پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / ورزش دانشگاهی          13 امرداد 1395 - 03 August 2016


وزیر علوم: سرانه ورزشی دانشگاهها یک متر استبه گزارش پرتال دانشگاهی کشور، دکتر محمد فرهادی شامگاه سه شنبه در آیین آغاز سیزدهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: دانشجویان ایرانی در آخرین المپیاد جهانی دانشجویان حضوری جدی و قدرتمند داشتند و رتبه نهم را بین 146 کشور کسب کردند.
وی با بیان این که جوانان مهمترین سرمایه معنوی جامعه اند، گفت: جوان سالم محور توسعه پایدار در جامعه است و المپیاد فرصت مغتنمی است که پیام اهمیت سالم زیستن را به گوش همنوعان می رساند.
او برگزاری المپیادهای دانشجویی را در ادامه روند توسعه و پیشرفت ایران عظیم دانست و افزود:از وظایف دولت، ارتقای نقش جوانان است و این ارتقاء در گرو سلامت جسمی و روانی این قشر است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تاکید این وزراتخانه بر ارتقای ورزش دانشگاهی با فراهم سازی امکانات ورزشی است و ورزش همگانی باید در دانشگاهها مورد توجه قرار بگیرد.
فرهادی مشارکت دانشجویان در نظام تصمیم سازی گروهی امور ورزشی، تکمیل فضاهای ورزشی نیمه ساز، تجهیز 100 خوابگاه دانشجویی به وسایل ورزشی و تندرستی، رتبه بندی کیفی فضاها و امکانات ورزشی دانشگاهها را از برنامه های وزارت متبوع خود در بخش تربیت بدنی و ورزش برشمرد.
وی اجرای طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان در سه سطح آمادگی جسمانی، تندرستی و شناسایی ناهنجاریهای قامتی و توجه به دروس عمومی تربیت بدنی یک و دو و اهتمام به شناسایی استعدادهای ورزشی دانشجویان را از دیگر برنامه های وزرات علوم در این خصوص دانست.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این آیین گفت: این دانشگاه در کنار تمامی ماموریتهای علمی خود به ورزش دانشگاهی بهای ویژه می دهد اما شهرت این دانشگاه تنها به قهرمانی اش بخصوص در دوازدهمین المپیاد دانشجویان پسر و نائب قهرمانی در دوازدهمین و سیزدهمین المپیاد دانشجویان دختر نیست بلکه افتخار ما به میزبانی زائران امام رضا (ع) است.
دکتر محمد کافی افزود: آنچه سیزدهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان پسر دانشگاههای کشور را از المپیادهای پیشین متفاوت می کند علاوه بر معنویت شهر مشهد، استفاده از دانش فناوری اطلاعات برای مدیریت یکپارچه رویدادهای ورزشی، برگزاری همه مسابقات به جز یک مورد در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان دهکده المپیاد و استاندارد بودن فضاها و اماکن ورزشی مانند پیست تارتان و استخر است.
اجرای نمایش تازیانه بهرام با الهام از شاهنامه فردوسی، اجرای موسیقی محلی و سنتی توسط هنرمندان شهرستان خواف، اهتزاز پرچم المپیاد و دانشگاه فردوسی مشهد، رژه دانشجویان، قرائت سوگندنامه، روشن کردن و حمل مشعل المپیاد و اجرای مراسم آتش بازی از بخشهای مختلف آیین آغاز به کار این المپیاد بود.
سیزدهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور با شرکت 6 هزار دانشجوی دختر و پسر از 150 دانشگاه و موسسه آموزش عالی برپا شده است.
این المپیاد در دو نوبت جداگانه ابتدا از 28 تیر تا چهارم مرداد 1395 برای حدود 2 هزار و 500 دانشجوی دختر در هشت رشته والیبال، بسکتبال، فوتسال، پینگ پنگ، بدمینتون، تکواندو، شنا و دو و میدانی برگزار شد.
در بخش دوم المپیاد نیز که از امروز آغاز شده و تا 19 مرداد ادامه می یابد حدود سه هزار و 500 دانشجوی پسر در همان هشت رشته به علاوه 2 رشته کشتی فرنگی و آزاد به رقابت می پردازند.
دانشجویان شرکت کننده در این المپیاد در کنار این مسابقات ورزشی در دهها رویداد فرهنگی و هنری نیز مشارکت می کنند.

تگ ها سرانه ورزشی دانشگاه ها ورزش در دانشگاه کمبود مکان ورزشی در دانشگاه

پر بازدیدترین ورزش دانشگاهی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی