پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دکتری          06 اردیبهشت 1400 - 26 April 2021


رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نحوه و زمان برگزاری مصاحبه دکتری ۱۴۰۰ را اعلام کرد و گفت: در حال رایزنی با وزارت علوم در خصوص شفاف سازی ظرفیت پذیرش دکتری هستیم.

پرتال دانشگاهی به نقل از بهروز طهماسب کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اعلام اینکه انتخاب رشته دوره دکتری تخصصی سال ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد تا پایان روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه ادامه دارد، اظهار کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، بر اساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور می‌توانند متناسب با مجموعه امتحانی خود حداکثر تا ۸۰ رشته / محل را در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کنند.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد با بیان اینکه داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دریافت کنند، افزود: داوطلبان باید با کد شناسه انتخاب رشته درج شده در ذیل کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و کد ملی اقدام به ورود به سامانه کرده و پس از پرداخت وجه ثبت نام نسبت به انتخاب رشته / محل‌های مورد نظر خود به ترتیب اولویت اقدام کنند.

تلاش برای شفاف سازی ظرفیت‌های پذیرش دکتری

وی در پاسخ به این سوال که آیا ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده یا افزایش، گفت: ظرفیت پذیرش دانشجوی دوره دکتری در دانشگاه آزاد مثل سال گذشته است؛ البته در انتهای سال ۱۳۹۹ نامه‌ای مبتنی بر آمایش رشته‌ها از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری واصل شده و در آن ظرفیت‌ها را بر اساس ظرفیت‌های استانی مشخص کرده و تغییراتی را نسبت به سال قبل ایجاد کرده که در حال پیگیری موضوع و شفاف سازی ظرفیت‌ها از شورای گسترش وزارت علوم قبل از پردازش و اعلام نتایج هستیم.

۳ برابر ظرفیت به مصاحبه دکتری دعوت می‌شوند

طهماسب کاظمی ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در ۱۴۰۰ را در حال حاضر حدود ۱۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: با توجه به استانداردی که در همه آزمون‌ها وجود دارد، ما ۳ برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت خواهیم کرد.

موظف به اعلام نمره تراز و حدنصاب به سازمان سنجش نیستیم

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه کف و حدنصاب نمره مصاحبه چقدر است؟ گفت: با توجه به اینکه حد نصاب نمره در رشته گرایش‌های مختلف متفاوت است، یک عدد واحد را نمی‌توانیم به عنوان نمره تراز اعلام کنیم. اما با توجه به اینکه انتخاب رشته و ثبت نام در آزمون مصاحبه دکتری به صورت متمرکز در مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی انجام می‌شود نیازمند اخذ نمره تراز و حد نصاب از واحدها و اعلام به سازمان سنجش نیستیم و این کار توسط مرکز سنجش دانشگاه مبتنی بر ظرفیت‌ها انجام خواهد شد.

برگزاری مصاحبه دکتری ۱۴۰۰؛ اواخر خرداد یا تیر

رئیس مرکز سنجش و پذیرش امور فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد با اعلام اینکه در شرایط موجود راه دیگری جز برگزاری مجازی آزمون مصاحبه نداریم، گفت: پیش بینی ما این است که در اواخر خرداد تا اوایل تیرماه داوطلبان به مصاحبه دعوت خواهند شد. مصاحبه به صورت متمرکز و هماهنگ برگزار خواهد شد. با توجه به برگزاری انتخابات و اینکه اساتید مشغول امتحانات پایان ترم هستند، سعی خواهیم کرد بهترین زمان را برای برگزاری مرحله دوم آزمون جامع دکتری انتخاب کنیم.

سامانه‌ای ویژه برای برگزاری آزمون مصاحبه دکتری در دانشگاه آزاد

وی در پاسخ به این سوال که آیا دانشگاه آزاد سامانه مشخصی برای برگزاری مصاحبه دکتری ۱۴۰۰ دارد؟ گفت: مثل سال گذشته سامانه ویژه آزمون مصاحبه دانشگاه را فعال خواهیم کرد. سال گذشته موفق ترین سامانه برگزاری مصاحبه را دانشگاه آزاد اسلامی داشت و داوطلبین رضایت داشتند.

طهماسب کاظمی افزود: سال گذشته حدود ۲۵ هزار مصاحبه ظرف ۲ هفته در این سامانه انجام شد و تعداد افرادی که اعتراض داشتند، بسیار محدود بود و بررسی‌های ما نشان داد مشکل عمده معترضین از اینترنت خودشان بود.

وی ادامه داد: امسال نیز مانند سال گذشته اتاق‌های مجازی مجزا برای هر گروه آزمایشی در نظر گرفته شده و با توجه به تاریخ اعلامی، گروه‌ها مستقرشده و مصاحبه‌ها انجام خواهد شد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی