پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          21 اسفند 1390 - 11 March 2012


شاخص‌های شناسایی نخبگان چیست ؟

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر ، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از تغییر تعریف نخبگی در سند راهبردی نخبگان خبر داد و گفت: مسئولان بنیاد ملی نخبگان قول داده اند که پیش‌نویس سند راهبردی امور نخبگان را در هفته جاری به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه دهند.

دکتر ‌منصور ‌کبگانیان در افزود: این پیش‌نویس دارای چند ویژگی است که اتخاذ رویکردهای متفاوت نسبت به اسناد مشابه، از ویژگی‌های آن است.

وی یادآور شد: در ‌این سند در بحث تعریف نخبه علاوه بر موضوع استعداد، موضوع تخصص و اثربخشی درنظر گرفته شده و استعداد تنها گام اول محسوب می شود و به تنهایی کافی نیست.

کبگانیان خاطرنشان کرد: در واقع موضوع برچسب زنی در این سند مورد توجه قرار گرفته است. به این معنی که به کسی گفته نمی شود که تمام عمر نخبه هستی بلکه به او گفته می شود که شما یک استاد برجسته و یا محقق نخبه در حوزه تخصصی خودتان هستید.

وی اضافه کرد: بسیاری از نخبگان خود در را معرض ساختارهای شناسایی نخبگان قرار نمی دهند از همین رو راهکار شناسایی نامحسوس این افراد هم در سند نخبگان دیده شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: یک ویژگی دیگر این سند این است که سه مرحله برای نخبگی و احراز آن تعیین شده است. قدم اول هوش و استعداد، قدم دوم خبرگی و کارکردهای علمی پژوهشی فرد است و در قدم سوم نیز تاثیرگذاری و اثربخشی فرد در مجموعه علمی و پژوهشی و فرهنگی بررسی می شود.

وی تاکید کرد: این سه مرحله حلقه نخبگی را تکمیل می کند و به این ترتیب تمام فرآیندی که لازم است تا یک نخبه شناسایی شود در سند دیده شده است.

کبگانیان تاکید کرد: این سند در 7 فصل، 9 راهبرد ملی و68 اقدام ملی با ساختار نقشه جامع ععلمی کشور هماهنگ و در راستای این سند بالادستی است.
تگ ها شاخص‌ شناسایی نخبگان دانشجوی نخبه

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت