پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          22 آبان 1390 - 13 November 2011
نقل و انتقال دانشجویان / متأهلین در صدر انتقالمدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم با تاکید بر پایان فعالیت سامانه نقل و انتقال دانشجویان دانشگاهها تنها تا پایان آبان ماه سال جاری ادامه دارد، گفت: دانشگاهها در 5 گروه عالی تا خیلی ضعیف در زمینه عملکرد میهمانی و انتقال دانشجویان قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار مهر، با ادامه فعالیت سامانه میهمانی و نقل و انتقال از اول تا آخر آبان ماه برخی جزئیات آماری میهمانی و نقل و انتقال دانشجویان در وزارت علوم اعلام شد.

مجتبی بذرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر، به جزئیات میهمانی و انتقال دانشجویان در دانشگاههای کشور اشاره کرد و خبر از طبقه بندی دانشگاهها در این حوزه داد.


موافقت با انتقال 70 درصد از متقاضیان به دانشگاه مبداء
وی با اشاره به تعداد متقاضیان میهمانی و انتقال در دانشگاههای مبدا و مقصد، گفت: پیش از این اعلام شده بود که 17 هزار و 974 نفر در سامانه میهمانی و انتقال دانشجویان وزارت علوم ثبت نام کرده اند که در مجموع با انتقال 70 درصد یعنی 15 هزار و 342 نفر توسط دانشگاهها و موسسات مبداء موافقت شد.

وی ادامه داد: از تعداد 15 هزار و 342 نفر که وارد دانشگاه مقصد شده اند با میهمانی و انتقال نزدیک به 10 هزار نفر آنها موافقت شده است که در این میان دانشجویان روزانه 60 درصد، دانشجویان شبانه 60 درصد، دانشجویان مجرد 58 درصد و دانشجویان متاهل 66 درصد این آمار را تشکیل می دهند.


میزان پذیرش انتقالیها به تفکیک مقطع تحصیلی
به گفته مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم، با انتقال و میهمانی 53 درصد متقاضیان کاردانی، 6/62 درصد متقاضیان کارشناسی ناپیوسته و 60 درصد متقاضیان کارشناسی پیوسته در دانشگاه مقصد موافقت شد.


وضعیت میهمانی و انتقال بومیها و غیربومیها
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آخرین وضعیت میهمانی و انتقال دانشجویان بومی و غیربومی، تاکید کرد: میزان تقاضای میهمانی و انتقال میان بومیها و غیر بومیها به این شرح است که در بخش بومی 4 هزار و567 تقاضا داشتیم که با انتقال و میهمانی 2 هزار و 736 نفر موافقت شد. همچنین تقاضای غیربومیها 10 هزار و 775 نفر بود که با 6 هزار و 455 تقاضا موافقت شد.


طبقه بندی دانشگاهها به 5 دسته عالی تا خیلی ضعیف
بذرافشان از طبقه بندی دانشگاهها در زمینه میهمانی و انتقال خبر داد و گفت: دانشگاهها از نظر عملکرد در زمینه میهمانی و انتقال به 5 دسته عالی تا خیلی ضعیف طبقه بندی شدند. در نظام تشویقی هم که در سامانه میهمانی و انتقال آماده می شود، برای دانشگاههایی که عملکرد خوب و عالی داشتند امتیازات ویژه ای در نظر گرفته و با دانشگاههایی که ضعیف و خیلی ضعیف عمل کرده اند برخورد مدیریتی می شود.


برترین دانشگاه در زمینه میهمانی و انتقال دانشجویان
مدیر کل امور دانشجویان داخل به سه دانشگاه کشور اشاره کرد که در طبقه بندی عالی میهمانی و انتقال قرار گرفته اند. بر این اساس، دانشگاههای شیراز، اصفهان و فردوسی مشهد دانشگاههایی هستند که در طبقه بندی وزارت علوم در جایگاه عالی قرار دارند به عنوان مثال دانشگاه فردوسی مشهد 137 درصد پذیرش دانشجوی انتقالی داشته است.

وی در ادامه با ارائه آماری از دانشگاههایی که در این طبقه بندی قرار گرفته اند، گفت: گروهی که در طبقه بندی عالی قرار گرفته اند بیشتر از 100 درصد و گروهی که در طبقه بندی خوب قرار گرفته اند بین 71 تا 100 درصد از ظرفیتشان را پذیرفته اند.

به گفته وی تعداد دانشگاههای عالی در مبدا 39 و در مقصد 21 ، تعداد دانشگاههای خوب در مبدا 130 و در مقصد 96، تعداد دانشگاههای متوسط در مبدا 111 و در مقصد 119، تعداد دانشگاههای ضعیف در مبدا 35 و در مقصد 38 دانشگاه و تعداد دانشگاههای خیلی ضعیف در مبدا 37 و در مقصد 65 دانشگاه اعلام شده است.

وی افزود: در عملکرد دانشگاهها حدود 117 تا 118 موسسه غیرانتفاعی مشمول کاهش ظرفیت 25 درصدی، 36 موسسه غیر انتفاعی مشمول تشویق 25 درصد افزایش ظرفیت و 10 موسسه مشمول تشویق 10 درصد افزایش ظرفیت شدند.تگ ها نقل،انتقال دانشجو،متأهلین،انتقال

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت