پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          11 تیر 1390 - 02 July 2011

سامانه ملی آمایش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا دو هفته آینده افتتاح می شود و این امکان را در اختیار مدیران ارزیابی و نظارت دانشگاهها قرار می دهد تا با تحلیل آماری آموزش عالی، وضعیت موجود را بسنجند.

به گزارش خبرنگار مهر، در سامانه ملی آمایش آموزش عالی که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا دو هفته آینده افتتاح می شود، می توان بر اساس نوع دانشگاهها و دوره های تحصیلی آمار و اطلاعات آماری را دریافت کرد که تمام این اطلاعات آماری تا سطح رشته در این سامانه در اختیار مدیران دفاتر نظارت و ارزیابی دانشگاهها قرار می گیرد.

با افتتاح این سامانه، نه تنها می توان به تعداد دانشجویان و رشته های تحصیلی به تفکیک استان و بر اساس بومی یا غیربومی بودن دسترسی یافت بلکه اطلاعات مربوط به  تعداد دانشگاههای کشور و زیرنظامها در نقشه GIS این سامانه به صورت آنلاین قابل مشاهده است.

در سامانه آمایش آموزش عالی، اطلاعات و آماری که توسط دانشگاهها وارد می شود قابلیت تبدیل شدن به نقشه را به صورت آنلاین دارد.

در این سامانه هر چند می توان وضعیت موجود و مطلوب دانشگاهها و فاصله رسیدن به شاخص های وضعیت مطلوب را سنجید، اما شرایط مطلوب را می بایست خود دانشگاهها به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد دهند و بر این امر نیز تاکید شده است.

در سامانه ملی آمایش آموزش عالی، تعداد دانشجو بر اساس نوع دانشگاهها مشخص شده است، برای مثال مشخص شده است که در دانشگاه آزاد اسلامی تعداد دانشجویان پسر بیشتر از دانشجویان دختر، در دانشگاه پیام نور تعداد دانشجویان دختر بیشتر از دانشجویان پسر و در دانشگاههای وزارت علوم، این تعداد تقریباً مساوی است.

همچنین، براساس اطلاعات فعلی این سامانه، 50 درصد کل دانشجویان کشور به ترتیب در تهران، اصفهان، خراسان رضوی، فارس، خوزستان، مازندران و آذربایجان شرقی قرار دارند.

کاربران این سامانه با دریافت یک رمز یک بار مصرف از طریق دفتر مدیر کل نظارت وارزیابی وزارت علوم تنها برای یک دقیقه می توانند با نرم افزاری که روی تلفن همراهشان نصب می شود، از این سامانه استفاده کنند. علت قرار دادن رمز یک دقیقه ای امنیت دسترسی به این سامانه است.

تگ ها دانشجویان کشور

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت