پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دکتری          22 امرداد 1401 - 13 August 2022


جزئیات مرحله مصاحبه در آزمون دکتری تخصصی و دکتری تخصصی «پژوهشی / فناوری محور» رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی اعلام شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، آزمون دکتری تخصصی و دکتری تخصصی «پژوهشی / فناوری محور» رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی در روزهای ۲ و ۳ تیرماه ۱۴۰۱ برگزار شد.

تعداد ۱۴ هزار و ۱۴۹ نفر در این آزمون ثبت نام کرده بودند که در نهایت تعداد ۱۰ هزار و ۳۳۳ نفر در جلسه آزمون شرکت کردند و از میان شرکت کنندگان در آزمون، تعداد ۳ هزار و ۴۶۴ نفر به مرحله مصاحبه آزمون دکتری تخصصی و دکتری تخصصی «پژوهشی / فناوری محور» رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی معرفی شده اند.

مرحله مصاحبه در آزمون دکتری تخصصی و دکتری تخصصی «پژوهشی / فناوری محور» رشته‌های علوم پزشکی بر اساس برنامه زمان بندی از ۲۲ مردادماه ۱۴۰۱ در دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت حضوری اجرا می‌شود.

جزئیات مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی و دکتری تخصصی «پژوهشی / فناوری محور» رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی

اصل مستندات شامل سوابق آموزشی، پژوهشی و فناورانه را همراه با لوح فشرده (CD) مستندات در پوشه های جداگانه با نام شامل موارد زیر را به نماینده دبیرخانه شورای علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در محل آزمون ارائه شود. داوطلبان باید مطمئن باشند لوح فشرده حاوی همه مستندات ذیل است:

۱) گواهی معدل کارشناسی. آزمون جامع علوم پایه (دکتری حرفه ای). کارشناسی ارشد. دکترای حرفه ای

۲) نخبگی شامل:

- دارندگان رتبه های اول تا سوم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی (با گواهی وزارت بهداشت/ وزارت علوم)

- برگزیدگان آزمون های جامع، پیش کارورزی، دستیاری در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و دستیاری فوق تخصصی پزشکی با معرفی وزارت بهداشت (ارائه گواهی)

- دانشجویان ممتاز مؤسسه مطابق مفاد آیین نامه شناسایی دانشجویان ممتاز (ارائه گواهی)

- برگزیدگان مرحله کشوری دانشجویان نمونه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری (با معرفی وزارت علوم یا وزارت بهداشت و تأیید بنیاد)

- برگزیدگان جشنواره های علمی، پژوهشی و فناورانه مورد تأیید بنیاد مطابق با مفاد آیین نامه شناسایی و تأیید جشنواره های ملی (با گواهی)

- مخترعان برگزیده طبق مفاد آیین نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع های برگزیده و گواهی معتبر

- برگزیدگان مسابقات قرآنی (ممتاز سطح ۱، سطح ۲ و سطح ۳) طبق مفاد آیین نامه پشتیبانی از برگزیدگان مسابقات قرآنی مشروط بر ادامه تحصیل در رشته های مرتبط مستندات آموزشی، پژوهشی و فناوری

۳) مدرک زبان

۴) مقالات پژوهشی خارجی – داخلی

۵) مقالات علمی و ترویجی

۶) ارائه مقاله کامل یا خلاصه مقاله در کنگره

۷) کتاب

۸) ثبت اختراع

۹) گزارش طرح ملی یا دانشگاهی به تأیید دانشگاه

برای سنجش دانش و مهارت داوطلب در رشته تخصصی، ایستگاه هایی طراحی شده است که دشواری آن برای همه داوطلبان یکسان و بر اساس دانش و مهارت های آنان در مقاطع تحصیلی قبلی و رشته تخصصی است.

داوطلبان باید در زمان تعیین شده در محل آزمون (دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران ) حاضر باشند و همه مستندات را همراه بیاورند.

همه داوطلبان نوبت صبح در ساعت ۷:۳۰ و داوطلبان نوبت عصر در ساعت ۱۳:۳۰ در محل آزمون حضور داشته باشند.

داوطلبان باید کارت شناسایی شامل اصل کارت ملی یا شناسنامه را به همراه داشته باشند. چنانچه کارت شناسایی به همراه نداشته باشند مصاحبه صورت نخواهد پذیرفت.

داوطلبان باید چک لیست مستندات را که قبلا تکمیل کرده اند به نماینده دبیرخانه تحویل دهند. چنانچه چک لیست مستندات را فراموش کنند باید قبل از ارائه اصل مستندات و لوح فشرده از نماینده دبیرخانه درخواست چک لیست کرده و پس از تکمیل به همراه مدارک آن را تحویل دهند.

داوطلبان باید موبایل و سایر دستگاه های هوشمند را تحویل دهند.

پشت در هر ایستگاه توضیح مختصر و زمان ایستگاه نصب شده است و داوطلب باید به زمان ایستگاه توجه داشته و مطالب خود را برای ارائه به هیئت ممتحنه بر اساس محدودیت زمانی آماده کند.

دو دقیقه قبل از پایان زمان هر ایستگاه زنگ زده می شود و داوطلب خود را برای پایان گفتگو و خروج از ایستگاه و ورود به ایستگاه تخصصی بعدی آماده کند.

محتوای همه آزمون شامل اصل محرمانگی است و داوطلب نباید آن را برای کسی افشا کند، این موضوع شامل سؤالات، چک لیستها، مصاحبه، سنجش عملی و تمام فرایند مرحله دوم آزمون
می شود.

در پایان داوطلبان باید مستندات خود را از نماینده دبیرخانه تحویل بگیرند و محل آزمون را ترک کند.

داوطلب در مدت حضور در محل آزمون از گفتگو با سایر داوطلبان یا کادر اجرائی خودداری کند. چنانچه در هر یک از مراحل آزمون تقلب، جعل یا عدم رعایت اصل محرمانگی اتفاق بیافتد، قبولی داوطلب کان لم یکن تلقی خواهد شد.

توجه: محل برگزاری مصاحبه تمامی رشته های علوم پایه، بهداشت و تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی ایران است.

برنامه حضور داوطلبین جهت مصاحبه دکتری تخصصی و دکتری تخصصی «پژوهشی / فناوری محور» رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی

ادامه برنامه حضور داوطلبین جهت مصاحبه دکتری رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی

مصاحبه در دوره های پژوهشی

داوطلبانی می توانند در مصاحبه دکتری پژوهشی شرکت نمایند که دارای حداقل ۲ مقاله اصیل پژوهشی (Original Article) چاپ و نمایه شده در نمایه های بین المللی Web of Sciences یا PubMed به عنوان نویسنده اول یا مسئول باشند.

مقالات باید چاپ شده باشد و مستندات مربوط به ارسال و در دست بررسی بودن مقاله مورد قبول نیست. (Acceptance غیرقابل قبول است).

مقالات مجلات خارجی نمایه شده در (Emerging Source Citation Indexing (ESC قابل قبول نیست.

در هر دانشگاه علوم پزشکی برای هر رشته فقط یک مصاحبه انجام می شود و پذیرش مربوط به انتخاب رشته در مراکز تحقیقات آن دانشگاه، با همان مصاحبه صورت می گیرد.

مقالات بارگذاری شده، توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بررسی شده و در صورت تأیید، داوطلب به مصاحبه دعوت خواهد شد. صرف مجاز به انتخاب رشته/محل شدن در این مرحله به معنای حضور در بخش مصاحبه نیست و منوط به تأیید مقالات است.

هر داوطلب بر اساس اولویت نمره کتبی، حداکثر به سه مرکز تحقیقات در دانشگاه های علوم پزشکی که دارای ظرفیت باشد، معرفی خواهد شد.

داوطلبان پس از معرفی به دانشگاه می توانند در مصاحبه واحدی که براساس رشته داوطلب برگزار می شود شرکت کنند.

آزمون مرحله دوم (مصاحبه) به صورت ساختارمند (در سه بخش سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و بخش عملی و طرح واره) برگزار خواهد شد.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته/ محل، ضروری است سوابق آموزشی، پژوهشی و اطلاعات مورد نیاز را از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی: www.sanjeshp.ir بارگذاری کرده تا از طریق دانشگاه های پذیرنده مورد ارزیابی قرار گیرد. داوطلبان، اصل مدارک و مستندات آموزشی، پژوهشی خود را جهت ارائه به مراکز تحقیقات مصاحبه کننده همراه داشته باشند.

امتیازات تحصیلی و پژوهشی مربوط به مصاحبه دوره های دکتری پژوهشی:

۱. مقالات معتبر بین المللی نمایه شده در نمایه های Web of Science(ISI) , PubMed, Scopus

۲. مقالات معتبر منتشر شده در مجلات داخلی با زمینه علمی پژوهشی

۳. ارائه خلاصه مقالات (کنگره، سمینار و همایش)

۴. تألیف کتب علمی

۵. ترجمه کتب علمی

۶. سند ثبت اختراع (Patent) بین المللی و داخلی

۷. مهارت های پژوهشی داوطلب (مجری طرح های تحقیقاتی خاتمه یافته، ارائه توصیه نامه ها)

۸. داشتن جوایز معتبر داخلی و بین المللی (بودجه تحقیقاتی، کسب مقام در جشنواره های ملی، دانشجوی پژوهشگر نمونه)

۹. سوابق درخشان پژوهشی (پایان نامه های برتر منتخب در دانشگاه ها، عضویت در هیئت تحریریه مجلات علمی، بنیاد ملی نخبگان، استعدادهای درخشان)

۱۰. سطح دانشگاه محل تحصیل در مقاطع قبلی( براساس h-index دانشگاه)

۱۱. تناسب دانشنامه داوطلب با دوره پیشنهادی

۱۲. معدل کل دوره قبل

۱۳. تناسب سوابق پژوهشی با دوره پیشنهادی

۱۴. تسلط به زبان انگلیسی و متون تخصصی

۱۵. آشنایی با نرم افزارهای کامپیوتری و تخصصیجدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین دکتری

خبرنامه - شبکه های اجتماعی