پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / بورسیه          14 آبان 1393 - 05 November 2014با مسئولان متخلف در پرونده‌ بورسیه‌های غیرقانونی برخورد شود 


دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت فریاد تشکل های دانشجویی که سعی می کردند تا در دولت قبل مفاسد بورسیه های غیرقانونی را بشناسند به گوش کسی نرسید، اما در این دولت انتظار می‌رود با مسئولان متخلف وابسته به این پرونده ها برخورد قانونی انجام شود.
این اقدام وزارت علوم و نحوه برخورد قاطع و سریع با متخلفان و اعلام غیرقانونی بودن بورسیه ها قابل تقدیر است و نشان می‌دهد که تدبیری در پشت آن است.

وی ادامه داد: بیانیه وزارت علوم در این باره بسیار جامع بود که هم تخلفات را به صورت کامل نشان می داد و هم مصلحت سنجی در آن قرار داشت که باعث می شد جلوی تخریب جامعه آموزشی گرفته شود.

این فعال دانشجویی همچنین خاطر نشان کرد :‌ شاید نحوه برخورد تصریح شده در این بیانیه بتواند جلوی بازتولید این اتفاق را بگیرد، اما به همان اندازه هم ممکن است که بار دیگر شاهد وقوع چنین جرائمی باشیم. در دولت قبل فریاد تشکل ها نیز به دلیل همین عدم رعایت کیفیت آموزشی بالا بود.

وی افزود: در واقع بازدارنده بودن یا نبودن این برخوردها به نگاه مسئولینی که حامی آموزش عالی هستند، بازمی گردد، اگر حمایت دائمی بر سر آموزش عالی کشور وجودداشته باشد می‌توانیم امید داشته باشیم که دیگر این اتفاق نخواهد افتاد.

مجیدی فرد با تشکر از اقدام رسانه‌ها در جهت پیگیری اخبار مربوط به بورسیه‌های غیرقانونی گفت: برخورد رسانه ها کمک شایانی به پیگیری این پرونده کرده است و همچنین باعث می‌شود تا از این به بعد افکار عمومی با وسواس بیشتری افکار مربوط به آن را پیگیری کند و جلوی بازتولیدش را بگیرد.

وی در پایان با بیان این‌که مقابله با مسئولین مقصر در این پرونده ضروری است گفت: قطعا این رانت خواری ها توسط کارمندان وزارت علوم انجام نشده است، بلکه کار مسئولین اسبق این وزارت خانه است که در بیانیه اخیر نیز به آنها اشاره شده است، به حتم آنها باید مجازات شوند.تگ ها قوه قضاییه بورسیه دانشجویی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی