پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / بورسیه          13 تیر 1394 - 04 July 2015


بورس‌ تحصیلی برای دانشجویان علوم شناختی    

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی با اشاره به اعطای بورس به دانشجویان حوزه‌ علوم شناختی گفت: دانشجویانی که با یک استاد خارجی همکاری دارند به مدت یک سال بورس تحصیلی برای ادامه تحقیقات نزد آن استاد خارجی دریافت خواهند کرد.

دکترسیدکمال خرازی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا با بیان اینکه ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی انواع مختلفی از بورسیه‌ها را به افراد متقاضی ارائه می‌دهد، افزود: بورس تحصیلی ارائه شده از سوی این ستاد در چند نوع است که یکی از آنها بورسیه کامل دوره تحصیلی دکتری است.
وی اظهار داشت: این نوع بورس به دانشجویان برتر و نخبگان برای تحصیل در رشته‌های خاصی که ستاد تعیین کرده است، اعطا خواهد شد.
خرازی بورس یک ساله را از دیگر حمایت‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی ذکر کرد و ادامه داد: این بورس به دانشجویان دکتری که در ایران مشغول به تحصیل هستند و با یک استاد خارجی همکاری دارند، اعطا می‌شود.
دبیر ستاد علوم و فناوری‌های شناختی اضافه کرد: این دسته از دانشجویان با دریافت این بورس به مدت یک سال به دانشگاه مورد نظر اعزام می‌شوند تا در زمینه رساله‌ دکتری خود با استاد خارجی تحقیقات خود را ادامه دهند.
خرازی با بیان اینکه بورسیه MD-PHD از دیگر تسهیلات این ستاد است، خاطر نشان کرد: این بورس مشمول دانشجویان پزشکی می‌شود تا بتوانند مستقیما از دوره پزشکی حرفه‌ای وارد دوره PhD‌ رشته‌های تخصصی مرتبط با علوم شناختی شوند.
وی با تاکید بر اینکه ستاد از این دسته از دانشجویان حمایت مالی خواهد کرد، ادامه داد: این اقدام با همکاری دانشگاه‌های برتر علوم پزشکی کشور اجرایی خواهد شد و طی آن دانشجویان دکترای حرفه‌ای پزشکی (MD) می‌توانند در مقطع دکترای تخصصی (PhD) رشته‌های علوم شناختی ادامه تحصیل دهند.
خرازی یادآور شد: این حمایت‌ها مشمول رشته‌های مرتبط با حوزه علوم شناختی و مهندسی شناختی می‌شود.
وی همچنین به ذکر بخشی از پروژ‌های اجرا شده در این ستاد پرداخت و گفت: برخی از پروژه‌های اجرا شده در ستاد علوم شناختی شامل طرح‌هایی است که در قالب پایان‌نامه دکتری اجرایی می‌شوند و یا طرح‌هایی است که به سفارش دستگاه‌ها در دستور کار قرار می‌گیرند.
خرازی نمونه این پروژ‌ها را طرح تحقیقاتی خواب ذکر کرد که در حال حاضر در فاز حیوانی در حال اجرا است و در صورت کسب نتایج مطلوب در فاز انسانی ادامه می‌یابد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های علوم شناختی در خصوص تحقیقاتی در زمینه تولید دارو‌هایی برای درمان بیماری‌های مغزی و عصبی، گفت: ایده‌ای مطرح است مبنی بر این که چگونه می‌توان با استفاده از فناوری نانو، دارویی را به نقطه خاصی از مغز رساند؛ ولی این فقط در حد ایده است و تبدیل به پروژه اجرایی نشده و لازم است اساتیدی که در این زمینه فعال هستند تیمی تشکیل دهند و در این زمینه تحقیقاتی را انجام دهند.


تگ ها بورس‌ تحصیلی دانشجویان علوم شناختی دکترای حرفه‌ای پزشکی (MD) مقطع دکترای تخصصی (PhD) بورسیه MD بورسیه PHD

پر بازدیدترین بورسیه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی