پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / بورسیه          31 اردیبهشت 1393 - 21 May 2014وزارت بهداشت برای اولین بار دانشجویان دکتری تخصصی را بورس می‌کند


رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از انتشار نخستین فراخوان کشوری بورس دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت به منظور تامین کادر هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد.

دکتر سلیمان احمدی افزود: برای نخستین بار فراخوان بورس داخل کشور ویژه دانشجویان دکتری تخصصی در وزارت بهداشت منتشر شده است و دانشجویان واجد شرایط می توانند از 31 اردیبهشت به مدت یک ماه در این فراخوان ثبت نام کنند.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: این فراخوان به عنوان اولین دوره بورس کشوری برای رشته های علوم پزشکی، علوم پایه، بهداشت، داروسازی و دندانپزشکی برای این گروه از دانشجویان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این فراخوان بر اساس تقویم شورای عالی جذب هیات علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شده است و سه هدف عمده عدالت در جذب دانشجویان بورسیه، تامین کادر هیات علمی مجرب برای استادی در علوم پزشکی و استقلال دانشگاه ها در پذیرش و جذب نیروها بر اساس توسعه هدفمند رشته ها را دنبال می کند.

احمدی اضافه کرد: دانشگاه های علوم پزشکی با توجه به اسناد بالادستی باید توسعه هدفمندی داشته باشند و برای توسعه رشته های خود نیاز به نیروهایی هماهنگ با این توسعه دارند که می توان آن را از طریق بورسیه داخل کشور تامین کرد.

وی با اشاره به جزئیات این فراخوان گفت: برای این فراخوان 51 رشته اعلام شده است که 11 رشته در داروسازی، 4 رشته در پیراپزشکی، 21 رشته در علوم پایه پزشکی، 8 رشته در گروه مدیریت نظام سلامت، اخلاق پزشکی و آموزش پزشکی، 5 رشته در بهداشت، یک رشته در پرستاری و یک رشته در دندانپزشکی را شامل می شود.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: این 51 رشته در 56 دانشگاه مدنظر قرار دارد و در واقع ظرفیت بورس داخل وزارت بهداشت 208 رشته محل در نظر گرفته شده است.

وی گفت: بعد از اینکه فرآیند جذب انجام شد، شورای اجرایی بورس وزارت بهداشت حکم بورس افراد را تایید می کند و پس از جذب این افراد با حکم استادیار متعهد خدمت به عنوان عضو هیات علمی در همان دانشگاهی که آنها را بورس کرده مشغول به کار می شوند و خدمت ارائه می دهند.

احمدی اظهار داشت: به منظور ارائه تشویق های مناسب برای جذب افراد در دانشگاههای کمتر برخوردار، افرادی که در فراخوان بورس شرکت می کنند در دانشگاه های مناطق کمتر برخوردار امکان انتخاب 2 محل دارند و در دانشگاه های برخوردار امکان انتخاب یک محل را دارند.

وی اضافه کرد: محدودیت سن داوطلبان نیز پیش از این 35 سال بود که آن را به 40 سال افزایش دادیم. دانشجویان دکتری تخصصی که دو نیمسال تحصیلی از مدت آموزش آنها گذشته باشد یا حداقل یکسال تحصیلی را گذارنده باشند می توانند در این فراخوان ثبت نام کنند.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت درباره شرط معدل دانشجویان واجد شرایط گفت: شرط معدل برای افرادی که از مقطع کارشناسی ارشد به دکتری تخصصی رفته اند حداقل 16 و برای افرادی که از دکتری حرفه ای به دکتری تخصصی رفته اند حداقل 15 است اما افرادی که معدل بالاتری داشته باشند امتیاز محسوب می شود.

وی تاکید کرد: رزومه آموزشی و پژوهشی برای افراد مهم است و هر آنچه جزء توانمندی پژوهشی شامل مقالات علمی، کتاب و سمینار است در نظر گرفته می شود، ضمن آنکه توانمندی آموزشی هم مورد توجه است و افراد در صورت داشتن سابقه درس دادن و مهارت های تدریس مورد توجه قرار می گیرند.

احمدی اضافه کرد: مدت زمان فراخوان از 31 اردیبهشت به مدت یکماه معتبر است و دانشجویان دکتری تخصصی واجد شرایط می توانند در آن شرکت کنند.پر بازدیدترین بورسیه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank