پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / بورسیه          04 شهریور 1393 - 26 August 2014


احیاء مجدد کمیته بررسی مدارک علمی و بورسیه ها


عضو سابق کمیته ارزشیابی مدارک تحصیلی مدیران در سال 1387  خواستار احیاء مجدد کمیته بررسی مدارک علمی و بورسیه ها از سال های گذشته شد و گفت: پیشنهاد می شود در وهله اول، برای جلب نظر و تشویق دیگران، مدیران عالی کشور کلیه مدارک و مستندات تحصیلی خود را جهت بررسی به این کمیته ارائه دهند.

 دکتر حسن مسلمی نائینی- مدیرکل بورس سابق و عضو سابق کمیته ارزشیابی مدارک تحصیلی مدیران در سال 1387 با ارسال نمابری خواستار احیاء مجدد کمیته بررسی مدارک علمی و بورسیه ها از سال های گذشته شد که به شرح زیراست:

"حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور در یکم شهریور 1393 بیان کردند: دولت در مبارزه با فساد از جمله فساد در دانشگاه‌ها، فساد مدارک علمی و یا فسادی که در زمینه بورسیه‌ها است جدی خواهد بود.

رییس جمهور سابق دکتر احمدی نژاد نیز در نامه ای  درششم شهریور 1387 از وزیر علوم وقت خواسته بود تا بررسی جامعی از چگونگی ادامه تحصیل، اخذ مدرک مدیران، استفاده از بورس‌های تحصیلی در داخل و خارج و چگونگی ارزیابی آن از سال‌ ۱۳۶۴ به بعد انجام شود.

اهتمام جدی رئیس محترم قوه مجریه مبنی بر بررسی فساد مدارک علمی و یا فسادی که در زمینه بورسیه‌ها بوجودآمده، در راستاي کشف حقيقت و تنوير اذهان عمومي ارزشمند بوده و گامي در جهت راستي آزمايي است. یقینا مردم عزیز کشور نیز از آن استقبال خواهند نمود.

اما لازم است از تجربه تلخ قبلی و به خاموشی کشیده شدن دستور رئیس سابق قوه مجریه برای بررسی مدارک مدیران درس گرفت. وزارت علوم در سال 1387 در راستای اجرای دستور رئیس جمهور وقت برنامه ریزی نموده و کمیته ارزشیابی مدارک مدیران تشکیل داده و از کلیه دستگاهها و نهادهای مختلف کشور درخواست نمود تا مدارک لازم را ارائه دهند.  اما پس از گذشت زمانی پی گیری این دستور با مشکلاتی رو به رو شده و اجرایی نشد. از جمله اصلی ترین موانع عدم ارسال پاسخ دستگاهها به درخواست وزارت علوم مبنی بر ارسال مدارک مدیران خود بود.

برای جلوگیری از تکرار این تجربه بهتر است با نظارت رئیس محترم جمهور، وزارت علوم، مجددا کمیته بررسی مدارک علمی و بورسیه ها را به مدیریت بالاترین مقام وزارت احیاء نموده و بررسی مدارک علمی و بورسیه ها را از سالهای گذشته شروع نماید. پیشنهاد می شود در وهله اول، برای جلب نظر و تشویق دیگران، مدیران عالی کشور کلیه مدارک و مستندات تحصیلی خود را جهت بررسی به این کمیته ارائه دهند."پر بازدیدترین بورسیه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی