پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          17 خرداد 1391 - 06 June 2012


ودیعه مسکن نخبگان و شرایط بازگشت پس از فارغ التحصیلی

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه میزان "ودیعه مسکن" برای تهران و شهرستان متفاوت است، گفت: این تسهیلات به صورت قرض الحسنه در اختیار نخبگان قرار خواهد گرفت که میزان آن برای تهران و شهرستانها متفاوت است.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، بنیاد ملی نخبگان در راستای حمایت از استعدادهای برتر، اقدام به اعطای تسهیلات ساخت یا خرید مسکن با سود 12 درصد کرد. بر اساس آیین نامه بنیاد، وام مسکن نخبگان در دو سطح 50 و 80 میلیون تومان به استعدادهای برتر واجد شرایط اعطا می شود.

دارندگان مدال طلای المپیادهای دانش‌آموزی، نفرات اول تا سوم المپیاد‌های دانشجویی، برگزیدگان آزمون ورودی دانشگاه ها، برگزیدگان از میان دانش‌آموختگان رتبه اول دانشگاه ها ( کارشناسی و بالاتر)، صاحبان طرحهای برگزیده جشنواره های بین المللی خوارزمی، رازی، فارابی، بخش دانشجویی و آزاد جشنواره جوان خوارزمی و برگزیدگان بخش فن آفرینی جشنواره شیخ بهایی به شرط داشتن سهم موثر، برگزیدگان قرآنی سطوح یک و دو بر اساس ضوابط مصوب بنیاد، برگزیدگان از میان دانشجویان نمونه کشوری، دو نفر اول هر دوره از آزمون های جامع علوم پایه پزشکی در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی و دارندگان مدالهای جهانی مسابقات بین المللی مهارت از جمله افرادی هستند که می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

این تسهیلات به دلیل بازپرداخت زیاد آن همواره مورد انتقاد نخبگان بوده است که در این راستا بنیاد ملی نخبگان اقدام به اعطای تسهیلات دیگری در قالب "ودیعه مسکن" برای نخبگان متاهل دوره های تحصیلات تکمیلی کرد.

این تسهیلات به منظور رهن و یا اجاره مسکن در اختیار نخبگان متاهل اعطا می شود. این تسهیلات تنها به دانشجویان متاهل مقطع دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد داخل کشورتعلق می گیرد. علاوه بر این متقاضیانی که از تسهیلات ساخت و خرید مسکن نخبگان استفاده کرده و یا به بانکها معرفی شده اند مشمول تسهیلات ودیعه مسکن نمی شوند.

کلیه کسانی که مشمول حمایت کمک هزینه تحصیلی بنیاد هستند، به شرط پویایی می توانند نسبت به دریافت این حمایت بنیاد ملی نخبگان اقدام و در پایگاه بنیاد ثبت نام کنند.
جزئیات ودیعه مسکن نخبگان

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات این تسهیلات گفت: این تسهیلات مشمول نخبگان و استعدادهای برتری می شود که متاهل و در دوره های تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

دکتر سید حسن حسینی با تاکید بر اینکه میزان این تسهیلات برای تهران و شهرستانها متفاوت است، خاطر نشان کرد: میزان این تسهیلات برای نخبگان ساکن در تهران 25 میلیون تومان و برای شهرستانها 15 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
تلاش برای اعطای ودیعه مسکن به نخبگان دوره های کارشناسی

وی با بیان اینکه در این مرحله این تسهیلات به نخبگان دوره های تحصیلات تکمیلی اعطا می شود، ادامه داد: در مرحله بعد امیدواریم بتوانیم این تسهیلات را در اختیار استعدادهای برتر دوره های کارشناسی قرار دهیم.
نحوه بازپرداخت ودیعه مسکن
معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه این تسهیلات به صورت قرض الحسنه در اختیار نخبگان و استعدادهای برتر قرار داده می شود، یادآور شد: این دسته از مشمولین پس از فراغت از تحصیل باید این ودیعه را عودت دهند.
حسینی همچنین به وام مسکن نخبگان اشاره و اضافه کرد: نخبگان واجد شرایط بسته به افتخاری که کسب کرده اند، از وام مسکن 80 و 50 میلیونی بنیاد بهره مند شدند که با سود 12 درصد بازپرداخت خواهند کرد.
تگ ها ودیعه مسکن نخبگان بازگشت فارغ التحصیلی

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت