پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دکتری          06 آذر 1399 - 26 November 2020


مدیرکل برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم از برنامه این وزارتخانه برای تکمیل کادر پژوهشی دانشگاه‌ها و جذب پژوهشگران ایرانی و غیرایرانی پسادکتری خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از محسن شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح طرح جدید این وزارتخانه برای تکمیل کادر پژوهشی و جذب پژوهشگران پسادکتری گفت: به منظور تأمین کادر نیروی انسانی لازم برای پژوهش‌های مورد نیاز و عمیق کشور از یک طرف و از طرف دیگر برای رفع نیازهای جامعه در حوزه علوم انسانی، علوم تجربی و فنی نیازمند داشتن نیروی متخصص و کادر پژوهشی مؤثر در کشور هستیم.

مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم افزود: بخشی از نیروی پژوهشی کشور را اعضای هیأت علمی ما تشکیل می‌دهند و بخشی دیگر را دانشجویان تحصیلات تکمیلی. علاوه بر این پژوهشگران پسا دکتری، دستیاران پژوهشی و همینطور کارشناسان پژوهشی دیگر اجزای انجام پژوهش مؤثر و موفق در کشور هستند.

وی افزود: ما در کشور در زمینه افزایش تعداد اعضای هیأت علمی و همینطور دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دهه‌های گذشته خوب عمل کرده ایم و در در حال حاضر نیاز است علاوه بر این افراد، پژوهشگران با تجربه که دوره دکتری خود را گذرانده اند، تحت عنوان پسادکتری در امر پژوهش در کنار اعضای هیأت علمی و دانشگاه‌ها حضور یابند.

شریفی بر لزوم توسعه دوره‌های پسادکتری و حضور دستیاران پژوهشی در مؤسسات پژوهشی و نیز در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه فرد متقاضی دوره‌های پسادکتری، دوره دکتری خود را گذرانده و تجربه خوبی در انجام ایده‌ها دارند، می‌توانند به طور مؤثر به امر پژوهش کمک کند. در همین راستا آئین نامه‌ای در حال تدوین است و انشاالله در هفته‌های آینده از سوی وزارت علوم به مؤسسات پژوهشی ابلاغ خواهد شد.

مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم هدف کلی این آئین نامه را توسعه دوره‌های پسادکتری عنوان کرد و گفت: دوره پسادکتری اختیاری است و اگر فرد در زمان گذراندن این دوره، کارنامه درخشان و دستاورهای خوبی داشته باشد و از طرفی دانشگاه هم به او نیاز داشته باشد، امکان استخدام این فرد در دانشگاه وجود دارد.

وی افزود: اتفاقاً دانشگاه‌های ما باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند و آن را در اولویت قرار دهند گرچه الزام و تعهدی برای دانشگاه وجود ندارد که حتماً این افراد را استخدام کنند ولی ورود این افراد به دانشگاه می‌تواند مقدمه‌ای برای استخدام فرد در همان مؤسسه و یا مؤسسه دیگری باشد.

شریفی اضافه کرد: اگر فردی چه ایرانی و چه غیرایرانی در خارج از کشور فارغ التحصیل شده باشد و می‌خواهد دوره پسادکتری خود را در ایران بگذراند در صورتی که با مقررات عمومی کشور در تضاد نباشد این افراد در دانشگاه‌ها به کار گرفته می‌شوند.

مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم درباره شرایط جذب این افراد نیز گفت: استاد مربوطه باید طرح پژوهشی و برنامه پژوهشی مشخصی داشته باشد و استاد در صورت تأیید دانشگاه، برای انجام برنامه پژوهشی خود می‌تواند به عنوان پژوهشگر پسادکتری جذب شود. جذب این افراد متناسب با اعتبار و گرنتی است که در اختیار دانشگاه و استاد است. پس از ابلاغ آئین نامه مربوطه، دانشگاه‌ها فراخوان خواهند داد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین دکتری

خبرنامه - شبکه های اجتماعی