پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / بورسیه          29 تیر 1393 - 20 July 2014


رسیدگی به پرونده بورسیه 3000 نفر، از مطالبات دانشگاهیان است


 معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دکتر فرجی‌دانا توجه زیادی به کیفیت آموزش و پژوهش دانشگاهی به جای توجه بر کمیت‌ها دارد.

دکترعلی یوسفی- منطقه خراسان، با بیان اینکه استیضاح حق قانونی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، اظهارکرد: استیضاح حق قانونی نمایندگان مجلس است و وزیرعلوم وظیفه دارد که به آن‌ها پاسخ روشنی بدهد. البته این اقدام باید در یک چارچوب بسیار منطقی و سنجیده‌ای انجام می‌گرفت، چرا که در استیضاح شائبه سیاسی و فشارآوردن بیش‌تر از شائبه بهبودی و اصلاح در روند آموزش عالی محسوس است.

وی هدف ‌اصلی دکتر فرجی‌دانا را پیشرفت علم و فناوری دانست و خاطرنشان کرد: هدف این وزیر طی طریق برای پیشرفت علم و فناوری در وزارت علوم است و فرجی دانا توجه زیادی به کیفیت آموزش و پژوهش دانشگاه‌ها به جای توجه بر کمیت‌ها دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به نقاط قوت این وزارتخانه گفت: اختیارات دانشگاه‌ها نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در تصمیمات دانشگاهی با دستی بازتر عمل می‌کنند و حضورشان نسبت به گذشته پررنگ‌تر شده است.

وی گزینش‌های صورت گرفته در دانشگاه‌ها را براساس نظرخواهی و مشورت‌ و تبادل نظر با بدنه دانشگاهی و اعضای هیئت‌های علمی دانست و افزود: واکنش‌های بسیار مثبتی بین دانشجویان و اعضای هیئت علمی در مراسم تودیع و معارفه مسئولان جدید دانشگاهی صورت گرفته که بعضی از آن‌ها منجر به جشن و شادی نیز شده است.

یوسفی در ادامه تاکید کرد: این واکنش‌ها نشان از آن است که از شرایط گذشته نارضایتی وجود داشته و اعضای هیئت‌های علمی در بیانیه‌های مختلف، نگرانی‌های خود را نسبت به شرایط گذشته به اطلاع رئیس جمهور و وزارتخانه مربوطه رسانده‌اند.

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد درباره انتخاب و انتصاب‌های صورت گرفته در وزارت علوم، اظهارکرد: افرادی که اکنون انتخاب شده‌اند پرونده‌ای شفاف دارند که با افراد گذشته قابل مقایسه نیست.

این استاد دانشگاه درباره بازگشت دانشجویان ستاره‌دار و اساتید اخراج شده از دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: در خصوص دانشجویانی که به هر نحو از تحصیل کنار گذاشته شده بودند، باید بررسی منصفانه و عادلانه‌ای صورت می‌گرفت و این افراد باید به دور از حب و بغض‌های سیاسی قضاوت می‌کردند؛ برداشت من از بازگشت برخی دانشجویان و اساتیدی که ناروا کنار گذاشته شده بودند، این است که کاملا منطبق به انصاف بوده است و خیلی نادرست است که این را امر خلاف قانون و کار سیاسی تلقی کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان این مطلب که استیضاح وزیرعلوم امری خیرخواهانه برای کشور نیست، گفت: حق قانونی نمایندگان مجلس است که وزیر را جهت مصالح جامعه و عموم استیضاح کنند، اما نه در جهت منافع خود و اینکه نباید یک گروه خاص بخواهند خدمات و اقدامات فرجی‌دانا را نادیده بگیرند.

وی افزود: عموم دانشگاهیان از این استیضاح بسیار آزرده هستند؛ اگر شرایطی فراهم می‌شد، قطعا دانشگاهیان به طور قاطع با چنین جریانی مخالفت می‌کردند.

یوسفی با اشاره به اینکه فضای دانشگاه‌ها نسبت به سال‌های گذشته بسیار متفاوت است، تصریح کرد: هیات‌های علمی و دانشجویان وارد فرآیند فرهنگی و اجتماعی شده‌اند و فضای دانشگاه‌ها از نظر نشاط و سرزندگی نسبت به یک سال گذشته قابل مقایسه نیست.

این استاد دانشگاه درباره بررسی پرونده بورسیه 3000 نفری گفت: این بررسی کاری است عدالت جویانه که ممکن است با منافع بعضی‌ها سازگار نباشد و دراین رسیدگی متضرر شوند.

وی در ادامه اظهارکرد: بخش از این مخالفت‌ها از سر دلسوزی نیست و شاید منافع افرادی در این بین باشد که به طور نادرست و غیرشفاف بورسیه شده‌اند؛ ورود بی‌جهت چند هزار نفر افراد کم صلاحیت به دانشگاه‌ها باعث آسیب رسیدن به چرخه سیستم آموزش عالی خواهد شد که نتایج آن در آینده مشخص می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد روند رسیدگی به این بورسیه را شفاف توصیف کرد و افزود: بعید می‌دانم نمایندگان معترض در قبال پاسخ‌هایی که از وزیر علوم دریافت می‌کنند حرفی برای گفتن داشته باشند، چرا که رسیدگی به پرونده بورسیه جزئی از مطالبات دانشگاهیان است.


پر بازدیدترین بورسیه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank