واحدهای دانشگاهی محل سکونت خود در امتحان شرکت کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر محمد مهدی طهرانچی در جلسه امضای تفاهم نامه که امروز میان دانشگاه آزاد و شورای عالی استانها برگزار شد، اظهار کرد: مردم در اقصی نقاط کشور اراضی خود را برای تاسیس دانشگاه هدیه می کنند و فکر می کنند احداث دانشگاه موتور محرک محل زندگی شان خواهد بود. همچنین مردم اعلام می کنند که ما نیازمند آن هستیم که مجموعه ای که فرزندانمان در آن تحصیل می کنند اشتغال آنها را نیز تامین کند.

وی افزود: بی تردید دانشگاه آزاد به تمامی این موارد توجه دارد چرا که به خوبی عدم رغبت مردم را به تحصیل در این دانشگاه متوجه می شود چرا که دخل و خرج دانشگاه مربوط به هزینه هایی است که آنها می پردازند.

طهرانچی چاره کار دانشگاههای خالی را تغییر رویکرد عنوان کرد و گفت: راه اندازی رشته و ایجاد مقاطع بالاتر مشکل خالی ماندن دانشگاهها را حل نمی کند. در حالی که ما به کیفیت توجه کرده ایم اما به کارآمدی توجهی نداشته ایم و در چند دهه توجه به کارآمدی مغفول مانده است. این موضوع مربوط به نظام آموزشی عالی کشور است وتنها مربوط به دانشگاه آزاد نمی شود.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: ما در دانشگاه آزاد تحول در بخش آموزش را پیگیری می کنیم چرا که معتقدیم اگر این موضوع محقق شود بسیاری از معضلات حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظم بودجه دانشگاه آزاد از محل شهریه دانشجویان تامین می شود، تصریح کرد: ۸ درصد بودجه از محل بنیاد شهید تامین می شود که متاسفانه در ۵ سال اخیر هیچ رقمی پرداخت نشده است. این در حالی است که دانشگاه آزاد یک دانشگاه غیردولتی است و با شیوع کرونا در درآمدهای غیرشهریه ای خود متضرر شده و یک هزار میلیارد تومان خسارت دیده است.

طهرانچی درباره درخواست دانشجویان مبنی بر عدم برگزاری آزمون جامع دکتری با توجه به سیر صعودی کرونا در کشور گفت: ما باید از مدارک تحصیلی مردم صیانت کنیم. چرا که بابت آن پول می پردازند و در مقابل مدرکی که می گیرند باید معتبر باشد. اگر در این موارد سختگیری وجود دارد، به دلیل صیانت از این موضوع است.

رئیس دانشگاه آزاد با اعلام اینکه آزمون جامع دکتری با اعمال حداکثری پروتکل ها برگزار می شود،  خاطرنشان کرد: افراد می توانند برای شرکت در آزمون جامع در واحد محل زندگی خود در امتحان حضور پیدا کند.

طهرانچی در حاشیه امضای تفاهم نامه با شورای عالی استان ها درباره برگزاری دروس عملی گفت: ما برای دروس عملی از مرداد ماه روش هایی را بر مبنای مدل های جدیدی که فاصله گذاری های اجتماعی کاملا در آنها حفظ شود، در دستور کار خواهیم داشت.

وی افزود: ما طرح تعاون را برای دروس علمی از اول مردادماه آغاز خواهیم کرد که بر اساس آن در هر آزمایشگاه نباید بیش از ۳ نفر حاضر شوند؛ در این طرح ۲ روز آزمایشگاه کاملا در اختیار دانشجویان خواهد بود و طی این مدت کلیه آزمایشات خود را باید انجام بدهند.

رئیس دانشگاه آزاد در پاسخ به این سوال که برای ترم بعد چه تمهیداتی در نظر گرفته اید؟ گفت: ما در ترم قبل آموزش مجازی سطح یک را گذراندیم و الان باید وارد آموزش مجازی سطح ۲ بشویم. یعنی باید روش های آموزش مجازی را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه در ۲۰ روز آینده جلساتی در خصوص آموزش مجازی خواهیم‌ داشت، اظهار کرد: به هر حال ما آماده برگزاری آموزش مجازی در این وسعت نبودیم ولی به همت همکارانم، دانشگاه آزاد توانست در سراسر کشور نمره قابل قبولی بگیرد، ولی برای ترم اینده برنامه ریزی آموزشی مان کاملا تغییر خواهد کرد، چه در دروس نظری و چه در دروس عملی.

طهرانچی با بیان اینکه برای ترم بعد ترکیبی از آموزش حضوری – مجازی را با روشی نو طراحی خواهیم کرد، افزود: به هر اندازه که مقررات و ابلاغیه ها به ما اجازه بدهد، آموزش حضوری را بیشتر خواهیم کرد و هرجا که با محدودیت مواجه باشیم، بالاجبار روش مجازی را پیش خواهیم گرفت. ولی برنامه ریزی مان برای یک آموزش قابل قبول است که نظام یادگیری کشور مختل نشود.

رئیس دانشگاه آزاد در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه قبلا دفاع از پایان نامه صورت می گرفت و بعد مقاله ارائه می شد که گویا در حال حاضر این موضوع برعکس شده است، گفت: در گذشته دانشجوی ما وقتی که مقاله اش پذیرفته می شد، منتظر می شد تا مقاله اش چاپ شود چه در داخل و چه در خارج که این مدت زمان هم طولانی بود. در این شرایط دانشجو مجبور بود شهریه بپردازد و این در واقع ظلم به دانشجو بود. ما قاعده ای گذاشتیم و گفتیم هر زمان دانشجو دکتری کارش را خاتمه یافته اعلام کرد و استادش پذیرفت، یک مقاله هم از رساله اش در حقیقت بعنوان دستاورد علمی ارائه دهد.

وی ادامه داد: البته فقط مقاله نیست و دانشجو اگر اختراع و یا یک اثر بدیع در هنر و یا یک کرسی نظریه پردازی به ثبت رسانده بود، می تواند یک پیش دفاع انجام بدهد و اگر هیات پیش دفاع پذیرفت بعد از آن اصلا نباید پرداختی داشته باشد.‌

رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: به این ترتیب آن بار مالی را که بی جهت بر دوش دانشجو بود، برداشتیم و ان شاء الله در جهتی حرکت می کنیم که دانشجویان به دلیل تاخیرهایی که در چاپ مقاله وجود دارد، هزینه و خسارتی را متقبل نشوند. منتها دانشجویان می گویند چرا اکسپت را قبول نمی کنید؟ متاسفانه به علت تخلفات زیاد گذشته، ما را وادار کرده است که چنین تصمیم بگیرم.

به گزارش مهر، در این جلسه نمایندگان شورای عالی استانها  بر لغو آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد در شرایط کنونی کرونا، اشتغال دانشجویان دانشگاه آزاد، آنالیز و بازنگری مجدد هیئت علمی و تخفیف شهریه دانشجویان این دانشگاه تاکید کردند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین دکتری

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank