پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / بورسیه          27 امرداد 1393 - 18 August 2014


تمام بورسیه‌ها با آزمون شفاهی وارد دانشگاه شدند


مدیرکل سابق بورس و امور دانشجویان خارج از کشور با ارسال نامه ای اعلام کرد: اگر تخلفی در بورسیه ها شده سند آن را ارائه دهید و آن را از نظر حقوقی اثبات کنید. متاسفانه اسامی تعدادی از این عزیزان بدون سوابق علمی آنها توسط عده ای فرصت طلب اعلام شده است.

دکتر حسن مسلئمی نائینی - مدیرکل سابق بورس و امور دانشجویان خارج از کشوربا ارسال نمابری به خبرگزاری مهر نامه ای برای  دکتر هروی نماینده محترم مردم شریف قاینات و زیرکوه درمجلس شورای اسلام و رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به شرح زیر ارسال کرد:

"احتراما همانگونه که مستحضرید در آخرین جلسه کمیته بررسی بورسیه ها سابق در روز یکشنبه مورخ 1 تیرماه 1393 ساعت 17 که در خدمت شما و مدیران محترم سازمان امور دانشجویان در آن سازمان  بودیم مقرر شد تا نهایی شدن نتیجه بررسی کمیته هیچکدام از افراد مصاحبه نکنند.

ولی جنابعالی پشت سرهم مصاحبه کرده و مکررا ادعای غیر قانونی بودن بورسیه ها را مطرح نموده و تنها تفاوت در صحبتهای شما آمار بود که قبلا 3002 نفر اما اخیر 3700 نفر گفته شده است
اما راجع به سخنان شما به استحضار می رساند که ممتد بر تخلف در بورس‌ها اصرار ورزیده در صورتیکه خود عضو کمیته فوق بوده و بایستی در این زمینه پس از بررسی دقیق اعلام نظر نمایید.

شما به عنوان نماینده ملت باید بیش از هر کسی بدانید که طرح و اظهار تخلف پیش از اثبات آن جرم است. شما ادعا کرده اید «در صورتی که احساس کنم این کمیته نتوانسته آنچه که مسایل واقعی را اعلام کند، آن موقع من مجبور می شوم که بر اساس سوگندی که خورده ام اصل قضیه این بورسیه ها، نحوه ورود افراد به آن و حتی اسامی را اعلام کنم.

اگر نظر کمیته ای را قبول ندارید چرا عضو شده اید؟ اگر تخلفی شده سند آن را ارائه دهید و آن را از نظر حقوقی اثبات کنید.  متاسفانه اسامی تعدادی از این عزیزان بدون سوابق علمی آنها توسط عده ای فرصت طلب اعلام شده است.

فکر می کنید چه چیزی عاید این افراد مغرض شد بجز بازی کردن با آبروی دانشجویان، مربیان دانشگاهها، فرزندان معظم شهداء، ایثارگران و قهرمانان ورزشی ملی و بین المللی و ... و رسوایی و شرمساری خودشان و آنانکه این اطلاعات را در اختیارشان قرار داده اند.

در خصوص ورود این عزیزان به دانشگاه ها، اظهار نموده اید که بدون آزمون بوده و تخلف است. در صورتیکه کلیه داوطلبین هم در وزارت و هم در دانشگاه در آزمون شفاهی (مصاحبه) شرکت کرده اند.

علاوه براین، در حال حاضر، علاوه بر تبدیل به داخل براساس بند 3 بخشنامه شماره 21473/1/42 مورخ 3تیر1383، طرق مختلف برای ورود به دوره دکتری از جمله، انتقال از خارج به داخل، آیین نامه های استعدادهای درخشان، قهرمانان ورزشی و ارتقاء مربیان و ... وجود دارد.

شما خود از مناطق محروم کشور بوده و همیشه بحق تاکید بر حمایت از این مردم این مناطق دارید. آیا اطلاعی از آمار افراد واجد شرایطی که از استانهای  خراسان جنوبی و خراسان شمالی بویژه اعضای محترم هیات علمی دانشگاههای منطقه از جمله دانشگاههای بیرجند، بجنورد و صنعتی بیرجند که در این چند سال موفق به دریافت بورس تحصیلی شده و امکان ادامه تحصیل برای آنها فراهم شده است، دارید؟

آیا می دانید این آمار قابل مقایسه با دوره های قبلی نیست؟ اگرنه، حتما از روسای محترم دانشگاه ها بخواهید تا آمار مربیان شاغل به تحصیل خود را برای شما ارسال نمایند.

اگرچه بعضی از آنها مورد بی مهری مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج  سازمان امور دانشجویان قرار گرفته و برای شروع به تحصیل از آنها تاییدیه هیات امنا را می خواهند! آیا می دانید تا چند سال دیگرهرم اعضای هیات علمی این دانشگاه ها متحول شده و تعداد اعضای هیات علمی بومی با مرتبه استادیاری به بالا در آن مناطق  افزایش جهشی خواهد داشت و نه تنها بدنه دانشگاهها در معرض نابودی قرار نخواهد گرفت، بلکه آباد خواهد شد. مناطق محروم دیگر کشور نیز به همین صورت است.
  
در خصوص بورسیه ها اظهار کرده اید «بلافاصله بعد از آن هم استخدام این افراد در دستگاه های دولتی بوده است.». همانطور که یقینا بایستی اطلاع داشته باشید بیش از نصف آنها از اعضای محترم هیات علمی دانشگاهها دولتی و غیر دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهشگاهها و سایر دستگاههای اجرای کشور مانند وزارت جهاد کشاورزی، جهاد دانشگاهی و ... بوده و از یکسال تا بیشتر در کسوت عضو هیات علمی در محل کار حود خدمت کرده اند و براساس آیین نامه اعطای بورس تحصیلی برای ارتقای سطح علمی مربیان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی-غیردولتی و وابسته دستگاههای اجرایی بشماره 44951/4/42 مورخ 17مرداد89 که توسط دو معاونت وزارت امضاء و با تایید وزیر وقت تهیه و ابلاغ شده مشغول به تحصیل شده اند. تقریبا 200 نفر از آنها از کارمندان و کارشناسان خدوم و شاهد و ایثارگر وزارت علوم و موسسات وابسته (این تعداد غیر از آمار کل دانشجویان شاهد و ایثارگری هست که از طریق بخشنامه تبدیل به داخل بورسیه شده اند)، بوده که براساس بخشنامه های سالانه مربوط در حال ادامه تحصیل هستند. هیچکدام از این افراد نیاز به استخدام ندارند.

قابل ذکراست تعداد پذیرفته شدگان مربیان در دانشگاهها از 80 نفر در سال 1388 به بیش از 250 نفر در سال 1389 افزایش یافت. این امر موجب ارسال نامه های متعدد تشکر آمیز از طریق روسای دانشگاهها، موسسات غیر انتفاعی و مربیان دانشگاههای دولتی، غیردولتی و آزاداسلامی شد. تعدادی از اعضای هیات علمی مربی دانشگاهها که بعلت سختگیریهای آیین نامه های قبلی امکان ادامه تحصیل در داخل نداشتند قصد خروج از کشور را داشته که منصرف شدند.

در جای دیگری ادعا کرده اید که این اقدام، حق تحصیل و پس از آن اشتغال را از دیگر افراد جامعه سلب کرده است. به استحضار می رساند که در نامه معرفی این عزیزان وزارت چند شرط را قرارداده بود از جمله اینکه پذیرش معرفی شدگان اداره کل بورس (مربی و غیر مربی) مازاد بر ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از طریق کنکور نیمه متمرکز دکتری توسط اعضای محترم هیات علمی دانشگاهها انجام شود. شهریه تحصیلی آنها نیز به میزان 40 میلیون تومان برای رشته های فنی و مهندسی و هنر، 35 میلیون تومان برای رشته های علوم پایه و 30 میلیون تومان برای رشته های علوم انسانی به دانشگاهها پرداخت می شود.

دانشگاه ها نیز ملزم شدند حق التدریس اساتید خارج از سقف حق التدریس معمول اساتید از این مبلغ پرداخت گردد. همچنین تا 40 درصد از این مبلغ نیز برای انجام رساله دانشجویان هزینه شود. به این ترتیب کمکها و حمایتهای مالی خوبی از طرف وزارت به دانشگاه انجام شد که با استفاده از آن زیرساختهای لازم تهیه و حتی منجر به افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی از طریق کنکور نیمه متمرکز در تعدادی از دانشگاه ها شد.

لذا لازم است در خصوص نحوه هزینه کرد بودجه سازمان امور دانشجویان (معاونت دانشجویی ) قبل و بعد از این دوره حساس باشید."پر بازدیدترین بورسیه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی