پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          28 خرداد 1390 - 18 June 2011

معاون وزیر تعاون از ثبت نام بیش از 772 هزار نفر کارجو در سامانه وزارت تعاون خبر داد و گفت: 85 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی متقاضی کار دولتی هستند.

غلامحسین حسینی نیا در گفتگو با مهر از آخرین وضعیت ثبت نام متقاضیان اشتغال در سامانه وزارت تعاون خبر داد و گفت: تاکنون بالغ بر 772 هزار و 650 نفر در این سامانه تقاضای کار خود را به ثبت رسانیده اند، اما هر روز بر تعداد متقاضیان کار در کشور افزوده می شود.

معاون تحقیق، پژوهش و کارآفرینی وزارت تعاون، اظهار داشت: در حال حاضر با شیوه نامه هایی که با بنیادهای توسعه تعاون و کارآفرینی و یا مراکز خدمات مشاوره ای تعاون و حتی اتاق های تعاون برای همه کارجویان تنظیم کرده ایم، موضوع پالایش و مشاوره کارجویان را دنبال می کنیم.

حسینی نیا خاطر نشان کرد: متقاضیان کار ثبت نام شده را در بین بنیادها و مراکز خدمات مشاوره ای که در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند توزیع کرده ایم. برای پیگیری موضوع مربوط به ساماندهی کارجویان کشور مراحل خاصی را در 4 مرحله پیش بینی کرده ایم.

معاون وزیر تعاون، پالایش، مشاوره، ساماندهی و حتی تهیه طرح کسب و کار را از مراحل اصلی مدنظر وزارت تعاون برای تحقق طرح ساماندهی کارجویان برشمرد و گفت: این موارد را در قالب یک برنامه عملیاتی دنبال می کنیم.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، بیان داشت: همچنین تاکنون برای 440 هزار نفر کارجوی ثبت نام شده توانسته ایم خدمات مشاوره شغلی و همچنین پالایش ارانه کنیم.800 طرح کسب و کار نیز در کل کشور برای ایجاد فرصت های شغلی تهیه شده است.

وی از استعداد بالای طرح های کسب و کار برای ایجاد فرصت های شغلی سخن گفت و افزود: برای ایجاد فرصت های شغلی شرایط ارائه طرح های کسب و کار را فراهم می کنیم. از سویی نیز این طرح ها در حال افزایش است.

حسینی نیا بیان داشت: باید گفت یک نکته مثبت هم اگر در این طرح (تلاش برای ساماندهی کارجویان کشور) باشد، همان ایجاد حرکت مردمی در عرصه اقتصاد و اشتغال است به نحوی که خودشان در این جریانات به صورت داوطلبانه وارد شده اند.

معاون وزیر تعاون، اظهار داشت: خوشبختانه با همایش هایی که با حضور 31 استان کشور در این زمینه ها برگزار کرده ایم تعاونی های اشتغال زایی جدیدی در حال شکل گیری است.

وی ادامه داد: هم اکنون از بین کارجویان ثبت نام شده در سامانه وزارت تعاون علاوه بر تشکیل اتاق فکر، افرادی در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت، خدمات و سایر بخش ها دور همدیگر جمع شده اند و خودشان درگیر موضوع اشتغال زایی و ساماندهی کارجویان شده اند.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، بیان داشت: یک اتفاق خوب دیگری که در جریان ثبت نام از کارجویان کشور افتاده است اینکه، در سفرهای استانی دولت طبق بررسی صورت گرفته، حدود 60 درصد کل کارجویان متقاضی کار در بخش دولتی بوده اند که از طریق ورود تعاون به این عرصه، این خواسته تعدیل شده است.

حسینی نیا افزود: حتی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی این میزان (درخواست شغل دولتی) به 85 درصد نیز بالغ شده است. اما در حال حاضر کارجویان پذیرفته اند که باید از این فضا خارج شوند تا بتوانند فضاها و ظرفیت های جدیدی از بازار کار غیردولتی را تجربه کنند.

وی تاکید کرد: هم اکنون آمار متقاضیان مشاغل دولتی به زیر 20 درصد کاهش پیدا کرده است و این 440 هزار نفر نیز کسانی هستند که خودشان وارد کار شده اند و موضوع را دنبال می کنند.


تگ ها فارغ‌التحصیلان کار دولتی

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت