پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          10 خرداد 1391 - 30 May 2012دانشجویان در اعتراض به خصوصی‌سازی‌های آموزش عالی طوماری را به امضاء رساندند

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری در اعتراض به خصوصی‌سازی‌های آموزش عالی طوماری را به امضاء رساندند.

بیش از هزار نفر از دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری در اعتراض به خصوصی‌سازی‌های آموزش عالی طوماری را به امضاء رساندند.

متن طومار دانشجویان به شرح ذیل است:

در پی واگذاری‌های بی رویه امکانات رفاهی دانشگاه‌ها به بخش غیردولتی و برداشته شدن گام‌های اولیه آن که پولی شدن بخشی از امکانات رفاهی دانشگاه‌ها می‌باشد؛ و با توجه به اثرات بسیار مخرب آن بر دانشجویان، مخصوصاً دانشجویان کم بضاعت و دوره‌های شبانه و همچنین تناقضات آشکار این طرح با اصل 30 قانون اساسی:

"دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد."

بند 9 اصل 3 قانون اساسی:

"رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه های مادی و معنوی"

و تبعاتی که این طرح در زمینه تبعیض و بی‌عدالتی دارد و همچنین جمله صریح رهبری مبنی بر اینکه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها جایی نیست که در آن خصوصی سازی شکل بگیرد؛ ما دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری از وزارت علوم خواستار لغو اجرای این طرح هستیم.

لازم به ذکر است که این فشارهای اقتصادی بر دانشجویان موجب فاصله دانشگاه از وظیفه اصلی خود که همان تربیت متخصص متعهد است خواهد شد و لذا لازم است در برخی تصمیم گیری‌هایی که به نحوی هزینه‌های بیشتری را بر دانشجویان تحمیل می‌کند بازنگری شود.

رهبر انقلاب در مرداد89 و در دیدار با دانشجویان پیرامون خصوصی سازی بخش فرهنگی فرمودند: "یکى از آقایان راجع به مسئله خصوصى‌سازى فرهنگ و بهداشت نکته‌اى گفتند که به نظر من آن نکته هم درست است. خصوصى‌سازى مربوط به شرکت‌هاى ذیل اصل 44 است، که خوب، یک تعریف مشخصى دارد. به نظر ما مسائل فرهنگى و بهداشتى و اینها، به آن شکل، مشمول این اصل خصوصى‌سازى نمی‌شود. از طرف مسئولین ذى‌ربط هم مواردى را به من گفته‌اند. به نظر ما این اشکال، اشکال واردى است؛ بایستى مورد توجه قرار بگیرد. "
تگ ها دانشجو خصوصی‌سازی‌ آموزش عالی طوماری

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت